Ти какво сготви? Снимай, покажи!? - 23-та тема

  • 49 505
  • 364
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 253
Бъни  соления кекс изглежда прекрасно. Може ли рецептата? Понеже никога не ми се получават солените кексове, все едни клисави се получават, а аз толкова ги обичам, може ли да споделиш какъв е трикът да бъде така бухнал и добре изпечен.

# 166
  • Мнения: 4 358
Бъни  соления кекс изглежда прекрасно. Може ли рецептата? Понеже никога не ми се получават солените кексове, все едни клисави се получават, а аз толкова ги обичам, може ли да споделиш какъв е трикът да бъде така бухнал и добре изпечен.
А така сега newsm78 #Crazy #Crazy.Ами ще опитам въпреки, че аз съм такова човече че като съм каталясала от задачки все на око карам.
Още ми е прясно в ума та....
4 яйца
една шепа сирене натрошено(може би около 1 ч.ч е това)
една шепа кашкавал ситно нарязан на кубчета
толкова горе долу колбас шпеков или какъвто се намира
1/2 ч.ч ситно нарязани черни маслини
половин домат нарязан на ситно и по възможност само месестата част т.е да няма много течност
5 с.л кисело мляко
1 с.л зехтин
щипка суха мащерка (тук може подправка по избор например босилек или чубрица  - кой каквото обича)
1 бакпулвер размесен с около 1 ч.ч брашно.Количеството на брашното е толкова, че да се получи средно гъсто тесто като за сладък кекс.
Застилам продълговата форма за кекс с хартия за печене.Сипвам сместа отгоре.Подравнявам хубаво и поръсвам със суров белен слънчоглед.
Пекох на 200 градуса да не изгори изведнъж.
Май утре ще напиша рецептата в Любими, че иначе ще се загуби а смятам пак да правя.Този вече почти го няма ooooh!

Последна редакция: ср, 14 яну 2009, 21:20 от Бъни

# 167
  • Мнения: 40
 Ох най-после ето ме и мен,

тази вечер вечерята беше малко нестандартна - пържени джобчета по рецепта на Пеп4о http://www.snimka.bg/album.php?album_id=328957&pid=10003204 и http://www.snimka.bg/album.php?album_id=328957&pid=10003200
салатка (само украсата и оформлението е мое Crazy, салатките са готови) http://www.snimka.bg/album.php?album_id=328957&pid=10003250
десерт фъч по рецепта на SpongeBob http://www.snimka.bg/album.php?album_id=328957&pid=10003255
ееееееех, готова съм Laughing

# 168
  • Мнения: 2 726
double hot , фъча изглежда невероятно  Heart Eyes,само кажи вкусен ли е,понеже и аз съм хвърлила око на тази рецепта  Whistling

Вечерях току що и пак не бих отказала от апетитното солено кексче на Бъни  Blush

# 169
  • Мнения: 40
double hot , фъча изглежда невероятно  Heart Eyes,само кажи вкусен ли е,понеже и аз съм хвърлила око на тази рецепта  Whistling

Вечерях току що и пак не бих отказала от апетитното солено кексче на Бъни  Blush

направо е страхотен, аз много го харесвам, но никога преди не го бях правила...малко ми се струва сухичък (в сравнение с предишните, които съм яла), но мисля да го залея утре още малко...

# 170
  • Мнения: 1 253
Бъни благодаря   bouquet

# 171
  • Мнения: 569
   Здравейте момичета!

  Включвам се за да ви кажа колко много ми липсвате и колко страхотно се справяте както винаги!

  Аз съм без фотоапарат от Нова година- благодарение на златните ,сръчни ръчички на дребо Sad
  Компютъра ми също беше в неизправност доста време и сега малко по-малко влизам в ритъм- чета ви и ви се радвам , но за снимков материал ще трябва да почакам още малко...

  Поздрави за всички , които са имали празник- желая ви много здраве и късмет!  bouquet

# 172
  • Мнения: 804
 Dina, ще ни липсват твоите манджи, че все едни вкусни ги правиш, вземала съм твои рецепти, все сполучливи Peace
 Бъни , да се вмъкна с един съвет за руло Стефани, мажа го с белтък отгоре, за да не се цепи. А самото руло го празстилам на влажна "вафлена " кърпа и го завивам с помоща на нея Peace
 Аселин, давай рецептата за бирения селски хляб на мъжа ти. В машината ще стане ли?

# 173
  • Мнения: 818
dixi , тортичката изглежда много апетитно...може ли рецепта?
Ето и в нашата кухня...
хляб с грис

пай със сирена


Чудесно изглеждат хлябьт и пая-може ли рецептите и на двете,моля?

# 174
  • Мнения: 818
-салатка от моркови с лимон и зехтин

-салата от домати и лук

-пьржола вьрху канапе от пьржена филийка,покрита с шунка и кашкавал

# 175
  • Мнения: 62
Бамбинкамалинка, благодаря ти за рецептата за брауни  bouquet

# 176
  • сред люляците
  • Мнения: 767
yagodka, Hug

labrex, тя си е една най-обикновена супичка.  Peace Но простите неща са си вкуснички Mr. Green
Аз прочетох рецептата ти за стафидените кексчета. Обаче какви се тез Sultaninen?
Някакъв специален сорт ли, що ли? А става ли с портокалово сладко, че по-лесно Embarassed

polin_a, поздравите приемам аз, щот няма вече никой... Heart Eyes

asyalein, страхотен хляб! Какъв е на вкус? И как правиш доматената супа?

Бъни, от твоя солен кекс ми идва да си хапна през монитора Crazy

Dina767, дано скоро имаш отново фото  bouquet

Bambinkamalinka, и при теб много вкусни пържолки!  chef

Снощи и ние хапнахме пържоли bowuu




# 177
  • Мнения: 1 777
За днес руло Стефани  с пилешка кaйма и запечени макарони. Simple Smile

 

# 178
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

 Аселин, давай рецептата за бирения селски хляб на мъжа ти. В машината ще стане ли?


в машината е правен хляба  Peace
сега питах: вместо вода е сложил тъмна бира, брашното е 50:50 ръжено и пшенично
всичко останало е както се прави хляб в машината Peace

ilrai78, сварени зеленчуци - морков, картоф, праз, целина.
слагам подправки - сол, босилек, малко розмарин и около 200 гр. домати от консерва.
после пюрирам. сложих и малко захар, че киселеят консервираните домати...
следващия път ще добавя и малко моцарела отгоре... само със заквасена сметана ми е тънка за зимата  Rolling Eyes
някои слагат и цяло яйце в супата да се свари (без черупката де), ама аз не обичам така...

# 179
  • сред люляците
  • Мнения: 767
asyalein, благодаря!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт