Деца с очни проблеми

  • 48 433
  • 431
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 272
Здравейте,мами.
Извинявайте,че нахлувам така в темата Ви, но имам нужда от съвет. Трябва да направим изследване на малкия - Зрително евокирни-потенциали Насочиха ме към д-р Ина Гелева от Университетска болница Пловдив и казаха,че само там правели това изследване.
Интересува ме как става записването за прегледа?Как протича?С прием в болница ли е или само преглед? Трябват ли някакви направления или е платен? И не на последно място отзиви за докторката и само тя ли прави тези изследвания?
Благодаря предварително и да спомена,че синът ми  е на 5м.

# 196
  • Мнения: 3 914
Тоно питах една приятелка за телефона на д-р Генева,за да го дам на друга приятелка.
Обаждаш се на телефона и се разбираш с докторката,тя ще ти отговори и на другите ти въпроси Peace
 д-р Ина Генева, 0887787524

Наистина е само тя,аз лично когато се наложи да правя това изследване,го правих в Турция,тук все още нямаше,или поне не се знаеше newsm78
Успех Hug

А защо ще правите потенциали,защо е под въпрос има ли зрение?
Ако имаш желание сподели Hug

# 197
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Аз намерих на тези места, но не мога да кажа нищо повече.http://www.kortex-bg.com/vmi-zep.html
http://www.svnaum.com/price_lab.html

# 198
  • София
  • Мнения: 272
Благодаря за бързите отговори.   bouquet ,а и за телефона,че на мен ми дадоха друг, но на него нещо не се свързвам.Утре пак ще звъня.
А защо ще правите потенциали,защо е под въпрос има ли зрение?
Hug
Така зададен въпроса ме кара да се замисля,дали нещо не ми е спестила докторката? Защото според мен, а и според д.р Лолова Калоян вижда, но да се види дали няма увреждане на очния нерв и дали ще има проблеми със зрението(поне така ми го обясни). А и за мое успокоение, тъй като при нас нещата не са уточнени и не се знае дали ни има нещо или не. Все ни търсят нещо,но все се оказва, че може би сме само...." по-различни от това което са свикнали да виждат." Ако искаш може да погледнеш http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=352485.msg9426917#msg9426917   където съм писала как започна всичко.

За момента правим всичко със закъснение и понеже на 3м. не се заглеждаше го заведох на очен,където го потвърдиха,но без видима причина при прегледа на очни дъна. Днес ни беше втория преглед и се оказа,че нещата вървят добре.Затова докторката ни препоръча да направим това изследване, за да се разбере дали има някъкъв проблем.

# 199
  • Мнения: 3 914
Благодаря за бързите отговори.   bouquet ,а и за телефона,че на мен ми дадоха друг, но на него нещо не се свързвам.Утре пак ще звъня.
А защо ще правите потенциали,защо е под въпрос има ли зрение?
Hug
Така зададен въпроса ме кара да се замисля,дали нещо не ми е спестила докторката? Защото според мен, а и според д.р Лолова Калоян вижда, но да се види дали няма увреждане на очния нерв и дали ще има проблеми със зрението(поне така ми го обясни). А и за мое успокоение, тъй като при нас нещата не са уточнени и не се знае дали ни има нещо или не. Все ни търсят нещо,но все се оказва, че може би сме само...." по-различни от това което са свикнали да виждат." Ако искаш може да погледнеш http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=352485.msg9426917#msg9426917   където съм писала как започна всичко.

За момента правим всичко със закъснение и понеже на 3м. не се заглеждаше го заведох на очен,където го потвърдиха,но без видима причина при прегледа на очни дъна. Днес ни беше втория преглед и се оказа,че нещата вървят добре.Затова докторката ни препоръча да направим това изследване, за да се разбере дали има някъкъв проблем.

Извини ме,не чета другите теми,много рядко и затова така зададох въпроса,все си викам,няма да плаша хората и все правя една и съща грешка,пиша автоматично,после мисля Blush Mr. Green В така описаната история,вероятно се опитват да изключат общи лицеви малформации,както и факта че е имало съмнения за неврологична симптоматика,вероятно искат да изключат корова слепота.Не се плаши от термина,коровата слепота е засягане на зрителните центрове в мозъка,но това не значи пълна слепота ,изобщо може и да не значи  слепота Peace
Както виждам обаче,имате всички шансове да се окаже ,че детето вижда съвсем добре,докажи им и това Hug
Онези линкове горе обаче не съм сигурна че са подходящи за деца,отиди в Пловдив Peace

# 200
  • София
  • Мнения: 272
Viki i mama ,няма проблем,както и място за плашене. Още веднъж благодаря за помощта.
Линковете и аз ги видях,но от прочетеното е ясно,ча няма как да се направи так описаното изследване при нас, и затова и уточних,че става въпрос за 5м.бебе.
Ще ми бъди полезно,ако някой може да ми каже как протича самото изследване.С опойка ли се прави и каква е точността на резултата който дава.

# 201
  • Мнения: 113
Здравейте, мили мами, предварително се извинявам, ако въпроса ми не е за тук, а също и че нямам време да прочета всичко писано от вас, но моля да ми препоръчате добър очен лекар, който да работи със Здравната каса. Става въпрос за сина ми, който е на 3 годинки, има нистагъм и криви едното оченце.
Предварително ви благодаря  Hug

# 202
  • Мнения: 662
Според мен отдели 30лв. и отиди при Константинов,по здравна каса на повечето места няма да ти обърнат нужното внимание  ConfusedПоне при нас беше така.

# 203
  • Мнения: 3 914
Според мен отдели 30лв. и отиди при Константинов
Peace
И аз съм от фенклуба Wink

# 204
  • Мнения: 247
И ние сме от фенклуба на д-р Константинов, но не знам там да се правят изследвания на зрителните потенциали.
Два пъти сме правили на Али в Александровска, Неврологична клиника/ЕП к-т, тел. 9230734 при д-р Шмаров. Изследването е леко за бебчо.

# 205
  • Мнения: 467
Здравейте, мили мами, предварително се извинявам, ако въпроса ми не е за тук, а също и че нямам време да прочета всичко писано от вас, но моля да ми препоръчате добър очен лекар, който да работи със Здравната каса. Става въпрос за сина ми, който е на 3 годинки, има нистагъм и криви едното оченце.
Предварително ви благодаря  Hug
Оооо, нистагъм ! За жалост не мога да ти помогна с лекар, но пък ще се радвам, ако искаш да споделиш как е момченцето ти - аз имам две деца с ниастагъм (на 4 г. и на 18 месеца).
Успех с прегледите, тази болест е все още тъмна индия и се правят множество изледвания, които в крайна сметка не водят до нищо  Outta Joint
Да попитам, що е то "изследване на зрителни потенциали" ? Да не е нещо като електро-ретинограма, който преглед се провежда под пълна упойка  newsm78 ?

# 206
  • GYM
  • Мнения: 814
Аз също се интересувам и ще очаквам информация Peace

# 207
  • Мнения: 3 914
Здравейте, мили мами, предварително се извинявам, ако въпроса ми не е за тук, а също и че нямам време да прочета всичко писано от вас, но моля да ми препоръчате добър очен лекар, който да работи със Здравната каса. Става въпрос за сина ми, който е на 3 годинки, има нистагъм и криви едното оченце.
Предварително ви благодаря  Hug
Оооо, нистагъм ! За жалост не мога да ти помогна с лекар, но пък ще се радвам, ако искаш да споделиш как е момченцето ти - аз имам две деца с ниастагъм (на 4 г. и на 18 месеца).
Успех с прегледите, тази болест е все още тъмна индия и се правят множество изледвания, които в крайна сметка не водят до нищо  Outta Joint
Да попитам, що е то "изследване на зрителни потенциали" ? Да не е нещо като електро-ретинограма, който преглед се провежда под пълна упойка  newsm78 ?
Може да си чувала съкращението ERGVIP,като първите три букви са електроретинограма,но при вас се прави заедно ,под упойка Peace
Електроретинографията изследва ретината,а потенциалите са като ЕЕГ,но на зрителните центрове в мозъка,пак се поставят електроди и с дразнеща лампа се отчита отговора на мозъка Peace

# 208
  • Мнения: 467
Разбрах Вики Grinning Мерси. наистина тук се правят отделно двата прегледа -ERG е под пълна упойка и го минавахме, а вторият - ЕЕG, не съм го, но съм чувала за него.
bluelady_D От нистагъма ли се интересуваш ? Кой е засегнат във вашето семейство ?

# 209
  • Мнения: 41
ЗДравейте , предварително се извинявам ако въпросът ми не е за тук ,но все пак
ще опитам.Знаете ли дали доц.Контрова от гр.Варна има някакво изменение в работното си време/става въпрос за частния й кабинет /или пък дали има промяна на телефоните й? Не мога да се свържа две поредни седмици с нея на обявените й телефони и в раб.й дни.

Общи условия

Активация на акаунт