Ти какво сготви? Снимай, покажи!? - 25-та тема

  • 48 156
  • 371
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 22 867

Иржи, страхотни бухтички!  bouquet

От мен днес млечни бисквитки


и пак чеснови хлебчета.(Не знам кога ще ни се втръснат newsm78)


Манджи няма да готвя, заминавам на гости! Grinning

# 226
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
labrex, страхотни чеснови хлебчета!  Peace
Направо ми иде да ги грабна едно от екрана........

# 227
  • Мнения: 795
Баница с готови кори

# 228
  • Мнения: 3 988
Цецето, аз баницата я правя по същия начин и сега научавам, че това било Добруджанска кавърма  Grinning


Баницата? Така? Без сирене?  newsm78

# 229
  • сред люляците
  • Мнения: 767
При нас воденички с картофи и грах,  пърленки  и палачинки без мляко  за кафето Peace







# 230
  • Мнения: 1 461
Здравейте момичета
аз съм добруджанка и баба ми правеше  кавърма  Crazy голяма вкусотия и когато видя баница само със сирене ми е странно
баба ми я правеше така -в намаслена с маса тава слага два реда кори и пак маже с мас или масло  залива с приготвената поливка  след това още два реда кори и пак маже с мас или масло  като корите ги набръчква с ръце на хармоника ,заливката я прави с 4,5 яйца с кисело  и прсяно мляко 50 на 50 ,накрая в тавата  добавя 200 гр газирана вода ,понякога слага по наше желание сиренце
В темата за турска кухня на 9 страница има много хубава рецепта за мекици и бухти пробвала съм разни рецепти но тезо са нах сполучливите и вкусните мекици и бухти който съм приготвяла  Hug благодаря на мама Авче

Последна редакция: сб, 31 яну 2009, 18:49 от kar4ita

# 231
  • Мнения: 9 776
Иржи, много са ти хубави бухтичките Peace. Аз ги знам като мушмулки от по-рано. Нареждам се на опашка за твоята рецепта newsm03.
labrex, не се изненадвам, че не ви омръзват чесновите хлебчета, защото са супер newsm10.
ilrai78, цялото ти меню е по вкуса ми. Пък как ми се прияде грахче, не е истина просто Crazy.
Krische, и аз реших да последвам модните тенденции Laughing, затова поздрави на моите от твоите:

Рецептата ми е много стара и страшно сполучлива, само да я бях следвала
 doh. Открих една прилика между бременна и кърмачка - оглупяват еднакво Mr. Green.

# 232
  • Мнения: 1 679
Smiley, много ми харесаха пилешките воденички   bouquet Бих те помолила да споделиш как ги приготвяш! Praynig
Благодаря предварително!

Иржи, заповядай:

Пилешки воденички

# 233
  • Мнения: 3 988
Здравейте момичета
аз съм добруджанка и баба ми правеше точно такава кавърма  Crazy голяма вкусотия и когато видя баница само със сирене ми е странно

Амииии, аз и за баница само със сирене сега за първи път чувам.  newsm78
Но и за баница без сирене - пак.  Mr. Green
Както и да е, във всеки край си има особености.  Peace Аз слагам на баницата и масло, и кисело мляко, и яйца, и сирене.  Peace В моя край се прави така и не съм яла вариации никога.

С тия бухти ме заразихте.  Wink Отивам да правя.   chef

# 234
  • Мнения: 1 550
Цецето, аз баницата я правя по същия начин и сега научавам, че това било Добруджанска кавърма  Grinning


Баницата? Така? Без сирене?  newsm78
Да, със или без сирене по начина, който Цецето е описала правя баницата или както там се нарича.


какви са тези сарми? само с месо ли са пълнени? newsm78
Да, с пилешко месо се правят или поне така пишеше в рецептата.

# 235
  • Мнения: 1 425
Като стана въпрос за баници имате ли представа тези банички на чичи Хранко с какви кори ги правят..... newsm78Все се чудя много ги харесвам тези със сирене предимно.....но не мога да ги докарам същите в къщи....пробвах различни варианти ама....нъц ooooh!

# 236
  • Мнения: 2 708
Аааа бременни и кърмачки ще ми говорят Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms
Ами тия кат мен, дет са ни бременни ни кърмачки ooooh! ooooh! ooooh!
Лакомица Гица съм си аз hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha и това няма нищо общо с физиологичното ми състояние. Все съм гладна и всичко обичам да ям Whistling Как пък за едно няма дет да рекна - "Ми аз туй не го ям" Naughty

Няма такъв филм.
Полин_а Hug Hug Hug заразно аааааа Joy Joy Joy чуднички са ти кифличките. Ама мойте няма как да поздравят твойте, защото бяха изядени hahaha 16 парчета - още като извадих тавата децата сметнаха че има по 4 на всеки с доста печална физиономия hahaha hahaha hahaha До никъде с тез 16 бройки.......

А сега блиц турнир - СПЕЦИАЛНО ЗА ГЕЛЕВААААААААААААААААААААААа


Какво е това на снимката и какво ще плюскат в кухнята на Крисче тази вечер???????? #Crazy #Crazy #Crazy


Няма да посочвам с пръст виновника за таз вечершната ни вечеря hahaha hahaha hahaha

# 237
  • Мнения: 774
Здравейте, момичета! Гледам, докато съм липсвала мнооого сте готвили и почти цяла тема сте изписали! Grinning

Аз минавам само да се отчета, дет се вика  Laughing

Бебе Ивайла се роди по естествен път в ранните часове на 28-ми януари! Тежеше 3134 гр. Тук не ги мерят на дължина и не мога да кажа колко е дълга, но е най-перфектното нежно, малко същество, което някога съм виждала! Crazy Таткото, баткото и аз, вече семе лудо влюбени в нея! Heart Eyes

Снощи ни изписаха от болницата (останахме, за да ни направят БЦЖ и противохепатитна ваксина по БГ стандарт и заради тях ни оставиха за наблюдение 48 часа, иначе щяха да ни изпишат няколко часа след раждането). Вече свикваме да сме си вкъщи. Щом имам сили и възможност ще кача някоя снимка. Grinning

Още веднъж благодаря на всички, които ми пожелаха леко раждане и на всички, които са се интересували, докато ме е нямало! newsm51

# 238
  • Мнения: 2 708
Ягооооодддддддддкеееееееееееееееееее мила  Hug Hug Hug

Да си жива и здрава и ти и бебе Ивче, че даже сте ми и адаши на мойте Ивче, пък макар и само Ива.

Страшно се радвам Hug Hug Hug Хайде, нежно гушкане, пък ти когато намериш време, сигурна съм ще сготвиш и ще се появиш на хоризонта.
 Hug Hug Hug

# 239
  • Мнения: 1 352
yagodka, да ти е живо и здраво детенцето и цялото семейство, за да се грижите един за друг  bouquet! Хубаво име си избрала Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт