Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 26-та тема

  • 54 375
  • 365
  •   1
Отговори
# 285
  • София-Младост
  • Мнения: 23 377
Smiley* с лук ли е завито месцето на тези великолепни шишчета?
natia Браунито ти изглежда невероятно, а има ли шоколад за мен е винаги вкусно.  Simple Smile

# 286
  • Мнения: 3 675
Аз правих моят манастирски гювеч със свинско, но вместо чушки, сложих тиквичка.За жалост няма как да покажа снимки, но този вариант на ястието стана още по-сполучлив.

# 287
  • София
  • Мнения: 478
Може ли рецептата на коприва с ориз и орехи ?И става ли със замразена коприва?Благодаря предварително  bouquet

Извинявам се, но чак сега виждам. След малко ще я напиша и ще ти я пратя на ЛС  bouquet

Днес за закуска пак правих мързеливото хачапури на labrex, но този път във форма за мъфини

# 288
  • Мнения: 1 679
Smiley* с лук ли е завито месцето на тези великолепни шишчета?

Да, Ала-Бала, с лук и парченца пипер.

# 289
  • Мнения: 311
Може ли рецептата на коприва с ориз и орехи ?И става ли със замразена коприва?Благодаря предварително  bouquet

Извинявам се, но чак сега виждам. След малко ще я напиша и ще ти я пратя на ЛС  bouquet


А може ли тук да я пуснеш?

# 290
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Моми4ета много ви моля да ми дадете линк към браунито на берина,няма го в неините лиубими рецепти.Тук някой го беше показал под формата на торта и така ме изкуши,4е не знам как 6те мигна тази но6т,а по но6тите да ровя за шоколади,май,май не е най уда4ния вариант.Много 6те ви бъда благодарна.

Заповядай: http://berina-berina.blogspot.com/2009_01_25_archive.html
Един въпрос за този Браунис - орехите мелите ли ги или по-едрички трябва да са?

# 291
  • Мнения: 1 117
И аз правих браунис по рецептата на Берина, но с леки корекции - първо без орехи, че щерката не ги пожела, и второ с половината количество захар. И пак стана твърде сладко за моя вкус, ако повтарям, ще махна захарта изцяло. Иначе изглежда супер на вид, много ми прилича на един сладкиш, който навремето майка ми правеше, наричахме го Фъдж.

# 292
  • Мнения: 2 375
Всичко изглежда невероятно  bouquet!
natia, по коя рецепта направи Браунито?
По тази на Берина в линка малко по-горе. Много добре върви с кафенце или с чайче. Crazy
пп И аз махнах орехите заради щерката, но в такъв случай, сложих малко повече брашно.

# 293
  • Мнения: 1 679
esy, как приготви пълненото телешко филе ?
Мъфините с крем ванилия изглеждат безобразно изкусителни, но ще се въздържа - решила съм преди да изядем ябълките и замразените плодове във фризера - да не правя никакви сладкиши.

Но пък много ми допадна идеята на Lois за браунис /по рецептата на Берина/ без орехи и захар - ще опитам.

Роца, аз имам друга терминология - не "яхнала метлата", а "странала от кацата с киселото" /по Чудомир/. Значи, в такъв случай, се ядат моркови.

# 294
  • София
  • Мнения: 140
Супа топчета


Пържолки с гарнитура


покрив със крема сирене /при мен с Маскарпоне/на наталина


# 295
  • Мнения: 1 777
При нас пилешки кюфтета на скара,салата домати  и краставици с козе сирене и за десерт плодова салата. Simple Smile

 
                                   

# 296
  • София
  • Мнения: 231
Аууу , по браунисчето ми изтекоха очите  Crazy  !
 explanet  ,какво си сложила в  тази супа топчета , че изглежда така вкусно ? Някакви зелени подправки ?
Pety , кюфтенцата  от  каква кайма  са ? Ти ли я  прави  или е купешка ? Изглеждат страхотно  Peace !

От мен за следобяд да покажа произведението на мъжа ми   Party . За пръв път ми  прави кекс  (досега  само закуска  ми е правил ) и той взе ,че стана  много добре 
и парченце  

# 297
  • София
  • Мнения: 3 816
Ала-Бала, подсети ме за Рафаелото, скоро пак ще ги направя. Като ги видях и ми потекоха лигите, обичам ги много.  Laughing
explanet , супата ти много ми хареса. Peace
И на Pety пилешките кюфтенца ми харесаха много, самичка ли си ги приготвяш или ги купуваш готови?  Rolling Eyes

Аз днес приготвих зеленчукова крем супичка,



задушен ориз с праз лук, царевица и рачешки рулца,



имаше и вариант с пилешко филенце на грил тигана.



За десерт се опитах да приготвя сладкиш с подръчни материали, но резултата е глетак. Но на вкус се ядва, детето каза че е добро и си го хапна. Laughing  И да не се хвали само Мамето с неуспешни опити, пльосвам и аз снимки на моя провал тук.  Twisted Evil
 

Kafenceto, страхотно кексче!  Peace

# 298
  • Мнения: 1 777
Кафенце и Гелева пилешките кюфтета са от купена кайма ,аз само  слагам подправки и ги омесвам ,а мъжа ми ги пече на BBQ -то. Simple Smile

# 299
  • Мнения: 2 375
Невъзможни сте. Crossing Arms При коя да ходя на гости, че пак огладнях? ooooh!
Най-добре е да откскоча до форума с диетите. Whistling

Общи условия

Активация на акаунт