Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 26-та тема

  • 54 335
  • 365
  •   1
Отговори
# 315
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Здравейте   bouquet
Пак много сте готвили и все вкусотии, браунито на Берина е страхотно, и аз му се каня ама все нещо друго надделява, но ще го направя, няма да му се размине Peace
Мариета, много вкусни банички Laughing
От мен за днес фалшивата дроб сърма на Нела 66    bouquet, доматена салата и сладкиш с банани и ванилов пудинг на Лео  bouquet
 




# 316
  • Мнения: 2 375
Привет миличкиииии wavey........съжалявам че не съм влизала няколко дни,ама вие кажи речи ще свършите темата ooooh!......Аууу много готвите и то все едни красоти Shocked........Аз съм в отпуска от кухнята, че са ме нападнали гости и сме все на вън за хапване и за това от мен нищо няма...  33uu
Гледам че сте правили Браунито по моята рецепта и много се радвам, че ви харесва Hug.....И изглеждат направо страхотно на снимките ви....И локумките на Бъни и кифличките ми някой беше правил ама на... ooooh! сега забравих кой беше. EmbarassedЧе на един дъх прочетох 21страници.....Хайде гответе,гответе и аз ще се включа след някой друг ден...... Hug Hug Hug
Не отсъствай дълго, че чакаме нови рецепти, а и пишем отсъствия. newsm22

# 317
  • Мнения: 223
както винаги, страшно вкусно е тук Hug
на мен нещо ми изчезна музата за готвене с това време на вън  Grinning
в къщи хапвахме пълнени пиперки за обяд

за вечеря - яйца на очи  с баница

и портокалово кремче за десерт


# 318
  • Мнения: X
Рецептата за Браунито и аз си я копнах...да видим кога...
тази вечер
сьомга с картофени ньоки
   

салата от червено зеле с пресен лук и краставици
   

ароматно хлебче с чесън и подправки
   

# 319
  • Мнения: 804
Бъни, малко тъпо, ама да попитам от де да го взема този плик newsm78 Много ми харесват всички идеи за нещо си в плик и все не приготвям това чудо, щото не знам от къде да взема такъв плик. Спецялно ли се продават такива?

# 320
  • Мнения: 3 988
smily, търси Oven Bags. Примерно на Reynolds.

# 321
  • Мнения: 22 867

Направих лесния сладкиш без яйца на рени55 , колкото непретенциозен, толкова и вкусен. Препоръчвам го, особено когато бързате или пък нямате в наличност шоколад, банани и други продукти за по-сложни неща. Наистина неочаквано вкусен!  bouquet

# 322
  • Мнения: 559
Руло мозайка,царевични питки с кимион и чубрица и за децата десерт-негърско дупе полято с бял шоколад.Но аз ще се въздържа от сладкото!  

Това е от мен!

# 323
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ех отдавна не бях поглеждала в тази тема - големи изкусителки сте!  bouquet

Аз рядко снимам сготвените неща, защото обикновено ме чакат 3 гладни гърла и няма време за снимки. Но вчера реших да снимам и тъгнах да подреждам чинията, на което моя мъж изръмжа недоволно и предложи вместо да си играя да аранжирам, да снимам набързо от тигана, та така:

Пилешко месо, зеленчуци и фъстъчени ядки в сладко-кисел сос:



Ориза към тях:



И за десерт Аристократичния сладкиш - отдавна не го бях правила:

Последна редакция: вт, 10 фев 2009, 13:19 от natalyna

# 324
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Natalina, това ми е любимото пилешко което си поръчвам винаги като ходим на китайски.Супер изглежда, можеш ли да пуснеш линк към сайта ти за да прегледам и рецептата..мерси за споделената идея   bouquet

# 325
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Lindita, ама аз не съм писала никъде рецептата. Blush Сега ще опиша как го правя:

Обикновено го правя когато имам останало печено пиле(но може и със сурово, тогава късчетата се пържат предварително) - обезкостявам пилето и нарязвам на късчета. Във уок тиган слагам 2с.л олио за се загрее силно. Заленчуците ми са замразен микс (аз използвам Thaj, защото повече ни харесват). Когато олиото е много добре загрято пускам зеленчуците и бъркам  около 2-3 мин. Прибавям нарязан на колелца лук и чесън и поръсвам с около 1 с.л (аз слагам на око) захар. Понякога слагам и ананас от компот и тогава няма нужда от захар. Прибавям 1 с.л оцет (ако имаш оризов, ако не - ябълков или обикновен и 1-2 с.л хубав соев сос. Месото овалвам в 1 с.л готварско нишесте и го прибавям към зеленчуците. Прибавям фъстъчени осолени ядки и малко вода (ако правя с ананасов компот, прибавям от сиропа на компота). Това е - всичко отнема около 10 мин.

# 326
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Мерси много, аз пък защо си мислех че я има рецептата, нищо, объркала съм се  Blush
Но наистина става бързо, лесно и вкусно. Обяснила си го супер...
Е, вече като имам рецептата и вкъщи ще си го приготвям.

# 327
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
И понеже тази седмица при нас започват карнавалите и се приготвят всякакви разновидности пържени сладки днес правих бухтички

ето ги тук




и тук


Рецептата тук

Аз направих половин доза Peace

# 328
  • Мнения: 22 867

Понеже ми се въртеше малко праз лук в хладилника, се сетих за кашичката с праз на t_ilieva и я направих, като чукнах и яйца в нея. Много вкусна стана! t_ilieva,   bouquet 

 

# 329
  • София
  • Мнения: 3 816
От мен днес пилешки бутчета с картофки/за съжаление не успях да ги снимам/ и тези вкусни и ароматни хлебчета.


Lindita , страхотни бухтички си направила. Crazy

Общи условия

Активация на акаунт