Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 26-та тема

  • 54 416
  • 365
  •   1
Отговори
# 270
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
от мен днес наречен хляб от динкел и бяло брашно със закваска



морковена райта, кимчи и туршия от зелени домати

# 271
  • Мнения: 2 375
natia, Много съблазнителни пелмени - обожавам пелмени  Heart Eyes само със сосовете не съм наясно  Embarassed обикновено ги запържвам в олио с малко чер пипер и това е. Това сосче какво е - сметаново или... ? Сподели, моля те.  Praynig
Ами руснаците ги ядем с обикновенна сметана. По настояване на мъжа ми обаче, редносах една скилидка чесън в нея. Оказа се прав, стана по-апетитно.

Natia, пелмените лично производство ли са?
Да, правихме ги двамата с мъжа ми. Laughing Пипкава работа си е, иска време и ме съжели. Tired Аз готови не купувам, не ми харесват.

# 272
  • Мнения: 2 375
natia, Много съблазнителни пелмени - обожавам пелмени  Heart Eyes

Това не е ли равиоли?  newsm78

Редакция: Сега прочетох, че "Аналог на равиолите в руската национална кухня се явяват пелмените, но за разлика от тях, равиолите могат да бъдат сервирани и като десерт."
И при нас се сервират като десерт, с пълнеж от сладко например, но тогава вече се казват вареники. Ето тукима много видове / също и с картофи, зеле, извара и тн./.

# 273
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Ние днес си облизахме пръстите с кавърмата на Цецето, стана разкошна на вкус, двама човека ометохме половин тава.....вече с това стоене в къщи кантарът започна сериозно да скача нагоре, само се чудя какво да направя, и то или тестено или сладко ще е ooooh!


Натя и на мен много ми харесаха пелмените, но никога не съм опитвала.
Гелева, Бъни, Роца, Пепчо , Ийзи както и другите момичета и едно момче  Hug много вкусни манджи сте спретнали   Peace
А пък Лабрекс откак представи своята красива сладко солена баница, цял ден се ровя в готварския на Аз жената, то много рецепти там, няма прочитане, останаха ми само 2 раздела  Party Laughing

Нела 66, утре замислям твоята дроб сърма да правя   chef...да видим дали няма да си променя менюто, но засега съм твърда Peace

# 274
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 791
Asyalein, Пеп-4о - ето тук е пастата, а тук сладкиша.

За морковите - май е вярно, че се променя пигментацията при продължителна консумация. Наскоро гледах едно научно-популярно предаване, където точно проверяваха дали розовото дупе (по поговорката) е мит или реалност. На една доброволка и провериха пигментацията на кожата на лицето по не помня каква скала. После в продължение на месец яде по 300 г моркови дневно и пигментацията й се промени с близо два пункта.

# 275
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

какво е сиренето в оригиналната рецепта?

# 276
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 791

какво е сиренето в оригиналната рецепта?
Фета  Laughing (отивам да поправям)

# 277
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Фета  Laughing (отивам да поправям)

офффф, ама фета не ми пасва с моркови и джинджифил.... newsm78
ще пробвам с козе  Rolling Eyes или с някое жълто...

# 278
  • Мнения: 2 375
Повторих Браунито. Crazy Вече сме пристрастени май, ама толкова е неустоимо.

# 279
  • Мнения: 681
Привет момичета,хайде и аз да се запиша с мално снимков материал,за сега далееееч по скромни ястия от вашите  Wink
Менюто за вечеря вчера беше:
Салата Снежанка
Свежа салатка от ряпа,морков и ябълка
И вечерята-св.пържолки с картофки на фурна

# 280
  • Мнения: 1 679
През уикенда - мидички на барбекю:





Търсих коприва - вече се е показала и ако се задържи хубаво времето, след 1-2 седмици ще може да се бере.

Последна редакция: пн, 09 фев 2009, 10:33 от Smiley*

# 281
  • Пловдив
  • Мнения: 260
Кодрит Кадир - карамелова торта, сложих по-малко какао, а крем карамела го направих двойна доза.
Въпреки, че постоянно намалявах градусите, водата все успяваше да заври и крем карамела е с шупли, иначе  е много вкусна тортата.



Можели рецептата за тази торта.
Предварително благодаря! Hug

# 282
  • Мнения: 2 382
Всичко изглежда невероятно  bouquet!
natia, по коя рецепта направи Браунито?

# 283
  • Мнения: 210
  
Ето един сладкиш и от мен с карамелизирани банани.
Така ми се иска да направя Браунито,но мъжа ми не яде шоколадови торти и сладкиши. Sad
Поздравления на всички за неустоимите изкушения Peace

# 284
  • София-Младост
  • Мнения: 23 391
Две салатки за предястие, много любими на мен:
Яйца с майонеза
и вариант на картофена салата

пица с тесто Верди...с пълнозърнесто тесто повече ми допада

и великолепните Рафаело на Гелева

Общи условия

Активация на акаунт