Коледа и Нова година - сладки изкушения !

  • 312 632
  • 2 129
  •   1
Отговори
# 1 125
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 448
някой правил ли е меденките на джемма -там пише че се слепват с мармалад - може ли да не се слепват а само да се украсят отгоре

# 1 126
  • Плевен
  • Мнения: 973
Да може, аз втора година правя меденките по рецептата на Джемма и съм доволна от резултата  Grinning.

# 1 127
  • Мнения: 223
Здравейте!
Поздравления за невероятната тема! Записвам се да я следя и смятам да опитам някои от рецептите. Дано да се получи!  chef  chef  chef

# 1 128
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 448
Здравейте!
Поздравления за невероятната тема! Записвам се да я следя и смятам да опитам някои от рецептите. Дано да се получи!  chef  chef  chef
здравей добре дошла тук наистина има какво да се види -няма начин да не опиташ някои рецепти желая ти успех Grinning

# 1 129
  • Мнения: 364
Вкусни сладки за елхата

Продукти:

4яйца
250г.захар
1ванилия
брашно за гъсто тесто
масло за тавата

Четири цели яйца ще бъркаме все на една страна,т.е.
В една посока, с 250г.захар (чукана и пресята).
Ще прибавим малко ванилия и ще бъркаме15минути.Подир това
Ще прибавим толкова брашно, че да се образувагъсто тесто,което
ще разточим половин пръст дебело и с малка винена
чашка ще режем търкалца или с помоща на малки тенекиени
формички ще изрежем разни фигурки,който ще сложим фърху тепсия,
намазана с масло. Печем ги в средно гореща пещ до приятно кафяв
цвят. След това,докато са още топли,промушваме ги с дебела
игла и дебел конец и ги закачаме на елхата.

Съвет прибавете малко канела и млян карамфил
Към тестото,за да замирише на Коледа.

Рецептата е от 1927г.

Източник: Кулинарен журнал за жената.

# 1 130
  • Мнения: 276
Здравейте, момичета! Аз днес не съм правила сладки, но за сметка на това почти приключих с подаръците. И да не си помислите, че не съм си мислила за вас, докато обикалях магазините си купих  за обяд едно кафе  и щолен с марципан(по вина на Диди  Wink ) Ако в магазина видят какви щолени сте направили вие, ще спрат да продават техните Mr. Green Този,който ядох беше и разлят, и недопечен е едва усещах стафиди  и още нещо вътре, дори няма място за сравнение с домашен.
Диди, Polly-Wolly, pepita66 щолените ви изглеждат  прекрасно! Сега идва по-трудната част... ДА ГИ ОПАЗИТЕ ДО КОЛЕДА!
pepita66, geleva е абсолютно прав, щолена става по-мек и по- ароматен. Ако си сложила достатъчно плодове и си намазала обилно с масло топлите щолени няма място за притеснение със сигурност ще омекнат!
Narina, направи ли минс пай? Аз съм приготвила всичко купих си готова плодова кайма Embarassed и ще ползвам рецептата за тестото, която ти пусна Peace
 betina33 и аз като Люсил  съм избрала за меденки рецептата на Джемма! Много е вероятно да не ги слепвам с мармалад, защото ще имам други слепени сладки.  Мисля меденките да ги потопя в шоколад Crazy

# 1 131
  • София
  • Мнения: 2 671
Ммммм, Диди, чудесно изглеждат!

# 1 132
  • Мнения: 3 770
MamaChrisi , днес щоленът е съвсем друг - реже се на филия и се личи къде е завит марципана.Не ми се и видя толкава сладък , направо е страхотен !  Heart Eyes А мъжът ми е бесен , само ме гледа на кръв и каза , да не му се мяркам пред очите с тези щолени и сладки - горкият , спазва строги коледни пости !  Mr. Green Joy

Rumya , райските сладки за мен са по-хубави от линцери , кравайчета и др. !  Heart Eyes Обожавам кокос , а те са с вкус на Баунти с лешници !
  Heart Eyes

# 1 133
  • Мнения: 1 170
... ДА ГИ ОПАЗИТЕ ДО КОЛЕДА!
Вкъщи не остана какво да се пази Tired . ОтидЕ! Но пак ще правя, де. Имам корички за още една цяла доза.
pepita66, , наистина стават по- меки с времето. Моят втори успя да оцелее 3 дена само, но беше с доста по- мека коричка от първия. Бях го увила във фолио (домакинско) Peace

# 1 134
  • Мнения: 186
някой правил ли е меденките на джемма -там пише че се слепват с мармалад - може ли да не се слепват а само да се украсят отгоре

betina33, не се притиснявай нищо че пише така това е по желание. Аз половина от дозата слепих с мермалад а другата част само украса с глазура ето ги тук:  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=346860.195

# 1 135
  • Мнения: 2 142
някой правил ли е меденките на джемма -там пише че се слепват с мармалад - може ли да не се слепват а само да се украсят отгоре

Вече са ти отговорили преди мен, но все пак и аз: меденките са чудесни, можеш и да не ги слепваш, може и да опиташ други варианти, аз съм дала някои предложения с това тесто  Hug

# 1 136
  • Мнения: X
 Да ви покажа и аз днес с какво се занимавах-най-после къщичката, за която толкова си мечтаеше моята щерка е готова. Много труд хвърлих - дано резултатът ви хареса! Използвах рецептата за меденки на Джемма - хареса ми - благодарности за подробните обяснения на Мишел+   bouquet
 http://www.bgphoto.net/photos/21055/o633641105961451092.jpg
 http://www.bgphoto.net/photos/21055/o633641104955515354.jpg
 http://www.bgphoto.net/photos/21055/o633641106517473984.jpg

# 1 137
  • Мнения: 3 770
Ma4o , страхотна , много хубава къщичка !  Peace И голяма !   Grinning

# 1 138
  • Мнения: 186
Защо моите рохлички не ми се сториха толкова божествено вкусни? newsm78 А се получиха ... Дано да е, заради предпочитанията ми към всичко шоколадово.

Ma4o, страхотна къщичка!!! Peace А използва ли кафява глазура, за да стане толкова тъмна?

И да ви споделя какво ми се върти в главата с тези къщички: Не е ли по-удачно украсата на стени, покрив и разни елементи да се прави предварително, преди сглобяването, за да стане по-прецизна, както се украсяват меденките. Че на вертикална повърхност по-трудно се работи. И ако с карамел сглобяването е по-лесно и бързо няма да навреди особено на украсата... Незнам, така си мисля  newsm78  Със сигурност ще пробвам и ще ви кажа.

Последна редакция: пт, 05 дек 2008, 22:48 от Ivane

# 1 139
  • Мнения: 364
И една тортичка.
Мачо страхотна къщичка Peace
Лимонена торта

Продукти за крема:

200г.захар
8жълтъка
2лимона
125галета

За тестото:
160г.захар
100г.краве масло
160г.счукани бадеми
3сурови жълтъка
3сварени жълтъка
250г.брашно
2с.л.коняк

200г.захари 8 жълтъка се бъркат15минути.
Към тях се прибавя сокът на 2 лимона и стърганата
кора на 1 лимон.125гр.счукани сухари и най-после
снегът от разбитите жълтъци.След това се
прави тестото по следния начин:160гр.захар,100гр.
масло;160гр.счукани бадеми,3пресни жълтъка
и 3сварени стрити жълтъка.Тая смес се бърка
30минути.После се прибавят250гр.брашно и2
лъжици коняк,всичко се омесва на умерено меко тесто,което се точи на колело
колкото супена чиния.
Горният крем се изсипва върху тестото и се пече на слаба фурна.

Рецептата е от 1927г.

Източник: Кулинарен журнал за жената.

Общи условия

Активация на акаунт