Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 26-та тема

  • 54 352
  • 365
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 140
Kafenceto, Гелева супичката си е стандартна-картофче, морковче, грах, зелен фасул, тиквичка и що де имате зеленчуци под ръка, просто изглежда по-бяла понеже не слагам домат и правя винаги застройка от 2 жълтъка и чаена чаша кисело мляко, а като е готова поръсвам с пресен копър. Hug

Kafenceto кексчето изглежда много сочно, би ли споделила рецептата.

# 301
  • Мнения: 1 313
Смайли, ето рецептата, Пълнено телешко филе
Рецептата търпи и някакво сосче Peace
мъфинките бяха вкусни да, ще напиша рецептата пък като решиш може да се възползваш Wink

# 302
  • Мнения: 818
за обяд-леща
за вечеря-нещо като запеканка-картофи,шунка ,пилешко филе и сметана
и гофрети за десерт








С тези ваши изкусителни снимки скоро ще правя брауни-то се е видяло

# 303
  • Мнения: 22 867
Днес за закуска пак правих мързеливото хачапури на labrex, но този път във форма за мъфини

brazilka, не ми беше идвало на ум, че може и на мъфинки да стане. Добре изглежда, предполагам, че е и добре се е изпекло.   bouquet за идеята! Grinning

# 304
  • Мнения: 1 679
Смайли, ето рецептата, Пълнено телешко филе
Рецептата търпи и някакво сосче Peace
мъфинките бяха вкусни да, ще напиша рецептата пък като решиш може да се възползваш Wink

esy, преди малко го сложих. Ще ми закъснее вечерята, но надявам се да си заслужава. И без това имах телешко и щях да го готвя тази вечер.
Какво сосче е подходящо ? Моля за рецепта.

# 305
  • Варна
  • Мнения: 5 537
Големи вкусотии показвате, момичета.
Kafenceto, евала на твоя мъж. Кекса изглежда супер.
баница  мусака 
И да не остана назад, браунито на берина.

# 306
  • Мнения: 1 425
Привет миличкиииии wavey........съжалявам че не съм влизала няколко дни,ама вие кажи речи ще свършите темата ooooh!......Аууу много готвите и то все едни красоти Shocked........Аз съм в отпуска от кухнята, че са ме нападнали гости и сме все на вън за хапване и за това от мен нищо няма...  33uu
Гледам че сте правили Браунито по моята рецепта и много се радвам, че ви харесва Hug.....И изглеждат направо страхотно на снимките ви....И локумките на Бъни и кифличките ми някой беше правил ама на... ooooh! сега забравих кой беше. EmbarassedЧе на един дъх прочетох 21страници.....Хайде гответе,гответе и аз ще се включа след някой друг ден...... Hug Hug Hug

# 307
  • Мнения: 1 313
Смайли, дано да ви хареса, ако е хубаво месото ще стане  Peace
Най-бързо би станало сосче като сгъстиш отделилият се при печене сос с малко брашно или нишисте и добавиш малко вино/може и малко вода, зависи какво кол. ти е отделеният сос/.Подправи на вкус с пипер, и някаква свежа подправка Peace

# 308
  • София
  • Мнения: 231
Kafenceto кексчето изглежда много сочно, би ли споделила рецептата.
Едва  намерих  рецептата .Исках и аз да  благодаря на Лабрекс за  рецептата за кекса  Simple Smile .
  Лабрекс ,благодаря  че  вдъхнови мъжа ми да ми се подмаже  с твоя хубав кекс  Hug   bouquet .
А ето и рецептата
БЪРЗ ШОКОЛАДОВ КЕКС
 
Тесто:
1 ч.ч. брашно /250 мл течност/
1 ч.ч. захар
1 ч.ч. сметана / или кисело мляко/
1 яйце
1,5 ч л сода /може и бакпулвер/
щипка сол
1 с. л. масло /краве, маргарин или олио/
2 с.л. какао
Всичко се смесва, излива се във форма, намазана с масло и поръсена с малко брашно, и се пече в умерена фурна. Аз обикновено добавям стафиди и натрошени орехи или лешници.

Глазура:
3 с.л какао
3 с.л захар
2 с.л сметана /или гъсто кисело мляко/
Смесват се в съд, слагат се на огъня, докато сместта кипне. Оставя се леко да се охлади и се покрива  изстиналия кекс.
Кексчето се приготвя  бързо, вкусно е и е с продукти, които обикновено ги има в хладилника.

# 309
  • Мнения: 22 867
Kafenceto кексчето изглежда много сочно, би ли споделила рецептата.
Едва  намерих  рецептата .Исках и аз да  благодаря на Лабрекс за  рецептата за кекса  Simple Smile .
  Лабрекс ,благодаря  че  вдъхнови мъжа ми да ми се подмаже  с твоя хубав кекс  Hug   bouquet .

Kafenceto, радвам се!Не е толкова лесно да вдъхновиш мъж в кухнята Grinning.   bouquet Пък аз даже не си го и познах, и точно това си помислих, че изглежда сочно това кексче. Embarassed Майстор е мъжът ти!  chef

# 310
  • Мнения: 1 777
 За днес печени картофки и кюфтетата отвчера.За десерт шоколадова торта. Simple Smile

 

# 311
  • Мнения: 11 607

Лоис, невъзможно вкусни са! Разкош! Hug Увеличих леко дозата обаче аз - с 1 яйце и малко повече масло и брашно. Станаха страхотни! Веднага си го пиша този Дунав в моите рецепти!
Плънка при мен - гъби, пуешко филе, домати, маслини, кашкавал, сирене, подправки - риган, босилек, майорана, сминдух, кимион, шарена сол, трапезна чубрица.....Яд ме бе,че нямах чесън.....
Лоис, снимките ми не са на твоето ниво....
Цели + Вътре

Популярното в последните дни брауни на Берина + Двойна доза, направено като кексчета

Пиле с картофи в плик и тъмен соев сос. От него сигурно картофит …  цвят бяха супер!

Бъни  , супичка по твоята застройка(втората, която бе напис … место с фиде.....


Гелева, моля ви се! Такова сърце не може да има никакъв вкус.....Я си помисли дали ти имаш правилния вкус? А и щом детето го яде....значи не разбираш ти от изкуство!А ако е повторило - със сигурност не разбираш! Искам от твоята супа и от печените картофи на Pety .......

Лека нощ!

# 312
  • Мнения: 389
Страшни вкусотии виждам  Grinning. Браво на всички ви  Peace

sisii, заповядай рецептата за Кодрит кадир: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=365974.0
 

# 313
  • Мнения: 1 352
От тези дни - опит за имитация на банички Белла и пиле с бял ориз:


# 314
  • Мнения: 1 117
Мама Цоцоланка, много се радвам, че си го харесала! Наистина е невъзможно вкусен. Забравила съм да напиша, че в оригиналния вариант се подрежда в кръгла тава, ама според мен това хич не е от значение. Снимките ти дават абсолютно точна представа за това какво се случва вътре  Grinning в данубиото  Joy

Marieta, баничките ти, сигурна съм, са класи над тези на Белла, хич никаква имитация да не ги наричаш! Прекрасни изглеждат.

Браунито на Берина верно много модно   Joy  във всяка трета къща тия дни  Joy

Общи условия

Активация на акаунт