Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 26-та тема

  • 54 400
  • 365
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 708
Мамееее знаеше тя Гицка, че може да разчита на теб, естествено, че съм проспала превода hahaha hahaha hahaha Веднага си копвам и двата линка дето даваш, барабар с идеята да ги овалвам вече отрязаните. Ами естествено, че по-умно е така, ама то акъл море, глава Гицкина hahaha hahaha hahaha

Супер сте момичета, скоро пак ще се правят явно Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes и надявам се с по-малко мъка Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes


Влизам да се редактирам....... че първо само си копнах линка за багетите и написах поста, а после го изгледах........ Маме това не трябваше да ми го показваш......няма да спя сега заради теб........ пусто Каско и екскурзия на детето дето съм обещала ме чакат за цакане, иначе...... ей сега се качвах на колата, така ме изкефи клипчето, ама то и затова е направено де, да зариби такива като мен..... Нищо, то ще се чуе, първо на теб ще се поФаля Simple SmileSimple SmileSimple Smile и тогава няма да се спасиш от питанки Simple SmileSimple SmileSimple Smile

Последна редакция: нд, 08 фев 2009, 16:14 от Krische

# 256
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
За обяд макарони на фурна Peace

# 257
  • Мнения: X
Мамо Цоце,точно тази е рецептата.Сега видях,че Мари-ета я е пуснала.
Мари-ета,огромно благодаря!    bouquet   Много вкусен ,и лесен,сладкиш.

# 258
  • Мнения: 4 358
Ето вече и Пилето в плик  - готово и почти изядено.
.
Много вкусно нещо.Преди време Лео беше показала едни пилешки дробчета в плик.Май с бейби морковчета и джоджен....и т.н.Аз взех идеята от нея. Питах домочадието пиле или дробчета и те отсякоха Пиле, та затова е модифицирана моята рецепта.
В плика сложих натрито пиле с подправка за пиле с куркума, бейби морковчета, гъбки, кисело мляко и джоджен.
Стана просто...върха.Месото крехко и сочно с вкус на агнешко заради джоджена Heart Eyes

# 259
  • Мнения: 1 313
Момичета, много вкусно тук...  bouquet
Бъни, апетитно пиленце Peace
Далка, радвам се, че е станало любимо свинското приготвено по тази рецепта  chef

От мен късен обеден отчет:
Пълнено телешко филе

Картофи-печени

Мъфини с крем ванилия

# 260
  • Мнения: 293
natia, Много съблазнителни пелмени - обожавам пелмени  Heart Eyes само със сосовете не съм наясно  Embarassed обикновено ги запържвам в олио с малко чер пипер и това е. Това сосче какво е - сметаново или... ? Сподели, моля те.  Praynig

# 261
  • Мнения: 3 988
natia, Много съблазнителни пелмени - обожавам пелмени  Heart Eyes

Това не е ли равиоли?  newsm78

Редакция: Сега прочетох, че "Аналог на равиолите в руската национална кухня се явяват пелмените, но за разлика от тях, равиолите могат да бъдат сервирани и като десерт."

# 262
  • София
  • Мнения: 3 817
Маме, Krische, много ме развеселявате двечките, удоволствие е да ви чете човек!  Hug

esy , как печеш картофките?  Rolling Eyes
Мойто мушмороче е със скарлатина и се чудя какво да и готвя.

За днес приготвих салатка от печени чушки и патладжан/хапваше ми се не като кьополу, а по- наедро нарязанко/ и пуешко бутче с картофи и печени чушки на фурна.



# 263
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 773
Роца, може би рецептата за мъфините с горски плодове? Praynig

Лурдес, ето рецептата (Freya я беше давала преди доста време, та оттогава съм си я копирала):
250 гр. браШно "сух продукт"
2 ч.л. бакпулвер "сух продукт"
2 яица "мокър продукт"
250 гр. кисело мляко "мокър продукт"
100 гр. захар "мокър продукт"
75 мл. олио или 120 гр. маргарин или масло "мокър продукт"
по желание 250 гр. плодове (свежи или дълбокозамрaзени неразмразени или от компот) "мокър продукт"

Сухите и мокрите продукти за разбъркват поотделно, мокрите се сипват при сухите, разбъркват се бегло (колкото да се смесят) и сместа се разпределя по формичките. пекат се в предварително загрята на 180 градуса фурна за около 25 мин.

Asyalein, мерси за разясненията за кнедлите. Още от малка са ми се забили в главата. Не помня в коя книга го срещнах, кой герой ги хапваше, ама бяха описани като нещо страшно вкусно... та оттам и интереса ми към тях. Пък и името им едно такова... заоблeно звучи: "кнедли"  Laughing

Krische, с теб сме от една партия за месенето - аз що брашно и мая изхабиХ, докато се науча да приготвям съедобни печива  Grinning. И определено предпочитам да си имам работа с мерната единица "Джаул на Нютон на метър на Тесла", отколкото с единицата за брашно "колкото поеме до меко тесто"  Laughing

Natia, пелмените лично производство ли са?

Аз днес съм на морковена вълна. Tук имат една приказка, че морковите те правят приветлив, а аз нещо напоследък съм яхнала метлата, та реших да се очовеча малко... с моркови (има и приказка, че оцветявали д-то в розово, ама това е друга тема  Laughing):
Лингуини с екзотично песто (моркови, протокал и джинджифил) и сирене - останах много приятно изненадана от вкуса, един такъв свежо-пролетен:

Морковен сладкиш с лешници и сухи плодове - следващия път с по-малко захар и масло:

И понеже размразих повечко пилешко филе - от остатъка направих панирани пилешки хапки:

Последна редакция: нд, 08 фев 2009, 22:06 от Роца

# 264
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Роца, давай рецептата за морковите.
щом и приветлив те правят...  Wink

аз сега ще правя морковена райта Flutter
та дано ми се оправи настроението.
на мен ми е пожълтявала кожата около устата от много моркови.
приветлива не станах де... Whistling

# 265
  • Мнения: 4 678
 Grinning..пиле с ориз .....за тази вечер Grinning

# 266
  • Мнения: 9 144
Гелева, много апетитни и салата, и бутче  Laughing

Роца, този морковен сладкиш има ли си рецепта? ако не, ще напишеш, ли моля  Praynig

Кеми, много сочни мъфини  Hug

Момичета, това за жълтото около устата е много интересно  newsm78

Вечерята ни з а днес

палачинка с руска салата



много вкусния свински джолан под фолио на Илианка    bouquet



и една супа заек за утре



Хубава вечер  на всички  bouquet

# 267
  • Мнения: 1 461
Здравейте момичета много вкусни неща се сготвили  Crazy   bouquet
аз ще покажа нещо от последните дни
таскебап

крилца с соев сос

спагети със сметана ,топено сирене и сминдух

супа топчета

в последно време хапваме често таратор  Laughing
Приятна вечер на всички  Hug

# 268
  • Мнения: 1 313
Гелева, ето така правя картофите WinkНищо особено, но така небелени се задушават и вътре стават страхотно вкусни Peace
Роца, интересна комбинация за паста Peace
Пепи, благодаря, сочнички, да Wink Сега съм на вълна, покрай тази форма Laughing

# 269
  • София
  • Мнения: 3 789
Тази вечер сме на мариновани пилешки каренца със салата от зеле, моркови, чесън и балсамико

Общи условия

Активация на акаунт