Коледа и Нова година - предястия и ястия !

  • 161 919
  • 374
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 3 770

Подаръкът от крема сирене е много ефектен !  Peace Ако не за Коледа , то по друг повод непременно ще го пробвам , оригинален е !  Peace

Последна редакция: ср, 26 ное 2008, 21:28 от * *•● Диди ●•* *

# 181
  • Мнения: 1 777
Pety , тези човечета стават ли за консумация или са само за декор ? Питам , защото са сладки , а пък това е темата за ястия и съм малко объркана !  Rolling Eyes
Стават за ядене ,ако мислиш че не са за тази тема ще ги изтрия.

# 182
  • Мнения: 3 770
Ами не знам !  Rolling Eyes По принцип са сладки и може би са за другата тема , която се радва и на по-голям интерес !  Wink Както прецениш , ако ги оставиш тук , ще сложа линк на първа страница !   Peace

# 183
  • София
  • Мнения: 1 341







Пети, май няма да се харча за подаръци - тези които предлагаш са достатъчни!!!!
Пак направих чесновата майонеза на Биляна,но добавих орехи и малко среда от хляб -
така се намали малко лютивината на чесъна.
Биляна,много благодаря за рецептата!!!!

# 184
  • Мнения: 1 265
Здравейте момичета! Вчера "се запознах" с една от Вас - БО, /поисках и да ми обясни нещо/ и във разговора ни се появи идеята за този ми пост. По точно идеята я даде Бо - след като и казах, че "У Гръчко /Гърция/" ядат много и всякакви треви - и най вече тревата "ЩИР", която в България я ядат само прасетата. През войната тук е имало голям глад и са яли всичко, което може да се яде, а сега тази хорта /трева/ се явява нещо като деликатес....!!?? Та ето и рецептата за щира - може да я използвате като гарнитура или основно ястие но....СЛЕД ПРАЗНИЦИТЕ. Много бързо и лесно за правене.
          ХОРТА /трева /
1 кг. щир се измива в повече вода; нарязват се на по-големи парчета клончетата; листата се оставят цели. В голяма тенджера се възвират 3-4 литра вода със сол и се пуска тревата - само да обърне цвета. Отцежда се, полива се със МНООООГО ЗЕХТИН или олио, лимон и..... ПРИЯТЕН АПЕТИТ!!!!!
По този бърз и лесен начин се приготвя ВСЯКАКЪВ ВИД трева /с широки листа/ - какъвто имате под ръка. ##### При отказ на семейството Ви да го яде - НЕ СЕ ИЗХВЪРЛЯ - дава се за храна на животните!!!!

# 185
  • Мнения: 5 001
Здравейте момичета! Вчера "се запознах" с една от Вас - БО, /поисках и да ми обясни нещо/ и във разговора ни се появи идеята за този ми пост. По точно идеята я даде Бо - след като и казах, че "У Гръчко /Гърция/" ядат много и всякакви треви - и най вече тревата "ЩИР", която в България я ядат само прасетата. През войната тук е имало голям глад и са яли всичко, което може да се яде, а сега тази хорта /трева/ се явява нещо като деликатес....!!?? Та ето и рецептата за щира - може да я използвате като гарнитура или основно ястие но....СЛЕД ПРАЗНИЦИТЕ. Много бързо и лесно за правене.
          ХОРТА /трева /
1 кг. щир се измива в повече вода; нарязват се на по-големи парчета клончетата; листата се оставят цели. В голяма тенджера се възвират 3-4 литра вода със сол и се пуска тревата - само да обърне цвета. Отцежда се, полива се със МНООООГО ЗЕХТИН или олио, лимон и..... ПРИЯТЕН АПЕТИТ!!!!!
По този бърз и лесен начин се приготвя ВСЯКАКЪВ ВИД трева /с широки листа/ - какъвто имате под ръка. ##### При отказ на семейството Ви да го яде - НЕ СЕ ИЗХВЪРЛЯ - дава се за храна на животните!!!!

Оооооо,знам я тая салатка.Харесвам я много.Само,че съм я правила с млад щир....
Знам я от моята племенница,която е омъжена в Гърция.Каза ми,че освен другото е и полезна - сваля кръвното.....

# 186
  • Мнения: 2 018
Оооооо,знам я тая салатка.Харесвам я много.Само,че съм я правила с млад щир....
Знам я от моята племенница,която е омъжена в Гърция.Каза ми,че освен другото е и полезна - сваля кръвното.....

 Laughing Признавам, ти ни изненада!   bouquet

# 187
  • Мнения: 5 001
Оооооо,знам я тая салатка.Харесвам я много.Само,че съм я правила с млад щир....
Знам я от моята племенница,която е омъжена в Гърция.Каза ми,че освен другото е и полезна - сваля кръвното.....

 Laughing Признавам, ти ни изненада!   bouquet
Хи-хи-хи  Joy Joy Joy Joy Joy
Ми не мога да си кривя душата.Вкусна е,а и полезна....Само дето по това време няма щир  Joy Joy Joy Joy

# 188
  • Мнения: 9
диди,браво немога да се въздържа
javascript:void(0);

имаш страхотен нюх към приготвянето и поднасянето на ястията.разглед и останах очарована.
пепи а твоите торти са истинско вълшебство всичките до една.това което правите момичета е цяло изкуство.
моите поздравления 

 javascript:void(0);

# 189
  • Мнения: 919
Страхотна тема,момичета!  bouquet
Тая година ни се очертават доста гости,ще черпя идейки от тук Heart Eyes

# 190
  • Мнения: 452
Салатата наистина е страхотна,лятото като ходих в Гърция,ми дадоха да я пробвам без да ми казват от какво е.На вкус е едно към едно с нашия лапад.Но не съм пробвала да я правя у нас,дори не съм се заглеждала по улицата за щир,а при тях го продават на пазара.

# 191
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Аз пък къде съм бляла, че чак сега виждам темичката. Crazy

Аз бих преложила като салатка една моя рецепта за желирана картофена салата, рецептата я има ето тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=258128.msg6378629#msg6378629

както и тази солена торта от гъби и топено сирене: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=258128.msg6192781#msg6192781

и последно мъфини от кайма и броколи: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=258128.msg6818649#msg6818649

# 192
  • София
  • Мнения: 2 671
Marulka, чудесни предложения, на мен особено много ми хареса Солена торта с гъби и картофи, но не разбрах "2 с.л. гъбена крем супа" е от готовата супа или 2 с.л. от суха инстантна гъбена супа  newsm78

# 193
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Marulka, чудесни предложения, на мен особено много ми хареса Солена торта с гъби и картофи, но не разбрах "2 с.л. гъбена крем супа" е от готовата супа или 2 с.л. от суха инстантна гъбена супа  newsm78


2 с.л. от сухите разтворими крем супи  Blush

# 194
  • Мнения: 90
Момичета трябва ми рецепта за вкусна мека питка за Бъдни вечер. Ако мове и с обяснение за самото офрмление на тесто, защото съм много боса в тая област. Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт