Коледа и Нова година - предястия и ястия !

  • 161 933
  • 374
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 637
Диди, минавам да те поздравя с поредната ти красива и вкусна тема. Взех си няколко рецепти Peace
И ви споделям една за пълнени чушки със соева кайма за Бъдни вечер:

Изрязват се дръжките на чушките. През това време запържва в олио малка глава лук до златосто, добавят се нарязани на малки кубчета картофи, сол, червен пипер, чубрица и всякакви други подправки за кайма, слага се и каймата от соя . Накрая се добавя  малко доматен сок. Слага се и ориз. Това е пълнежът за чушките. След като се напълнят, се запушват с шайбички от картофи, подреждат се в тава, в която се налива олио и вода и бум във фурната. Става много вкусно Peace
Като ги сервирате , може да се нареже и малко магданозче.
Не давам точни пропорции, защото аз не използвам никога такива. Готвя "на око"

santa2Добър апетит и Весели празници! santa2

# 301
  • Мнения: 3 770
galana_s Hug !
Интересна рецепта ! Ако я знаех и по-рано щях да я направя , че мъжът ми пости стриктно.
  Grinning

# 302
  • The point of no return
  • Мнения: 822
Момичета, страхотна тема Peace Hug Хиляди благодарности на всички  bouquet
Аз вече направих топчетата от сирене на Лео - мъжът ми се облизваше като котарак, но го удържах да не им се нахвърли Laughing
Чета, че много от Вас се вълнуват относно приготвянето на пуйката  chef
Ето и моите съвети, които са на база сериозно проучване на сайтове с рецепти и Ю Тюб - ако някой се интересува ще дам и линкове - всичко си е обяснено и е показано нагледно, само дето е на английски Simple Smile

Та, най-важното е пуйката да се накисне преди печенето - аз лично си харесах два варианта за случая
Първи изпитан вариант - марината е от портокали, лимони, стръкове мащерка и градински чай, розмарин, морска сол - 1 ч чаша, кафява захар 1 ч чаша
Втори - марината е от уиски (този ще го пробвам съвсем скоро)
И в двата случая се слага лед в съда, независимо че се държи в хладилник след това

Пуйката трябва да престои в тази марина поне 12 часа и в хладилник - вади се от хладилника, но не и от марината 3-4 преди печенето
Преди да се сложи да се пече пуйката задължително трябва да се върже - за съжаление това няма как да го обясня - аз лично го правех, следвайки видеото от Ю Тюб
Мен ме посъветваха да не пълня пуйката с нищо, понеже така изсъхвала повече. Аз сложих само малко лимони, портокали и подправки и повдигнах кожата над бялото месо и сложих масло отдолу. Около пуйката може да се сложат - картофи, моркови, лук и други зеленчуци

Първо се пече с гърдите надолу, след 1 час се обръща - и се маже с масло, след още един час се полива с бульона, който се получава от варенето на врата и воденичките
Много е важно също да не се пече на много силна температура - препоръчва се умерена фурна - при мен стана за 4 часа и да се покрият гърдите с алуминиево фолио (само там където е бялото месо)
Ако някой има други въпроси да пита  Grinning

# 303
  • The point of no return
  • Мнения: 822
Имам въпросче относно рецептата за Печен зелен боб на фурна - не си спомням, коя беше авторката, за което се извинявам предварително - за зелен фасул ли става въпрос и ако да, колко вода се слага, ако е от консерва и е почти готов newsm78

# 304
  • Мнения: 728

Аз искам да се вкл.по темата за основното"коледно"хапване- пуйката.Мисля да я шпиковам с бекон,в глинен гювеч с праз,сини сливи,чесън и моркови още ч.ч.червено вино и зехтин,да "залепя"капака с брашно и вода и така цяла нощ на 100`

Как ви се струва?


Лично на мен 100гр ми се виждат много и се притеснявам за цяла нощ да не ти изгори птичката, аз така правя капамата, обаче на 50, 60градуса, за цялата нощ.  Wink

# 305
  • Мнения: 1 523
Моля за рецепта за бобена салата.Боба ми се вари,но се чудя после с праз или с кромид лук да го правя.И също така дали да го овкуся с лютеница,доматено пюре или доматен сос?Приемам всякакви съвети.Благодаря!

# 306
  • Мнения: 940
Аз го правя с кромид. Ако слагам сос, слагам лютеница. Но и иначе е много вкусен--само с оцет, зехтин и кромид.

# 307
  • Мнения: 1 523
Благодаря за отговора,мисля лютеница да сложа.За праз или кромид все още се колебая.

# 308
  • Мнения: 389
За утре предястието ми е готово  Grinning

Салата-торта:



# 309
  • Мнения: 904
Моля, мамите правили чесновата майонеза на Биляна / или самата Биляна Laughing/ -  да ми кажат с миксер или пасатор разбиват?

# 310

Аз искам да се вкл.по темата за основното"коледно"хапване- пуйката.Мисля да я шпиковам с бекон,в глинен гювеч с праз,сини сливи,чесън и моркови още ч.ч.червено вино и зехтин,да "залепя"капака с брашно и вода и така цяла нощ на 100`

Как ви се струва?


Лично на мен 100гр ми се виждат много и се притеснявам за цяла нощ да не ти изгори птичката, аз така правя капамата, обаче на 50, 60градуса, за цялата нощ.  Wink
Мерси мила, Hug ще намаля тогава,аз така и така ставам по-няколко пъти през ноща ще я наглеждам.

# 311
  • София
  • Мнения: 1 341
Моля, мамите правили чесновата майонеза на Биляна / или самата Биляна Laughing/ -  да ми кажат с миксер или пасатор разбиват?


Аз първо пресовам чесъна и после  го слагам в хаванче и действам с чукалото,така мога да преценя колко олио да слагам.

# 312
  • София
  • Мнения: 1 341
стана дублаж.....

# 313
  • Мнения: 940
Моля, мамите правили чесновата майонеза на Биляна / или самата Биляна Laughing/ -  да ми кажат с миксер или пасатор разбиват?


Аз първо пресовам чесъна и после  го слагам в хаванче и действам с чукалото,така мога да преценя колко олио да слагам.

И аз я правих с миксера вчера. Преди това обаче пресовах чесъна. Стана много пухкава.

# 314
  • Мнения: 904
Благодаря ви! Каква доза направихте, че 5 глави чесън ми се струват множко. Питам за да ми дадете съвет за пропорциите.

Общи условия

Активация на акаунт