Енергийна медицина по Дона Идън

  • 82 378
  • 336
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 105
  Peace Запис   bouquet

# 211
  • Мнения: 0
Здравейте на всички,
Поздрави за хубавата тема. От доста време се занимавам с Енергийна медицина, предимно върху себе си, близки и приятели. Наистина нещо много добро.
Свързах се с екипа на Дона и получих разрешение за популяризиране на системата и в България. Това доведе до създаването на този сайт http://energymedicine.alle.bg/
Каня всички да се присъедините и да дадете своите мнения и препоръки във форума към сайта. Още е в период на разработване. Сайта е изпратен за одобрение от самата Дона.
На по късен етап може би ще се създаде и официален сайт на български език, но за това водим диалог.

# 212
  • Мнения: 554
Жоро, поздравления  Grinning Тъй като аз създадох тази тема, се чувствам длъжна да ти отговоря, защото приемам нещата лично  Wink Отдавна се бях свързала с издателството, което превежда книгите на Дона на български език, но жената нямаше възможност да покани Дона на семинари в България, за да я видим на живо де. То всичко е описано в книгите й. Въпросът беше в личния контакт с нея. След като имаш разрешението на Дона, мисля, че спокойно можеш да излезеш от анонимност в сайта си. Така не знаем с кого говорим и дефакто кой си ти (след като смяташ да си неин представител за БГ). А и сайт се пуска, когато е разработен  Wink (приятелски ти го казвам). В момента там има малко информация - копи/пейст от книгата. Оправи си нещата и кой с каквото може, сигурно ще помогне.

# 213
  • Португалия
  • Мнения: 3 963
Жоро, много добра инициатива  Peace
но в сайта почти всички хипервръзки отказват да се отворят  newsm78

# 214
  • Мнения: 1 520
Поздравления и от мен!  bouquet
Много се радвам. Откога чаках нещо такова.
Наистина, Жоро, най добре пуснете този сайт когато бъде изцяло разработен, защото и аз мисля, че е рисковано да се пуска в незавършен вид.
Най добронамерено Ви го казвам, изключително много уважавам Дона и лечителската й система.
Освен лечител, тя е и изследовател на енергийните системи и биоенергийните полета в човешкото тяло, което наистина я прави лечител от световна величина...

Неведнъж съм казвала, че Дона никой и никога няма да я стигне.
Считам, че е добре колкото се може повече хора в България да знаят за нея и методите й на лечение. Сетете се защо...
Прави ми впечатление /не в този форум/, че Дона е един изключително неудобен автор, защото разкрива и професионални тайни като програмиране, енергийно тестване, усещане и работа с фини енергии... Каквито друг не би разкрил, а би запазил за себе си.
Това ме кара още повече да я харесвам.

Иначе с книгата й се занимавам от почти 2 години. С времето наистина се натрупва опит и смея да твърдя, че при добро желание всеки може много да си помогне с нейните методи. Но се иска експериментиране и постоянство за да може да се разгърнат така да се каже техниките, и да се усети в пълнота как работят...

Еldivine, ти кога си разговаряла c издателство "Жар"? Това че не могат да се свържат с нея, не бива да ги отказва да я поканят.
Знаеш ли кога ще излезе от печат новата й книга "Енергийна медицина за жени"? Много време мина вече откакто трябваше да излезе, докога ще чакаме? Grinning

# 215
  • Мнения: 0
Най-напред да уточня, че не съм "официален" представител на Дона Идън за България. Ето част от кореспонденцията.

Dear Georgi,

Thank you for this gracious note and most generous offer.  You do not need our permission to start a website that brings attention to Donna's books and other teaching resources....

I hope you may open the door to much more... for many in your country!

Donna and David are so happy to learn of the improvements in your health and send you their blessings.

Сайта и форума не са само мои, създадени за са всички. Целта е повече хора да се запознаят с методите и съветите на Дона и да се възползват от тях. Не очаквайте да публикувам много повече от това, което има тук. Може дори да е по малко-все пак трябва да се съобразяваме със ЗАП #2gunfire .  Просто опитвам да събера всичко на едно място, да е удобно за разглеждане. Друга цел на сайтае да съберем повече почитатели, за да привлечем вниманието на Дона и нейните лектори към България. Очаква се наскоро да започнат курсове за сертификация вUK, а след това и в Европа. Ще пробваме и ние да се включим, нали?
Може би не се отварят връзките, защото се добавят още неща.

Последна редакция: чт, 22 юли 2010, 15:37 от Жоро

# 216
  • Мнения: 554
Кремче, отдавна беше, сигурно 1-2 години, не помня. Срещнах се с Жанет. Не съм я чувала скоро, но мога да я питам ще издава ли тази книга.  Wink

Жоро, разбира се, че ще се включим и ще стискаме палци да стане по-бързо. Тази жена е с невероятно излъчване, знае много и има какво да каже и извън книгите си Grinning Когато каквото се наложи да се прави, казвай. Ако можем, ще помогнем.

# 217
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Регистрирах се в сайта на Жоро, то тук е по-населено - за сега  Wink
Благодаря за инициативата   bouquet

Кремче, Ели  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 218
# 219
# 220
  • Мнения: 705
В темата за ТЕС се заговорихме за това как Дона Идън се справя със зъбобол и кариес. Идвам тук да пусна тази част от книгата й. Пускам цитата с един метод преди този за зъбобола, защото предишният метод се цитира.

Цитат
Успокояване на болката. Най-често използваната от мен техника е да хвана акупунктурните седиращи точки, свързани с болката. Седирането на меридиана освобождава излишната енергия в процеса на нейното успокояване. Това не означава, че отслабвате меридиана и свързаните с него муску¬ли.
Фигура 43 изобразява четиринайсетте меридиана и свързаните с тях мускули. За да хванем меридианните акупунктурни седиращи точки (време — около 4 мин):
1. Идентифицирайте мускула, който се намира в болезнената зона, като използвате фиг. 42.
2. Намерете името на меридиана, който съответства на мускула.
3. Открийте на фиг. 26 акупунктурните седиращи точки, съответстващи на меридиана. Отбележете седиращите точки, дадени като „първи" (I), и тези, които са маркирани като „втори" (II).
4. Леко, но уверено хванете седиращите точки (I) за 2 до 3 мин.
5. Хванете седиращите точки (II) за 1 1/2 до 2 мин.
Да предположим, че болката е от лявата страна на тялото ви и на фиг. 43 откривате, че мускулът, минаващ през болезненото място, се управлява от стомашния меридиан. На фиг. 26 се вижда, че за първите акупунктурни се¬диращи точки на стомашния меридиан трябва да хванете показалеца на ръката и втория пръст на крака от лявата половина на тялото. За да ги дос¬тигнете, седнете удобно, отпуснете се и с палеца и средния пръст на лявата ръка хванете втория пръст на крака си, като оставите показалеца да стърчи. С дясната ръка хванете точките на показалеца. След 2—3 мин хванете вто¬рите точки, намиращи се на гърба на ходилото. Ако болката е от дясната страна, просто обърнете горните инструкции.

Отделяне на зъбите от зъбобола. Същият метод за успокояване на меридиана, управляващ мускула, който пресича болезнената зона, може да се приложи и при зъбобол. Погледнете денталната схема на фиг. 44. Всеки зъб е показан чрез управляващия го меридиан. Успокояването на меридианите не само облекчава болката, а задвижва лечебен процес. Показала съм техниката на стотици пациенти, които са идвали при мен по други причини, но са имали зъбобол поради нелекуван кариес. На някои от тези хора, когато впоследствие отишли на зъболекар, кариесът бил изчезнал. Зъбите се лекуват! Аз самата си излекувах три кариеса, установени от зъболекаря ми, ка¬то седирах меридианите, свързани с болните зъби, в продължение на чети¬ри седмици. В най-лошия случай техниката може да успокои болката в зъба ви, докато отидете на зъболекар.

Сега не мога да кача картинките. Ще гледам да ги кача и да ги пусна тук. Или си ги вижте в книгата.

# 221
  • UK
  • Мнения: 13
sorry, запис.  Flutter

# 222
  • Мнения: 1 568
Записвам се, видях много интересни практики тук  Hug

# 223
  • Мнения: 554
Как да избегнем сграбчването на страха

Когато сте обзети от страх, тревога или фобия, почукването по точката на меридиана на тройния енергетизатор, който управлява реакциите за борба или бягство, може да облекчи състоянието ви:

1. Започнете да почуквате върху гърба на ръката си, по средата на разстоянието между китката и пръстите, около мястото, където се съединяват костите на безименния пръст и кутрето. Почуквайте около една минута.

2. Ако все още ви е страх, започнете да почуквате и по другата ръка.

Дори при дълготрайна фобия постоянното използване на тази техника започва да променя установения енергиен модел.




Много добре действа техниката. Тези, които ползват ТЕС, също знаят за тази точка. Те й казват Gammut.

# 224
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Записвам се и аз. В момента чета книгата (най-сетне).

Общи условия

Активация на акаунт