Примерна схема на захранване (12)

  • 28 811
  • 471
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 208
Много благодаря подозирах нещо такова затова питам. Значи една седмица и после мога да подам нещо друго - каша

# 226
  • Мнения: 8 242
Много благодаря подозирах нещо такова затова питам. Значи една седмица и после мога да подам нещо друго - каша
  Peace
Ама като си започнала със зеленчуци - въведи 2-3 вида за да можеш да ги смесваш.. После каша.. После можеш да добаваш и каша към зеленчуците.. после може още някой зеленчук или плодове.. още една каша.. и така Simple Smile

# 227
  • Мнения: 208
оки моркови здравейте newsm44

# 228
  • София
  • Мнения: 864
Косе Босе ще се радвам да коментираш по хранителният режим на нашето бебе.
Утре ставаме на 8 месеца точно. напоследък от около месец имаме през деня точно 4 хранения:

9.00 -  кърма
12,30-13,00 зеленчуково пюре / месно пюре около 100-120гр + кърма
16,30 - каша /оризова или смес ориз+царевица + малко плодово пюре/ около 120-140 грама.рядко се кърмиме защото кашата е млечна и мисля яе това не е проблем, нали?
20,00 -кърма

нощем суче 1-2 пъти макс.

добре ли е количеството каша и пюре? ако не- колко тр да е на нашата възраст?

притесняваме ме единствено че млякото май е малко...имам достатъчно кърма но самото бебе почна да суче по-малко.
другото което напоследък мисля е: скоро ще се наложи да се отбиеме./ тр да пия лекартсва;(/. та ще давам АМ то е ясно. нямам идея дали ще й хареса и как ще го пиеме т. като биберон не сме ползвали никога а е безмислено да го въвеждам на 9-10 месеца.  та си мислех дали би било добре да сипвам АМ в пюрето на обед?

Ще се радвам да чуя твоите съвети:)

# 229
  • Мнения: 695
Момичета, вреден ли е печеният кашкавал? Печен в смисъл на сандвичи. Нели днес докопа едно парче и много й хареса, а суров не го яде. Аз не че много държа да й давам кашкавал, ама искам да знам има ли особена вреда от препичането му.

# 230
  • Мнения: 8 242
Момичета, вреден ли е печеният кашкавал? Печен в смисъл на сандвичи. Нели днес докопа едно парче и много й хареса, а суров не го яде. Аз не че много държа да й давам кашкавал, ама искам да знам има ли особена вреда от препичането му.
Що пък да има вреда  Rolling Eyes

# 231
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
До кога се захранва детето?
До определена възраст или докато се въведат определени храни? Или?  newsm78

# 232
  • Мнения: 1 449
8-10 г е количеството мазнина на ден за възрастта до 12 м.
Добре е това количество да бъде разпределено поравно между растителните мазнини и кравето масло, според етапа на въвеждане т.е. 5 г масло и 5 олио на ден. 
Може да се сложи цялото количество от 1 ч.л. зехтин или друга мазнина в едно ядене – или кашата, или пюрето, но може и да се раздели в две хранения.

Млякото може да смесваш с каквото искаш, само да не се дава в шише.
Плодово пюре с мляко е по-калорична и по-витаминозна комбинация от чистото плодово пюре. Ако има нужда, можеш да даваш спокойно АМ към другите храни, без месните пюрета. Същото се отнася за бисквитите.

Плодовите пюрета може да се въвеждат по 3 дни.
За млякото, предполагам имаш предвид АМ – не е нужно да се дава като нова храна.



За трето хранене приема ли се междинно (примерно в 15.00 часа плод), а не основно хапване (обяд, вечеря в 18.00) ...
Може да се ръководиш от следното правило - не е задължително, но има много логика:
* На 6-7 м. плодовото пюре може да се счита за самостоятелно хранене.
* След 7-8 м. плодовото пюре не се счита за основно хранене.

# 233
  • Мнения: 8 242
До кога се захранва детето?
До определена възраст или докато се въведат определени храни? Или?  newsm78

Захранва се с всяка нова храна Simple Smile
Като е по-голямо може да е просто за по-малко дни..
Но е хубаво всичко да се дава в началото внимателно  Peace

# 234
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Благодаря!  Hug

# 235
  • Мнения: 6 713
До кога се захранва детето?
До определена възраст или докато се въведат определени храни? Или?  newsm78

Яйцата и прясното мляко (също и ядките, но не сега естествено) ще въведа много внимателно, но от 1-2 месеца зеленчуци и плодове въвеждам директно, просто не виждам проблем, след като бебка е вече захранена с доста неща.

# 236
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
newsm78

Аз друго питах и ми отговориха вече!  Simple Smile

# 237
  • Мнения: 6 713
newsm78

Аз друго питах и ми отговориха вече!  Simple Smile
Може би съм по-тъпичка явно та не вдявам! Laughing
Аз разбрах, че питаш докога се захранва детето по начинът, по който всички го правим в началото - бавно, внимателно, с 1-2-3-4-5 лъжички.
Отговорих, че вече не спазвам това правило, но за определени храни ще го направя. Т.е. бебка вече не я захранвам така както в началото.
Духи пухи, ти е написала нейното виждане, което явно ти допада повече.  Wink Вземам си първия отговор назад тогава! Laughing

# 238
  • Мнения: 1 449

Количество пюре
Количеството е добро за възрастта – за 8 м. обикновено се препоръчват около 160 г на едно хранене, а след 9 м. около 180-190 г. Тези норми са съобразени с обема на стомахчето на теория и честотата на хранене, но все пак всичко е много индивидуално. 120-140 г са достатъчни, още повече. че допълваш с мляко.

Количество мляко
Млякото се набавя с 4 млечни хранения, плюс нощното кърмене. Това би трябвало да покрива минимума, а може би сте в нормите. Засега няма повод за притеснение. Ако обаче махнеш постепенно кърменето, само АМ в храната няма да е достатъчно. Можеш да добавяш АМ в обедното пюре, но ще трябва да се дава отделно мляко поне сутрин и вечер, плюс 2 пъти в храната. След 1 год. млечният режим може да се промени, в зависимост от това колко често се храни детето и какви други млечни храни приема.

Преминаване към АМ
Можеш да пробваш да предлагаш АМ с чаша или шише с накрайник.
За начало може да се смеси с кърма, като за 2-3 дни намаляваш кърмата са сметка на АМ. Това е полезен трик да се приучи едно активно кърмаче да приеме млякото по-лесно. Ако отказва АМ, предлагай го във времето, когато вече е гладна – не звучи добре подобен подход, но често помага да се възприеме вкуса на АМ. Тази тема за вкуса на АМ и кърмата може да бъде от полза, но пък дано преходът премине плавно и безстресово.

# 239

Общи условия

Активация на акаунт