Машина за хляб - 13 част

  • 86 225
  • 997
  •   1
Отговори
# 855
  • Мнения: 321
Да с 1 бъркалка е. Ами спазих указанията на Кети за козунак с жива мая,намалих пропорциите с една трета,защото вместимостта на Аляската е по малка,включих на 1 прогр. а не на сладък хляб ,тя при нас е 3 часа,сплетох след първо втасване и хоп -едно нищо. Домочадието трябва бая да се постарае и голямо въображение да извади за да ми повярва. Пък и аз съм така измъчена, че сили нямам да се занимавам с тях. Чувам сподавеният кикот на съпруга ми и много се надявам да запазя добрия тон до края на вечерта Mr. Green Mr. Green Mr. Green Laughing

# 856
  • Мнения: 321
полин-а, ти знаеш ли ,че това е идея. Ти правила ли си така или дали си чела някой от момичетат-хлебарки да е пробвал. печенето на 12 програма е само 1 час ,т.е цялата процедура ще стане общо 2.30 часа ,вместо 3.30, както е на мулинекс. Това дали има значение. Явно спецовете си почиват днес,ще се надявам утре някой да прочете за неволите ми и да се притече на помощ.

# 857
  • Мнения: 459
Няма как да не ви се похваля....
Днес сутринта се хванах да правя козунака на Ketti. Както вече знаете - имам 2 пълни провала с козунаците (добре, че кучето ми е добро "прасенце", че не се наложи да ги изхвърлям). И така, да се отчета. Започнах аз да си го правя с нормалните количества - както Ketti ги е дала и чак след това видях какво сте ме посъветвали... Е, да ама чудото вече втасваше... Така преди последното втасване извадих, отделих 1 топка колкото юмрук, останалото сплетох и върнах в машината. Точно преди началото на печенето намазах с жълтък, поръсих със захар и стафиди (които се оказаха голяма грешка, но за другия път ще знам).
И като започна да се надува това ми ти чудо.... ужас!!! Стигна до капака, леко го надигна и съответно не се допече. Сложих го за 10тина минутки във фурната и резултата е това - тази и следващите две. Снимките са правени с телефон и затова не са много качествени  newsm03
Искам само да добавя, че вътрешността е мека като памук, пухкава и на конци...
Нямам думи просто! Ketti хиляди благодарности   bouquet
С отделената топчица тесто направих кифлички, които децата излапаха още горещи.
Много съм щастлива... Извинявам се ако съм ви досадила, но просто немога да си намеря място от радост... newsm44

# 858
  • Мнения: 321
елди, козунакът ти е чуден. как няма да се похвалиш, а аз ближа рани. твоята машина е мулинекс ЕСТЕСВЕНО. с Аляска нещата не стават. Ако някой има такива блестящи резултати с аляска ,моля да пише и да се похвали ако може. Mr. Green

# 859
  • Мнения: X
Поздравления на Елди за прекрасния козунак!
Чушчица, пиша си аз тук дипломната работа, ама си мисля колко е гадно цял ден да се занимаваш с нещо и накрая едно нищо. Та да те питам-маята ти сигурна ли си, че е в срок на годност? Продуктите ти-яйца и мляко бяха ли със стайна температура? Другото е, че оплитането става не непосредствено преди печенето, а поне 30 мин преди него, за да има и процес на втасване след оплитането.

# 860
  • Мнения: 321
ама как ,всички тези правила съм спазила. Както писах по-горе подготовката ми беше като за дипломна работа Laughing НЕ знам дали вълнението ми не беше по-голямо сега, отколкото тогава,когато съм я правила и аз. Просто нямам обяснение. Лошото е ,че както е отвратителен и никой няма да го яде,аз погълната от изследователската си дейност ,ще го изям сама и после ще пукна от болки в корема. Mr. GreenАМА той наистина е ужасен. Има нещо като конци,едни такива клисавички, на вкус си е козунак, абе тъжна история Embarassed

# 861
  • София
  • Мнения: 360
Чушчица, защо непременно искаш да го печеш в машинката? Винаги когато правя козунак, го пускам на основната програма да се омеси, после започва да втасва и има две премесвания. След второто премесване го изваждам, сплитам го и оставям във фурната да втаса отново около 1 час на 30-40 градуса. Бързичко намазвам с жълтък и посипвам със захар и пускам да се пече.

# 862
  • Мнения: 9 776
чушчица, не съм пробвала така, но все си мисля, че 2:30 като време е малко за козунак .Нека Ketti или eldi кажат при тях колко е времетраенето на основната им програма /нали на нея го правят/.

# 863
  • Мнения: 321
3.30 минути е на мулинекс. Кети го прави за толкова. аз имам програма 3.30,но тя е за по леки,както пише в безценното ми ук   азание ,хлябове-тип френски . АЗ не посмях да я пусна ,защото не ми е казано, а за сомоинициатива не помислям! Laughing Пекох на програма 1 -при мен 3 часа Следващият път, ако има такъв,ще пробвам с омесване ,втасване , в аляската и печене във фурната. Само някой да ми каже на колко градуса? С МНОГО ИЗВИНЕНИЯ.

# 864
  • Мнения: 9
Гледам, че все още за козунаци говорите та ето го и моя що годе сполучлив козунак по рецепта от книжката на Мулинекс от днес http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10211139 - докато втасва, http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10211148 - опечен вече и намазан с медец и поръсен със захар (меда го мажа за да полепне захарта понеже не ми харесва с яйце, пък и става много сладко и вкусно) ии http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10211168 - разрязан. Не стана много добре на външен вид, като изгорял е сякаш а и вътре не е много като козунак, но на вкус стана страхотен!

а това са някакви питки намерих рецепта тук преди време http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10210871 - тези са от онзи ден по-големички, а тези - http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10211103 са от днес:) много мекички станаха, със сиренце и със сладко ги пълних. Имаше две пробни с течен шоколад, но както се вижда той изтече доста бързо:)

# 865
  • Мнения: 141
Чушцица, програмата на която го правя, извършва следните неща:
0:05:00 - първо месене
0:05:00 - почивка
0:15:00 - второ месене
0:40:00 - първо втасване
0:00:10 - трето месене
0:25:00 -второ втасване
0:00:15 - четвърто месене /тук вече вадя, сплитам и връщам в машината/
0:50:00 - трето втасване
1:00 -печене
Печенето можеш да го нагласиш допълнително, ако ти се струва недопечен.Виж, втасването горе-долу да го налучкаш като времетраене, защото не съм пробвала, но си мисля, че при по-продължително втасване, може и да превтаса и тогава става като хляб.Ако времето на втасване ти е почти такова +/- 5 мин.не е фатално, но месенето ако ти е кратко, просто спри машината след първото месене и я пусни пак.
Понеже виждам, че твоята е 3 часа, сравни кое действие ти е по-кратко от моето -месене или втасване.

eldi, станал ти е козунака.Твоята машинка каква вместимост има?Питам, защото видях, че си откъснала топка от тестото и въпреки това е стигнал до капака.

# 866
  • Мнения: 4 358
Аз пък днес творих това. С тесто омесено и втасало в машинката.
Мнооооого кифли - със ягодово сладко, със сирене

Мини калцонета

и Пици

Рецептата за тестото е от ТУК http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,176.msg712.html#msg712 - Универсално тесто на Пепчо
Но машината ми отново прави проблами.На едната ос отдолу се появи нещо като смазка. SickНякой да е имал подобен проблем Sick

# 867
  • Мнения: 117
моята е Аляска много съм доволна миналата седмица като правих коэунак стана супер надигна се до капака правих полувин доэа само дето не успях да го сплета и не ми станаха конци включих го три пъти да меси и тогава включих на първа програмаэа 3 часа но пуснах и климатика на 32 градуса да е тспло в стаята #Crazy    Бъни страхотни ти са кифличките smile3501

# 868
  • Мнения: 3 271
eldi, супер е!! Браво Simple Smile
Аз днес ще правя нов, че този замина. Имахме и гости вчера, които имат точно като нашата машина и си говорихме доста за него, та и те са очаровани. Дадох да четат темата Simple Smile

чушчица, много се смях с теб. знам, че не е смешно, ама така си го описала! Поздравления за чувството за хумор. Мисля, че тестото не ти е било хубаво, поне така подозирам. Защото нямам обяснение защо иначе не е бухнал.
Ще видим моя 2-ри опит, защото имам един страх, че онова беше късмета на начинаещия Simple Smile

# 869
  • Мнения: 411
ето обеЩания хляб на половинката,снимах го така за да видите конците,но не съм добър фотограф,ако мойех да ви пратя да го опитате,ама нали го изядохме...

http://nrdd.multiply.com/photos/upload-ajax/7

Общи условия

Активация на акаунт