Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 26-та тема

  • 54 374
  • 365
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 6 713
Мммм, че вкусотии! Потекоха ми лигите както обикновено. Blush eat

Роца, може би рецептата за мъфините с горски плодове? Praynig
Крисче, а тази салатка как я правиш? Много обичам свежи млечни салатки, но само за снежанката имам рецепта. Simple Smile

# 241
  • Мнения: 2 708
Лурдес, тази бърканица си я знам от дете, и това ни е любимата в къщи. Едно време имахме много зелен фасул в буркани, че имаше баба и дядо, които лятно време отиваха в Балкана и там сееха разни нещица и зимата си ги хапвахме. Та рецептата е с

За 1 буркан зелен фасул - сварен, отцеден от водата (най-вкусен е белия)
3 кофички кисело мляко от по-висока масленост (аз ползвам 3,5% за тази салатка) - ИЗЦЕДЕНО (аз ги шльопвам върху ситото за брашно, и върху една от кофичките го подпирам на мивката и така не се занимавам с марли и т.н гадости)
връзка копър
сол и чесън на вкус
за по-богат вкус 1-2 с.л майонеза.

Фасула като се изцеди, се наклъцква на ситно (в блендер пробвах веднъж ама става като каша). Аз съм се специализирала и бързичко става.
Смесват се всички други неща и е невероятно вкусно. Поне според нас де, които си го обичаме. Ако не обичате зелен фасул, може пък и да не ви хареса Peace Peace Peace

# 242
  • Мнения: 1 313

И от днес имам форма за мъфинки, та първи опит Mr. Green
Ванилени мъфини

 hahaha hahaha hahaha

А рецепта? Само така да дразниш със снимка, не е честно.....

Мамо Цоце, давам веднага, не съм си и помислила да ви дразня hahaha
Ванилени мъфини с ягодов пълнеж и шоколадова глазура

# 243
  • Мнения: 940
esy, много благодаря за рецептата ти за свинско с мляко и сметана. Стана чудесно, но снимки нямам. Става ни една от любимите рецепти.

# 244
  • Мнения: 9 129

3 кофички кисело мляко от по-висока масленост (аз ползвам 3,5% за тази салатка) - ИЗЦЕДЕНО (аз ги шльопвам върху ситото за брашно, и върху една от кофичките го подпирам на мивката и така не се занимавам с марли и т.н гадости)


Крисче, страхотна идея   bouquet мразя марли и тензухи  #Cussing out

Ние за закуска хапнахме палачинки с пълнка по желание -сирене, сладко от смокини  Blush



на обяд кисело зеле със свински врат

# 245
# 246
  • Мнения: 118
Здравейте мили дами! Следя ви постоянно, но не смея да пиша. Вие сте невероятни кулинарки. Може и да се престраша някой ден и аз да снимам. След данубио-то на Lois едва устоявам да не влеза в кухнята и да запретна ръкави. Страхотно изглежда.

# 247
  • Мнения: 4 358
Ето ме и мен Hug.+ного е вкусно тук отново Peace Peace Peace.
Аз се занимавах с прекрасните локумки на Берина - http://berina-berina.blogspot.com/2008/12/blog-post_4869.html


Мъжка вечеря Mr. Green с много месо

И чеснови хлебчета и такива с маслинена паста Peace

Току що сготвих и пиле в плик с разни работи, но смики по късно

Последна редакция: нд, 08 фев 2009, 15:10 от Бъни

# 248
  • София
  • Мнения: 231
От мен  пак  салатка със моцарела   
супичка от картофи и топено сиренце
и ориз със тиквички и картофчета  

# 249
  • Мнения: 2 708
Бъни, чудни изглеждат тия лукумените принцески, доядоха ми се, хем се канех да правя кифлички с локум за днес, ама на Карина хлебчетата ги изпревариха.

Само да се оплача и да порева и аз като Мамето, ама аз за месени работи, не за торти..... Котка и тя ги прави, не помня точно всички, които ги правиха, но аз или имам проблем с руския или си е моя хроничен проблем с брашното, дето е колкото поеме извън дадената мярка. Ами лепкаше ми и това си е. Разстлах го аз, поръсих, сгънах тройно, пак разстлах, ама то си лепне по плота.... поръсвам аз брашно, ама в един момент пише да се намокри от двете страни и поръси, или аз не съм прочела правилно.... То да не говорим, че като го обърнах то съвсем се обезформи и на никакъв квадрат не приличаше. Намокрих и от другата страна и поръсих с останалите семена и покрих да чакам..... Ама после няма отлепяне. Просто си отскубвах едни парчета, топки от които си правих гризините. Никви линийки нямаше..... Моля, който ги прави да ми помогне със съвети как да се справя по-добре следващия път, защото пък въпреки мъката по правенето им, са невероятно вкусни. Аз им набутах бял, черен сусам, мак и ленено семе. Фантастичен вкус....

Ето ги миличките, дето едвам ги преборих:

# 250
  • Мнения: 2 375
За обяд пелмени и бисквитена тортичка.

# 251
  • София-Младост
  • Мнения: 23 377
Krische вероятно брашното е било малко...правих ги два пъти, не лепнаха, ама тестото беше като живо, аз го опъвам, то се събира...Много ми е трудно с тези мерки, без везна...

# 252
  • Мнения: 9 776
Krische, от Мама Цоцоланка знам /Маме, извинявай, че пак те споменавам, но явно доста неща попивам от теб Simple Smile/, че ако тестото лепне е по-добре да си омазняваш ръцете и така да го работиш, отколкото да слагаш още брашно Peace.

# 253
  • Мнения: 2 708
Ама аз си премерих точно 350 гр и водата си я мерих, но явно си трябва добавка, вече с тая мерната единица - "колкото поеме" "на око" "на интуиция" на крак, на ухо, на не знам си кво....... дето аз я нямам явно за месенето тая ми ти мерна единица......Не че нищо не успявам да направя, ама не е така като на другите като ги гледам и по тв и баба едно време като съм  я гледала как й е едно мекичко, пък не лепнещо..... Абе не се отказвам аз, защото както ги извадих, още топли топли, леко разчупваш коричка, отвътре мека средичка, тия семена разни, леко мазваш масълце ........ малей, лелеееей не е истина....... как се облизвахме като котараци....... Просто явно ще трябва АлаБала да сложа повечко както казваш Peace

А докато се напиша, и Полин_а ми дава идейка...Simple SmileSimple SmileSimple Smile благодаря, ще запомня.... Но в случая пише в рецептата че се мокри тестото, то и от там и залепна сериозно последния път, не че не си лепнеше и преди де, ама като го омокрих съвсем се олепи....

Благодаря ви момичета, ще пробвам всякви варианти.... да не говорим, че и машина май скоро ще се набутам да си взема, само да измисля къде ще я цакосам.....Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 254
  • Мнения: 11 607
Мила ми дружке Гицке, ти видя ли превода на рецептата? Ето я - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=350166.msg9862434#msg9862434

Първият път и аз така се мъчих като теб с тоз руски язык......И най-вече с оформлението.....Но.....аз си го направих по друг начин. Просто нито съм обращала, нито съм мазала, а просто като станавреме да се сложат семената, сложих до мен купичка с вода. Рязах ленти 4 см., правих на фитилче с леко мокрите ръце, валях в семената и редих в тавата......Иначе за да изглеждат като купешките фразели, ей този линк виж - http://dox.abv.bg/files/dw?a=e44dc98cc3 - има хубави идеи....

И моля ти се, не приказвай за набутване с хлебопечката.....Има една програма - месене + втасване. Слагам двойна доза от тази рецепта и след 1,30ч. вадя доста хубаво тесто - ни лепне, ни нищо. Виж и в линка, не слагат допълнително брашно. Ръцете само омазнени леко и това е. Правя една голяма, голяма кора. Прегъвам на 3, оставям да втаса, режа, усуквам, овалвам с мокри ръце и в тавата с домакинска хартия. никакви ядове.И се получава точно това, което ти казваш - хрупкава коричка, мека сърцевина....Гладна съм......

Общи условия

Активация на акаунт