Тайната на дългата и здрава коса - 50

  • 29 651
  • 297
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 222
До колкото съм запозната може да имаш алергия към витамини, но прилагани вътрешно.  Peace
Моля, запознайте се с листовете за безопасност на витамините! На английски се изписва material safety data sheet.
Точка 11 е за токсичност. Там пише - има ли, или няма, ако има колко и т.н. Пише и вътрешно, и за кожата, и за лигавиците.
Професионалните неща най-често са шарени и големи обикновени.
Търсете хубавите, добри и работещите продукти!
Боята е най-нормалното да пада от косата, когато я третирате с маслени компоненти - самите багрила са маслоразтворими, а в химията, както и в живота, подобни се харесват с подобни и се смесват чудесно.

# 211
  • Мнения: 26
Magnolia , моля те ,прочетох ,че си фризьор . Кажи ми колко често е полезно и нормално да се подстригва косата така,че да ти расте и да е здрава?! Благодаря  ти предварително!

 CI , къде да се запознаеме ?! newsm78
Един мъж в Красива мама ?! newsm78
Ти да не си воайор ?! Гледаш тука красиви коси и ни закачаш ,или си търсиш гадже?

# 212
  • София
  • Мнения: 4 751
краси67, katiaABV, защо не погледнете предишните публикации на CI преди да изговорите толкова много глупости? Shocked
Този "воайор", както го наричате, е със сигурност доста по-навътре в нещата от вас,  и огромна част от момичетата в КМ се допитват до него за козметиката си, защото дава професионално и обосновано мнение и не на последно място- съвети как да разпознаваме добрите съставки,а не да си хвърляме парите на вятъра  Confused

# 213
  • Мнения: 2 110
Така са го разбрали, защото ако имам спомен той нещо се заяждаше ,че са луди,че правят разни неща за косата/ извинявам се ако бъркам/  .
 Нека да си говорим за коса !

# 214
  • Мнения: 18
Magnolia , моля те ,прочетох ,че си фризьор . Кажи ми колко често е полезно и нормално да се подстригва косата така,че да ти расте и да е здрава?! Благодаря  ти предварително!
 
За подстригването - ако косата цъфти, значи ще трябва да се подстригва често, а това означава че няма да порасне. За да спре да цъфти косата, трябва жената да се храни пълноценно, да се движи, да спи достатъчно, един вид, трябва да е здрава.  Продуктите за мазане - разни кристали, флуиди и др. Просто залепват за момента цъфналите връхчета.
Ако косата не цъфти, може да се подстригва веднъж на 3 - 4-ри месеца, защото дотогава няма да и се развали чак толкова формата, а при подстригването да не се реже повече от сантиметър отдолу, а горните пластове може малко повечко. Така ще порасне - косата расте средно по 1 сантиметър на месец. Избягвайте подстригването с бръснач ако искате да ви порасне косата.

# 215
  • Мнения: 1 282
Просто CI може с по- спокоен тон да обясни нещата, а не да говори с такава ирония. Аз лично не разбирам постовете му. А са написани на български.  Wink

# 216
  • Мнения: 4 496
Мис Арк, от сешоара няма ли да стане по-суха и хвърчаща? newsm03

Какъв продукт ще ми препоръчате? Пяната много ми изсушава косата, иска ми се да е нещо като флуид. По възможност да е подходящо за ежедневна употреба. Нещо на "Глис"? newsm53

Ами аз преди това слагам спрей- балсам на Глис. Няма термозащита. Не ми става по-хвърчаща, просто краищата се събират и се оформя кичур.

# 217
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами виждала съм предишните му публикации в тази тема. Не пропуска случай да се заяжда с продуктите, които тук използваме, коментираме, препоръчваме. Понеже тривитаминолът, който действа, бадемовото масло на Икаров, което действа и др. подобни са евтини... и най- вече, произведени и дистрибутирани от друг.

anastangelche, кажи кои постове не му разбираш - ще ти ги преведа. Той нарочно пише така - за да си мислят балъците, че много разбира и да вземат да купуват от него...

# 218
  • София
  • Мнения: 4 751
Ами виждала съм предишните му публикации в тази тема. Не пропуска случай да се заяжда с продуктите, които тук използваме, коментираме, препоръчваме. Понеже тривитаминолът, който действа, бадемовото масло на Икаров, което действа и др. подобни са евтини... и най- вече, произведени и дистрибутирани от друг.

anastangelche, кажи кои постове не му разбираш - ще ти ги преведа. Той нарочно пише така - за да си мислят балъците, че много разбира и да вземат да купуват от него...

Какво да купуват от него?  Thinking т.е. да купуваме, 'щото сигурно ме включваш към балъците Mr. Green

# 219
  • Мнения: 351
katiABV , не си права, чета всичките теми, в коита CI пише тук, и не мисля, че има някаква изгода от това. В нито една тема не посочва продукти на определена марка, т.е. няма финансов интерес . Аз лично съм много благодарна за отделеното време и нещата, които научих / и прилежно си записах  Grinning/ никак не са малко.  А относно стила на писане - ами той е мъж и явно това е причината да пише по този начин. Прегледай останалите теми и съм сигурна, че ще си промениш мнението. Не бързайте ведната да оплювате, нека да сме по-въздържани! Спецовете, които ни отделят време и внимание не го заслужават!

# 220
  • Мнения: 965
А защо той не отговаря?  Whistling

Little Black Riding Hood, да си мъж винаги е най-доброто извинение  Wink Съгласна съм с Анастейнджълче, че просто тонът може да е малко по-спокоен. Всички тук се опитваме да подобрим състоянието на косите си, но това не означава непременно да се нахвърляме взаимно, изсипвайки всякакви определения и лични констатации. Всеки споделя личен опит или тревоги и който може - помага, ако не може - запазва мълчание.

Magnolia, привет и от мен! Радвам се, че си сред нас. Да ти призная, моята косичка май по-дълго от обикновено пада повече, отколкото е нормално. Пия всеки ден Келп и Биотин, правя си маски (най-често с кис.мляко, мед и масла). Не знам каква е причината?!  Rolling Eyes Още не съм се спряла на ампули, които да втривам след къпане в корените. Чух наскоро за някакви с "кралско желе"  Rolling Eyes

# 221
  • Мнения: 123
 Здравейте, да ви се оплача, ходих на фризьор и исках да намаля обема, а така ме филира фризьорката/2 лопати каса ми свали/и сега изглеждам ужасно, косата ми стои изгоряла и накълцана, направо не мога да се гледам в огледалото. smile3518
 Знам, че търпение му е майката и мн. маски, но някой ако може да ми препоръче някое вълшебно мазило, че ходя само вързана.Вече станах и за боядисване, ама не ми се ще да слагам боя, че съвсем ще се изсуши.

# 222
  • Мнения: 351
Може и да иронизира, на мен лично това не ми пречи. Но е единствения човек в тази тема, който би могъл да обясни научно и логично нещата. И по тази причина приемам стила му за нормален, задавам въпроси и чета с удоволствие.

# 223
  • Мнения: 26
iori , сори миличка ,май няма вълшебно средство.А ти защо ще си намаляваш обема ,та това е мечта на всяка жена? newsm78
От какво ти се изтощи  косата?
Да отида ли да я оскубя хубаво ? fight

Как не ги е срам тези фризьорки, та самочувствието на жената е в косата ! Трябва като ни пострижат лошо или много да вземем ножицата и ние да ги пострижеме !

П.С. Защо няма застраховка за косите ни ? smile3508

# 224
  • Мнения: 123
 Благодаря за съчувствието, много ми е бухнала косата/винаги е била обемна и непокорна/ и исках да ми е по-открито лицето, тя ме направи на степени, като те започват от нивота на очите някъде и така и отзад.Сега косата ми изглежда рядка и  мнооого изгоряла, а като и сложа кристали за блясък-изглежда  още по-рядка.
 Докато бях руса не ми е била толкова зле косата.А сега само ме подсригва, нищо друго

Общи условия

Активация на акаунт