Бели снежинки танцуват, Априлски бузки искат да целуват!!!

  • 20 107
  • 292
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 200
Леле колко са ни порастнали децата  ooooh! Heart Eyes Mr. Green И са толкова хубави  Hug

Днес Габа се държа непривично за нея си  newsm78 Първо нали знаете какъв зор имах със захранването, е сега (да чукна на дърво и пу пу пу) е като ламя. Днес хапна доста, почти не спа -само 30мин (а по принцип спи по 3-4 часа на ден), и нещо хич не и се стоеше нито права, нито седнала и все гледаше да ляга по гръб  newsm78, даже като и миех дупето стоеше на колене а не права, просто се отпускаше. Направо се вкарах в някви филми ви казвам  newsm78 нали съм си паника. Та да ви питам, има ли дни в които децата ви не са толкова активни както обикновенно и забелязвате ли разлика?

дзън, дзън желая ви сладък сън  smile3524

# 271
  • Временно
  • Мнения: 788
... Та да ви питам, има ли дни в които децата ви не са толкова активни както обикновенно и забелязвате ли разлика?
Не се притеснявай.Всеки ден е различен.И на теб не ти е всеки ден активен-един ти е по-мързелив,друг-по-ентусиазиран. Peace
Например има дни,в които Сиана въобще не спи,има и такива в които спи по много.Има такива,в които яде,а напоследък се заредиха такива в които не яде. Mr. Green
Лека и от мен и утре да си каже вече бременната мама  Hug

# 272
  • Мнения: 6 713
... Та да ви питам, има ли дни в които децата ви не са толкова активни както обикновенно и забелязвате ли разлика?
Не се притеснявай.Всеки ден е различен.И на теб не ти е всеки ден активен-един ти е по-мързелив,друг-по-ентусиазиран. Peace

Същите сме и ние! И в някои моменти, като че й писва от всичко и не иска нито на ръце, нито на дупе, нито права, нищо! Laughing

# 273
  • Мнения: X
 Здравейте, днес ви черпя с кафето, което аз пия всяка сутрин: , ето ви и една песен, нищо че не е коледна, много си я харесвам: Flashdance - Lady, Lady, Lady, а това е снимка за всички фенки на Самуил-росен, пресен станал сутрин 
 Пак един умен въпрос от мен за тези, които са купили вече по-големите столчета за кола-къде на задната седалка сте ги монтирали? От страната на шофьора, от другата или посредата? Щото на нашето упътване пише по средата, ама.....?
 А Бис, какво са приели за градините? Нещо за таксата ли?
 Айде оставям ви, ще се видим по-късно в новата тема Wink

# 274
  • Мнения: 199
Добро утро и от мен!
Емма, благодарско за кафето и песничката! Ама тоз Самуил, голям сладур бре, да му изям ушите...Мойта мома още спи, ама ще й го покажа като стане. Аз вчера не ти отговорих, за пътуването де: Ние ще пътуваме на 22-ри към-то свекъра ми, с.Славянци, на 30км от Котел, Жеравна и т.н. До 25-ти сме там, после малко на мойто село, ама то е близо до Русе. Столче и ние купихме онзи ден, мисля да го сложим зад шофьора, така че аз като сядам на предната седалка да ми се пада диагонално, че като се обърна да я виждам Цвета-та!
Айде пишете, че Новата тема чука на вратата....  bouquet

# 275
  • Мнения: 242
Добрютрю
  поздравче
 Ласси благодарско за поканата,много хубаво си украсила.
 А закъсняла съм.нищо де няма да си връщам кафето я,така и така съм го донесла.

# 276
  • София
  • Мнения: 749
Добро утро  Hug

Мале, друго си е да има някаква интрижка...напълнихме темата за нула време. Добре, че Емма придвидливо е спретнала новата Simple Smile
Момичета, не се правя на интересна, нито подкупът ми се струва малък, но просто ми стана неудобно да посоча с пръст мамата, защото я познавам лично (все пак тук не е Клюкарника). Пуснах й едно ЛС, ако реши тя сама ще си каже... . Ако я познавах само виртуално сигурно нямаше да имам такива скрупули. Rolling Eyes

Мира, мъжът ми взе охлюва от магазина на Възкресение също за 9 лв. И аз смятам, че е без пари направо. Имало и някакъв пингвин с плуващи рибки в стомахчето, който също прожектирал на тавана, но той се закачал на леглото, а не се теглел. На външен вид бил по-красив, но аз реших, че на бебчо един ден ще му е по-интересно да си вози играчката и за това взехме охлюва.
А за градинката и аз бих се присъединила към вас, ама тия 2-3 дни обещават много дъжд синоптиците. Добре, че вчера го изведох Косьо за по-дълго  Peace

Вени, Косьо ме хапе, но само нарочно. Иначе реши ли да цока не хапе. Peace

Уф, онзи ден за първи път взехме Памперс. Егати как гадно миришат тия пелени  Sick Особено като се изпишка бебчо и като се смеси с лосиона....отврат!

Снимките преди-сега
(не само на бебенцата, а и нашите) ме натъжават (само тези на хапчета за отслабване ме развеселяват hahaha)... Боже, колко неусетно бързо тече времето Sad

Имам и един въпрос - Потят ли се крачетата на вашите бебчовци?

И не свършиха ли тия болести вече, бе ???
Хелън, аз не мога да разбера как така хем Боби е съвсем добре, хем има спазъм и е в болница  newsm78
И браво за бравото ! Ние още не го умеем...то к'во ли умеем, де  newsm78 Но аз съм го оставила да се развива естествено - когато сам се научи, тогава  Peace

Лек ден, дами  Hug

Емма, приели са да се отпускат по 100 лв на месец (под формата на ваучер) за частна детска градина на онези дечица, които не са класирани за общинска градина. Бисето питаше как вървят цените на частните - ами поне в София са около минималната работна заплата за един месец. Но 100 лв са си 100 лв. Помощ е, без спор Peace

Е стига, де...докато допиша за Емма и цоп - нови 2 отговора ...ама поне кафето е още горещо Simple Smile

# 277
  • Мнения: 97
Ще има помощи за близнацииииииииииии!!!!!!!!!!
Колко точно не ми стана ясно, май 2*100 освен майчинството, ама докът не видя черно на бяло не вярвам Sunglasses

Точно така и аз разбрах, 2x100 +майчинството. Най-накрая наистина, крайно време беше Grinning
По мои наблюдения частните са повече от мин.раб. заплата, но сега и аз ще започна проучване, време ми е.
Какво му е на Бобката, сега отивам да чета Sad

# 278
  • Мнения: 242
Айде пак ще пиша то се е видяло,
 много се радвам че са го приели това за близнаците,а това за частните детски градини си е малко нож с две остриета,сега много хора могат да се откажат от държавните,според мен,или може би трябва да се удостоверява с някакъв документ че не са те приели в нито една държавна и затова ти трябва частна,но пък едва ли 5 детски градини ще ти издадът такъв документ,много разправия ми се струва,но пък от друга страна в една държавна таксата е 35-6 лв на месец (май)- а частната бая повече,но както казва Слави Трифонов ,все пак идват избори.
 Хелънче много хубаво го казвате това браво бе,снощи го гледахме с Жоро и паднахме,как нежно докосва ръчички само тая Еличка.А ние го правим като вечната дружба hahaha,засилваме ръце и ги хващаме заедно и така ги мърдаме.
 ВаняМ разбираме те бе душа,така поне ни улесни ,че мамата е от софия  Wink и ДА нашите крачета се потят много,ваобще като цяло се потим повечко,особено докато спи,но педи каза че няма ниищо притеснително.

# 279
  • Добрич
  • Мнения: 52
Добро утро!

Много са ни хубави децата!

Вера,аз съм купила точно тази проходилка и въпросния охлюв.Обаче и аз съм голям охлюв-от Акварелче разбирам,че той даже прожектира.Така ли е наистина?
А самата проходилка е по -интересна с многото джаджи по нея,добре направена е дървена,има доста неща за развитие на фината моторика.А бе аз много я харесах,ако и му помогне да проходи -чудесно!

Хелън,браво Grinning на детето.Давате ми надежда,че все пак има смисъл да го мъча Борко.

Акварелче,имаме такива по-апатични дни,но много рядко Peace

Ваня М,крачетата не му се потят,но главичката много докато спи.

# 280
  • Мнения: 534
Добро утроо  Simple Smile
Ваня М,  споко разбирам те и аз ,значи когато реши мамата 2 в 1 ще каже  Hug Аз съм забелязала само когато Габо суче и се поти главичката иначе за крачетата не съм ама ще обърна внимание да видим .
Вятърно Звънче   и ние имаме много такива дни в който е различка малката   Heart Eyes
Верание имаме такава проходилка ама и аз мисля че е за доста по големки деца от нас и не сме я пробвали такаче нямам наблюдения .

# 281
  • Мнения: 96
Добро утро и от мен!

За детските градини много ме съмнява, че ще сложат лимит на доходите - не ми се вярва, че ей така ще раздават по 100лв.Това са страшно много пари като се има предвид колко много места не достигат. И къде са тия частни градини с такса мин заплата? В нашия квартал яслите са около 500лв, а градината 600лв. (С Хелън случайно попаднахме с бебешорите на откриването на нова ясла в квартала и любезната собственичка ни информира за цените.Ако искаш да ти пазят място до определена дата, плащаш таксата - 20%.т.е. ако искам да пусна Ема от март на ясла и за да съм сигурна, че ще има място, трябва да бецаля по 400лв на месец дотогава. Де е Киро на кирия newsm78)

За проходилката - * Vera, аз тази точно ходих да я видя наживо и много ми хареса. Тежичка е, т.е. стабилна ми се видя, а тези джижавки за развиване на разни умения са доста интересни също. Наканила съм се да взема, още по вече, че аз съм фен на дървениите.
Гледахте ли снощи и предната вечер Шоуто на Слави? Тази сутрин гледах по БТв как членове на здравната комисия пак нагло отричаха прословутата реплика за ин вивото. Е то бива наглост, то може , ама това минава всякакви граници вече! Нямам думи.

Днес май ще е приятно времето- може да се метнем из квартала на разходчица.

ПП За монтажа на столчето - мисля, че имаше някакъв стандарт за безопасност, според който стола се монтира по диагонал зад седалката на   шофьора

Последна редакция: ср, 17 дек 2008, 10:36 от Lassi

# 282
  • Мнения: 517
Емма, а3 ако имах едно дете бих сложила седалката в средата, като се обръстас ти е най удобно така. Моите сега са си до двете врати, по средата е свободно, 3астото иначе сте си и3следват твърде активно лицата един друг и ако ме ра3бирате, 3а мен пътуването няма да е особено комфортно.

Те всъстност като са в кошарата, никога не си бъркат в очичките (Слава Богу), обаче той и3пол3ва сестра си като въ3главница или прави опити да се преобърне върху нея и тя протестира милата. Той сега не може да 3аспи и чувам концерт от детската стая... Laughing

Вера, честито 3а помостите 3а бли3наци. Много се радвам. Тук няма такива, даже майчинство получавам само 3а единия, а 3а другия получавам твърда добавка, така че на месец все пак ми се събира една 3аплата (в продължение на 1 година). 

# 283
  • София
  • Мнения: 749
И къде са тия частни градини с такса мин заплата? В нашия квартал яслите са около 500лв, а градината 600лв. (С Хелън случайно попаднахме с бебешорите на откриването на нова ясла в квартала и любезната собственичка ни информира за цените.Ако искаш да ти пазят място до определена дата, плащаш таксата - 20%.т.е. ако искам да пусна Ема от март на ясла и за да съм сигурна, че ще има място, трябва да бецаля по 400лв на месец дотогава. Де е Киро на кирия newsm78)


Да, признавам моята информация е стара...не съм се интересувала от детски градини скоро.
Актуална информация може да се получи тук :

http://education.big.bg/base/spisuk_MON.html

Това са градините, лицензирани от МОН. Предполагам даже, че за децата, посещаващи другите градини помощ няма да има  Peace

# 284
  • Мнения: 80
Мирка, супер идея за мини среща. Може и макси да я направим, само да е хубаво времето  Hug

Аз се интересувах от частни ясли - в двете които аз съм си харесла цената е 20 лв. на ден, но сигурно ще актуализират цените, незнам. 

Общи условия

Активация на акаунт