Коледа и Нова година - предястия и ястия !

  • 161 934
  • 374
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 159
Ааааа този е лесен,, а аз си мислех че точиш кори навиваш и т.н.....
Не може ли вместо тиква, ябълки?

# 286
  • Мнения: 5 001
Не съм пробвала да ти кажа честно.....Не знам какъв ще е крайният резултат....Би трябвало да стане,ама....

# 287
  • Мнения: 175
С ябълки става супер, тогава е щрудел. Действай смело и аз не съм кой знае каква готвачка, ама това ми се получава  Grinning
За по-екзотичен вкус може да сложиш малко джинджифил вместо канела, аз напоследък съм му фен  Wink

# 288
  • под тепетата
  • Мнения: 9 302
 Ако е с ябълки се слага и галета.

# 289
  • Мнения: 159
Ооо супер сте, много съм доволна, много добри идеи ми дадохте.Щом става с ябълки ощи по-добре. Че на тиквата не съм фен.
А нещо за питката? Embarassed

# 290
Момичета,нали има тема за коледни сладкиши?!
Аз искам да се вкл.по темата за основното"коледно"хапване- пуйката.Мисля да я шпиковам с бекон,в глинен гювеч с праз,сини сливи,чесън и моркови още ч.ч.червено вино и зехтин,да "залепя"капака с брашно и вода и така цяла нощ на 100`

Как ви се струва?
П.С.Знаете ли къде продават американски илианглийски пуйки?с по-тънки кости и много крехко месце са,мин.година пълних турска и беше много безвкусна Sick,а сега в БИЛЛА има някакви огромни,посинели ........не ми хващат окото Thinking

Успешно развихряне в кухнята по празниците Crazy!

# 291
  • Мнения: 482
Има в "Европа" такива пуйки и в "Кауфланд".

# 292
# 293
  • Мнения: 1 494
Миналата година пекохме израелска пуйка с кисело зеле. Става супер. Единствено се притеснявам с тези чуждоземски птици, какво имат в месото... Rolling Eyes Тази година са френски и поне малко се надявам на европейско качество.

# 294
а къде се продават френски `птички`?

# 295
  • Мнения: 1 494
Верига СБА, но незнам дали има при вас.

# 296
  • Мнения: 2 000
Птички има в Метро,Била,Пикадили  и във всички по-големи супермаркети Hug Hug

# 297
  • Мнения: 3 770
Ирландска содена питка
"Да печем с любов " , Рийдър дайджест


250 гр брашно
250 гр пшеничено пълнозърнесто брашно
1 ч л  сода
1/2 ч л  сол
300 мл айрян / това може да се замени с вода , а аз смятам да използвам растителна сметана или соево мляко /

От продуктите се замесва тесто.Тавата се покрива с пекарска хартия и отгоре се слага топката тесто.Притиска се с ръка , докато се получи питка с диаметър 20 см.С остър нож се прави разрез на кръст , който се посипва с малко пърнозърнесто брашно.Пече се около 30 мин в предварително загрята до 200 градуса фурна.
Изпеченият хляб се изважда и се оставя да изстине в/у решетка.

# 298
Птички има в Метро,Била,Пикадили  и във всички по-големи супермаркети Hug Hug
в билла са много зле,но аз се разходих до елемаг и взех ме от там.
Мерси  bouquet

# 299
  • Мнения: 5 001
Птички има в Метро,Била,Пикадили  и във всички по-големи супермаркети Hug Hug
в билла са много зле,но аз се разходих до елемаг и взех ме от там.
Мерси  bouquet
Абе и на мен ми направи впечатление,че са едни посинели такива.... Sick
Защо са такива на цвят?

Общи условия

Активация на акаунт