Коледа и Нова година - предястия и ястия !

  • 161 925
  • 374
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 505
Миналата година аз съ6то питах за някакъв на4ин да не се омазват лист4етата и никой не ми отговори,за това се заех със зада4ата да измисля не6то.И понеже на мен се падна зада4ата с баницата измислих,да ги направя то4но като Clairette.На цветни лист4ета принтирах написаните късмет4ета,изрязах и ги навих около цветни пръ4ици за хапки,стегнах ги с ласти4ета цветни за коса(от най мъни4ките) и се полу4иха доста забавни.А съ6то така имаше и по една хубава мисал за запо4ване на ве4ерта(всеки си тегли).Подарявахме си и подаръци(всеки купува по не6то и после се тегли жребий кой на кого да го подари).Веселба.

# 136
# 137
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Да кажа и аз за късметите. Моите ги пиша на малки бели листчета. Купувам си Дряново клонче то някой пазар, начупвам го на малки клечици и около тях увивам късметчета и връзвам с червен конец. Буча върху баницата. Става оригинално.
 bowuu

# 138
  • Мнения: 364
Аз мой те късметчета си ги пиша на листче и ги увивам в алуминиево фолио,и си се омацваме  Mr. Green

# 139
  • София
  • Мнения: 114
Да кажа и аз за късметите. Моите ги пиша на малки бели листчета. Купувам си Дряново клонче то някой пазар, начупвам го на малки клечици и около тях увивам късметчета и връзвам с червен конец. Буча върху баницата. Става оригинално.
 bowuu


Наистина оригинално!  asq* smile3525за идеята...де да имаше и познавач за да ни казва  на кой какво му се е паднало от дряновото клонче newsm12...едно време баба ни казваше по бобчетата а сега...

P.S. Между другото темата е супер и оформлението е много стилно и оригинално! * *•● Диди ●•* *smile3501 smile3525

# 140
  • Мнения: 7 474
Да ви подсетя за едно приятно мезе-топчета от сирене  Crazy

# 141
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Лео, пусни и рецептата, моля те, че изплеждат страхотно  Heart Eyes

# 142
  • Мнения: 7 474
Лео, пусни и рецептата, моля те, че изплеждат страхотно  Heart Eyes

Заповядай http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=150585.0
Писала съм в темата май, че сиренето ми беше много солено и станаха соленички,
тази година ще пробвам или с по-безсолно сирене или ще добавя крема-сирене  Thinking

# 143
  • Мнения: 2 534
Леле , Лео , страхотно изглеждат тези топчета
Рецептата не ми се отваря обаче
Аз мисля скоро да правя нещо подобно , но да наблегна сериозно на зеленото ... магданоз и коприва на прах

# 144
  • Мнения: 7 474
Леле , Лео , страхотно изглеждат тези топчета
Рецептата не ми се отваря обаче

300 гр. меко сирене
1 чаена чаша смлени орехи
5-6 скилидки чесън
черен пипер

Сиренето се смачква с вилица и се смесва с половината от орехите. Добавят се счуканият чесън и черния пипер. Сместа се разбърква и от нея с мокри ръце се оформят топчета. Те се овалват в останалите орехи и се слагат в хладилник за да се стегнат.

# 145
  • Мнения: 339
Тези снежни топчета изглеждат апетитно и вървят с днешното снежно време. Май ще ги направя довечера. Grinning

# 146
  • Мнения: 1 269
лео,страхотна идея, много добре изглеждат!
бьрзо,лесно и вкусно Wink

# 147
  • Мнения: 423
Леле Лео  Shocked каква вкусотия  Heart Eyes. Закусих сутринта ама пак ми се дояде.  Ще ги пробвам със сигурност!

# 148
  • Варна
  • Мнения: 692
Лео, ако са толкова вкусни, колкото апетитно изглеждат...
Сиренето е обикновено, но само е по-меко ли?

# 149
  • Мнения: 7 474

Сиренето е обикновено, но само е по-меко ли?

Да, само гледай да не е много солено Laughing

Общи условия

Активация на акаунт