Проблем с розацея!?!

  • 356 132
  • 1 028
  •   1
Отговори
# 870
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
Лиана, при теб nd Yag лазер ли беше и в Германия ли ти правиха процедурите?

Ванила, интересувам се къде ти правят и твоите процедури и кой ти ги прави. И аз реших да прочета отзивите по чуждите форуми, хората пишат за видим и дълготраен ефект от такава терапия.
Моля те , ако искаш тук или на лични да дадеш инфо  Simple Smile
Опитът на всеки е ценен Simple Smile

На мен днес козметичната консултантка в аптеката ми похвали козметиката на SVR.  Може да пробвам нещо тяхно.

# 871
  • Мнения: 5 080
ва ни ла, благодаря за информацията  bouquet
Всякакви доуточнения за индивидуалните особености на заболяването и прилаганата грижа са от изключителна важност.
Това е тема за взаимопомощ...цитирането на имена на клиники и мед. лица не смятам, че е реклама, а споделен опит.
––––––––––––––––––––––––––

l'etrangere, искай си мостри на продуктите и си ги разноси по-дълго време, за да направиш правилен извод. Иначе може да се затрупаш с препоръчани продукти, разочароващи (понякога и опасни) и маса похарчени пари Hug За А-дерма ти гарантирам, че имат на повечето продукти...СВР също съм тествала, бъди настоятелна, че много им се свидят Mr. Green

# 872
  • Мнения: 495
Здравейте,
На 26г. съм, от скоро забелязвам и усещам силно зачервяване на бузите, направо пламтят. Кожата ми там е суха, няма пъпки. Зачервяването си личи доста, даже и след като съм сложила фон дьо тен. В същото време пък ръцете ми са все студени...
Имам чувството, че това се случва само докато съм в офиса през деня, защото вкъщи сякаш нямам такова парене и зачервяване.
Не знам дали е розацея, но скоро ще посетя дерматолог, защото и без това скалпът ми е адски сух и се лющи.
Моля Ви за съвет с какво да облекча паренето! Много благодаря  Hug

# 873
  • Мнения: 29 371
На мен днес козметичната консултантка в аптеката ми похвали козметиката на SVR.  Може да пробвам нещо тяхно.


Аз не съм доволна от шампоана им против пърхут. Беше към 30 лв, а никакъв ефект. Яд ме е, че я послушах, а не си взех на Дюкре - много добър.

# 874
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
Да, на Дюкре шампоаните против пърхот са хубави, а за козметиката на СВР се чудех, защото консултантката каза, че техни клиенти били доволни. Но няма да бързам с покупките. Повече разчитам на мнения от тук. Обаче си купих витамин б комлекс, бевит форте се казват, има б1, б6 и б12. Сега като се замисля май б 2 беше добре да се пие, ще трябва да проверя....
И един въпрос имам - доктор Денчева от Токуда добър специалист ли е и особено се интересувам за лазерно лечение, пише, че правят такова в частната им клиника,чували ли сте за нея нещо?
Ванила, ще съм благодарна да споделиш при кого си правиш процедурите  Simple Smile

# 875
  • София
  • Мнения: 1 877
успех на всички.  bouquet

Последна редакция: нд, 22 мар 2015, 09:35 от ва ни ла

# 876
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
Златна си, Ванила, благодаря! Успех и на теб!
А аз си се мажа с високия фактор, почнах да пия витамините, отделно хранителния ми режим е значително подобрен, пазя се от стрес (пия валидол и чай от жълт кантарион и има ефект), но нещата не отиват на добре с това слънце...все повече се зачервявам, не ми се мисли за лятото (ох, ще си сложа главата в скафандър). Затова съм така усърдна в търсенето на инфо за лазерната терапия и кой още в страната я умее. Честно казано повече срещам мнения на хора, които са си третирали акнето  Crossing Arms, а за розацея почти нищо.
Ето хубаво структурирано какво намерих за Nd:YAG лазерната терапия :

Скрит текст:
Nd:YAG лазерната терапия е терапевтичeн метод в дерматологията, при който се използва лазерна светлина с фиксирана дължина на вълната 1064 nm. Той се основава на теорията за селективна фототермолиза, съгласно която светлинната енергия, попаднала в тъканите, се поглъща от специфични вещества „хромофори”. Погълнатата светлинна енергия се трансформира в топлинна, което води до избирателно разрушаване на прицелните патологични тъкани.

Nd: YAG лазерната терапия на съдови лезии е високо-технологична медицинска процедура, предназначена за лечение на съдови аномалии по кожата на лицето и тялото – разширени кръвоносни съдове („спукани” капиляри, „съдови звезди”), някои видове хемангиоми, nevus flameus (Port Wine Stain, “майчини петна”). Въпреки че Nd: YAG лазерът може да се използва и за неаблативно фотоподмладяване и епилация, приложението му в тези области е ограничено, поради значително по-слабия ефект.

Тъй като хромофорът за Nd: YAG лазера е хемоглобина, лечебното въздействие се постига благодарение на факта, че патологичните структури са по-богати на това вещество, отколкото околните тъкани. По-голямата дължина на вълната на Nd:YAG лазера позволява по-дълбоко проникване в кожата, в сравнение с IPL-фототерапията. Поради тази причина той е подходящ за повлияване на по-дълбоко разположени и по-големи съдови лезии, предимно по долните крайници, но също така и по лицето и тялото. От друга страна NdYAG лазерът е с диаметър на лазерния лъч от 2,5 до 10 мм, което го прави предпочитан метод за терапия на отделни лезии или такива, разположени в трудно достъпни области.

# 877
  • Мнения: 267
Здравейте,

с лазер ми премахнаха спуканите капиляри, изглеждаха също като на видеото в линка от ва ни ла.
Беше преди години, вече не знам и нe мога да питам какъв вид лазер е бил.
Със 100% сигурност лазерът не беше както на линка. Беше по-скоро като боцване, изгаряне на кръвоносен съд, а не обработка на цялата повърхност, както е на видеото. Правиха ми го тук в Германия и лекарката я намерих по препоръка на друга кожна лекарка, който ми е добра позната.
Струваше към 160 евро мисля. Лекарят не само, че трябва да има необходимата модерна апаратура, но и трябва да е добре обучен и с опит.

Ето тук става дума за Erbium-YAG-Laser, а подчертаното е забележката, че лекарят трябва да има многогодишен лазернотерапевтичен опит.
http://hautsache.de/Rosazea/Lasertherapie/Teil-III-Der-Erbium-YAG-Laser.php
Einsatzgebiete des Erbium-YAG-Lasers:
Das Spektrum von Erkrankungen und Hautveränderungen, die in der Hand des langjährig lasertherapeutisch erfahrenen Hautarztes mit dem Erbium-Laser erfolgreich und auch mit kosmetisch ausgezeichneten Ergebnissen behandelt werden können, ist ungeheuer groß. Ein paar Beispiele seien im folgenden genannt:


Чела съм , че лазерни корекции не е добре да се правят при козметички. Който чете на немски, ето тук за един случай
http://www.abendzeitung-muenchen.de/inhalt.haariger-rechtsstreit … 740b27795ff6.html

И не ми се спори по темата, всеки си носи отговорност за неговото лице, но да публикуваш линкове на козметички си е чиста реклама.
Ва ни ла не за първи път се опитва да хвали нейната козметичка.(в друга тема)
Аз си направих съответните изводи.

# 878
  • София
  • Мнения: 1 877
...

# 879
  • София
  • Мнения: 1 877

Ва ни ла не за първи път се опитва да хвали нейната козметичка.(в друга тема)
Аз си направих съответните изводи.

Не ми се коментира колко е груб тона Ви, излизам от темата и изтривам написаното, което възприехте като реклама (а умишлено не публикувах конкретна информация дълго време, точно по тази причина).

За доброжелателите ще кажа, че моето лице се повлия чудесно и вече не се и налага и СС крем. Оставам само с фотозащита.

Четете, мислете критично и желая успех и бъдете красиви, вътре и вън!

  bouquet

# 880
  • Мнения: 4 202
Не познавам Ванила, нито пък козметичката й, но понеже хвърлям по едно око в темата, та тя още в началото не искаше да казва къде ходи, за да не се възприеме като реклама. Тук се публикуват някакви безумни рецепти, информация за лечители от луната и не знам какво си, а ако някой е доволен и сподели и все ще се намери друг да изкоментира. Всички знаем как изглеждат рекламните постове, в тази тема дори сме били свидетели неведнъж, мисля че коментарите наистина са неуместни.
Аз не знам дали бих отишла при козметичка, но е факт, че има такива, които са се специализирали в даден проблем и често разбират повече от някои дерматолози. Една приятелка също ме праща при една такава, която много работи с розацея, но аз още не смея да отида.

# 881
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
Привет от мен!
Лично аз писах с молба и към Ванила и към Лиана да споделят за вида на лазерната терапия, която им е (била) прилагана, при кого и какви са резултатите. Благодарна съм и на двете, че дадоха информация, тя е полезна за всички, които са с розацея и търсят подходящо лечение. Peace
В крайна сметка тук сме големи хора и всеки решава къде да ходи. нека да има добър тон в темата и моля ви, не се отказвайте да пишете в нея.
Дори моля някоя дама, която е от по-дълго време тук, ако желае да пусне нова тема, тази е започнала през 2009 г.
Тази сутрин станах с много зачервено лице, мисля, че слънцезащитния крем ми дразни. Вече със сигурност твърдя, че маска от хума, лайка и смрадлика успокоява кожата ми от дразненето, тушира ми зачервяването и има матиращ ефект.
Прегледах и съдържанието на Руборил Експерт 50+ и прочетох, че има 4 вида парабени вътре и алкохол. Смятам, че е недопустимо да е предназначен за хора с розацея с този състав.
Мисля да си купя Увеблок SPF 50, пак на Изисфарма, той е само с три съставки.

Сутрин пия една таблетка бевит форте, бирена мая и витамин ц. Но разбрах, че се препоръчва и витамин Б2 (рибофлавин), в моите таблетки го няма и ще си го купя отделно.
А няколко вечери подред се опитвам да открия дерматолог, който да е опитен в прилагането на лазерна терапия и съм неприятно изненадана, че много клиники в галериите си слагат чужди снимки, които ги има навсякъде в нет-а. ooooh!

Последна редакция: нд, 22 мар 2015, 18:59 от l'etrangere

# 882
  • Мнения: 5 080
Цитат
че много клиники в галериите си слагат чужди снимки, които ги има навсякъде в нет-а. ooooh!
М дам, снимки с произход сайт-а на производителя на апарата...и до там.
На мен Исисфарма не ми понася. Аз ги отхвърлям по брандове. От който напатя и повече не ща никакъв продукт  Laughing Пробвай някакъв крем с азулен (успокоява) или съдържащ вит. К (за съдовете). Тези първите са най-често със зелен цвят и до някъде се създава и илюзия за туширане на червенините. Добре е и като база под ФДТ.
Пий и вит. Ц, но потърси под форма, която е макс. усвояема от организма.
–––––––––––––––––
Но и природните лекове не са за отхвърляне...даже напротив, щом действа лайката - ползвай я. Все пак бялата козметика, та дори и медицинска, си е химия Peace

# 883
  • Мнения: 958
Здравейте не съм писала отдавна, но се почувствах длъжна да споделя какво открих и как ми действа. Видях че коментирате диетата, на мен розацеата ми се появи докато бях вегетарианка, не в началото, след 2 години не ядене на нищо животинско. Може да е съвпаднала с времето, но месото при мен е последното което пречи. Също така тук (Канада) вече отричат розацеата да има нещо общо с хеликобактер и я причисляват към автоимуните заболявания.
това което открих и действа за мен много добре за сега е тъй нареченият Авто имунен протокол, има много писано в нета за него, разработен е от лекари.  Аз също мога да изпратя материали, главно на английски на който се интересува.
Как действа и какво е това. По принцип се смята, че някои автоимуни заболявания (в това число кожните) започват от тъй наречения синдром leaky gut, или пропускливо дебело черво (според мен така се превежда, но ако не е вярно моля да ме коригирате). Този синдром се дължи на прекалена употреба/реакция към житни, зърнени или други фактори. За да се излекува се следва строг протокол. За 4-8 (най добре Sunglasses седмици се изключват всички зърнени храни, семена, ядки, млечни, яйца и някои зеленчуци от семейството на беладона - домат, чушка, картоф и производните им. След като тялото се изчисти добре, обикновенно хората споделят че до 2 месеца симптомите на кожните отшумяват, след това започва постепенно въвеждане на храните, да кажем днес се яде всичко като до сега + домат, след това 48 часа пак старото хранене без домат и ако има някаква необичайна реакция - сърбеж, обрив, газове, запек, разстройство, гадене, болки където и да било, всичко извън нормалното, значи има реакция към тази храна, за съжаление се забравя за дълго време, изчаква се няколко дена до седмица и се вкарва следващата.
Протокола е спартански определено, но много помага (според мненията на хората)
Моят опит, розацеа от 13 години вече, втора фаза - акне розацея, лекуване основно с антибиотици, преди половин година отказах вече да ги пия, боли ме всичко от тях а и не ми помагат от едно определено време. Преди да започна протокола - лице червено, с пъпки, болезнено, сърбящо, подпухнало, отврат Sad  - сега приключвам 6та седмица, първите 2 седмици не ядох зърнени, семена, и ядки, но ядох яйца и млечни, следващите две седмици изключих всичко млечно (тогава имах промяна, пъпките изчезнаха и лицето ми се изчисти, обрива и оттока падна) , продължавам но ям яйца и домати и чушки. Просто не мога без тях, за сега.
В момента кожата ми е спокойна, тук таме има следа от пъпките още червенички, но завяхващи.
Грижата за лицето: никаква химия! Измиване с кокос тъй нареченият oil cleansing method (мога да пусна линк, ако някой се интересува) тоник за лице с истински органик жив ябълков оцет (гъба) , мазане с чаено дърво по обривите (много драстично, направо излющва кожата) и крем овлажняващ вечер.
Вътрешно, все забравям, но трябва - магнезий, витД, цинк, витамин А+Е или отделно.
Има и няколко аминокиселини, които хората хвалят много но на мен не ми понесоха, образуват ми киселини.
Това е като цяло. Аз продължавам по този метод, да храненето е драстично наистина, но ако те боли ужасно, не може по друг начин да си помогнеш си готов на всичко, даже вече не е до външен вид и суета, просто да спре болката и сърбежа.

# 884
  • Мнения: 2 576
joya много полезна информация си дала,благодаря ти   bouquet

Аз от два месеца съм спряла напълно глутена,картофите,бобовите и ориза.Горещо се надявах,че този начин на хранене ще ми помогне в борбата с розацеята,но за сега не виждам никакво подобрение (инъче стомаха вече не ме боли и това го дължа изцяло на промяната в храненето). Ям обаче доста яйца и млечни.Смяташ ли,че ще трябва да ги спра за да се изчисти розацеята?
Ако можеш пусни линк към измиването с кокос,стана ми интересно  Flutter
А относно витамин Д някаде прочетох,че трябвало първо да се пуснат изследвания и тогава ако имало нужда да се пие.Ти какво ще кажеш?
Аз от няколко дена вечер преди сън се мажа с магнезиево олио и мога да кажа,че спя като бебе  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт