РЕСУРСЕН УЧИТЕЛ - 2

  • 66 396
  • 135
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: leet
ZLAMOMA ,

Поздравления!

Сега и качество трябва да изискваш от работата с децата...
Основното, което съм научила по пътя на борбата за правата на детето са, че няма нищо неудобно на който и каквото да се опълчиш и да кажеш, във връзка с търсенето правата на детето, като изхождаш от презумцията, че ти нямаш намерение с никого да се караш и не си против никого, единственото, което правиш, е да търсиш и защитаваш правата на децата си...и това дава някак си сила и повече кураж....

# 76
  • Мнения: 3 504
Привет мамчета,

нашият ресурсен учител в училището се грижи за 9 деца Shocked, 8 от тях са в едно училище /където е и Гери/, а 1 е в друго училище.

Като че ли посвикна и взе да де отпуска таз калпазанка, тича нагоре надолу и из двора щастлива с усмивка на уста, ходи по чешмите, мокри се, мокри и околни, закача се, не всичките й закачки се приемат нормално.

По обяд почти аз ходя да я прибирам, вече й баща ми научи маршрута и тези дни се грижи за нея и след училище да я заведе в детския център, който посещаваме всеки делничен следобед. Там е щастлива, обичат я, водят е на конна езда, в сряда беше за първи път, не е искала да се качи на коня, днес пак ще я вземат просто да наблюдава и да посвикне.
За ездата много се радвам, че от много време се говори и трудно се уреждат тез часове на конната база.

 Hug  bouquet

# 77
  • Мнения: 1 252
 ако има майки на деца от горен курс , гимназии в които няма ресурсен, нека ми пишат
Исках да остане РУ от старото училище , но й казаха, че не може

# 78
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
ако има майки на деца от горен курс , гимназии в които няма ресурсен, нека ми пишат
Исках да остане РУ от старото училище , но й казаха, че не може

Да не може, те са по райони. Мисля си, че всяко зло за добро. Може да започне да се оправя и без РУ. Дай боже.

# 79
  • Мнения: 1 252
Дано! Моля се и аз , но тревожа от факта , че искаше старата ресурсна да идва в къщи.
Значи се чуства несигурен...
Дано е само сега , докато не се адаптирал

# 80
  • Мнения: 1 596
Моето дете се нуждае от ресурсен учител ,защото не говори.На детска е от 2 седмици и много бързо спря да плаче.
Директорката преди време отказа идеята за ресурсен учител,защото нямали пари.От друга страна едната учителка всеки ден ми говори,как да не го водим,че нямали как да му обръщат внимание.
Но аз искам да се преборя с това и да му назначим такъв учител.
В София къде точно трябва да отида в столичният инспекторат или в двореца на децата?
И изобщо колко струва един такъв учител,че не могат да му плащат? Sad

# 81
  • Мнения: 5 682
На ресурсния учител заплатата пък въобще не се поема от директора на учебното заведение. Плаща се от Ресурсния център. Не е Ваша работа да му плащате. За София нека отговорят момичетата къде се подава молба за такъв .

# 82
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Ми да не се поема от детското заведение, напротив за училище например се плаща допълнително, че приемат такива деца.

Ресурсния център вече не е в двореца на децата.

Те трябва да си пуснат молба и вие да си дадете съгласие, но във вашия случай  newsm78 , дано се вкл някой с дете в детска градина.

А логопедична детска градина .

# 83
  • София
  • Мнения: 4 412
Това е сайта на ресурсният център София град - http://rcsofia.com/ . Обади им се и им сподели. Аз не видях съдействие от тяхна страна преди 2 години, т.е казаха ми, че е най-добре да се кандидатства в градина с ресурсно подпомагане. Можеш да ги питаш, кои са тези градини. В нашата община няма нито една такава.

# 84
  • Мнения: 1 596
Това е сайта на ресурсният център София град - http://rcsofia.com/ . Обади им се и им сподели. Аз не видях съдействие от тяхна страна преди 2 години, т.е казаха ми, че е най-добре да се кандидатства в градина с ресурсно подпомагане. Можеш да ги питаш, кои са тези градини. В нашата община няма нито една такава.
Мерси.
Нямаше места в логопедичната.
Ще се обадя,пък да кажат какво да направим.

# 85
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
А за всички останали http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=390780.0 има координати на всички центрове, нека всеки погледне, ако има промяна в неговия регион, да съобщи. Гледам за София е точния.

# 86
  • Samokov
  • Мнения: 17
може ли и на мен?

# 87
  • Мнения: 176
  mamma_mia,директорката на детската градина трябва да се обади в ресурсния център и да заяви,че иска ресурсен учител за градината,оттам нататък вече ти си събираш документи и носиш в столичния инспекторат,там назначават комисия,водиш детето и така,после ти дават една бележка служебна от инспектората и я носиш в градината,звъниш в ресурсния център,казваш градината в което е детето и си искаш учител,идва 2 пъти седмично.Нашата още не се е появила тази година,миналата бяхме в І-ва група и имахме такава
телефона на ресурсния център е-828-94-97

# 88
  • Мнения: 6
9356080-Светла Бенина,експерт по интегрирано обучение в РИО,София.Обаждате се за час и ден за комисия-ЕКПО.Подавате молба ,приготвяте всички документи ,който имате за детето и когато ви определят минавате на комися с детето.Питайте ,кога ще ви е готв документът-решение на комисията.Едва тогава от ресурсният център ще отпуснат ресурсен учител и то след подадена заявка от директорът на учебното заведение на базата на документът от ЕКПО КЪМ РИО.Тази комисия се събира два пъти в месеца в РЦ.

# 89
  • Мнения: 382
Аз пък искам да похваля нашите ресурсни учителки. Детето ми е в 3 група в ДГ. До миналата година ни беше г-жа Будинова, която замина в чужбина. Синът ми я обожаваше и много я слушаше. Честно казано  доста се притесних как ще приеме промяната, а и каква ще бъде новата госпожа. Ами и тя е страхотна! Казва се г-жа Крачунова. Шапка им свалям на такива хора - определено и двете имат подход към децата, обичат ги и знаят какво правят. Преди няколко дни е имало и проверка от МО и попълвахме въпросници. Дано от там ги прочетат и си вземат бележка.  При нас проблемът е с едната госпожа от групата, в която е детето ми. За нея синът ми е "онова дете" още от първия ден. Определено не знае как да работи с него, а и няма желание да се научи. (Детето ми е с ДЦП като проблемът му е с моториката - по-нестабилен е от останалите деца и походката му е "по-странна", интелектът е в норма.) Освен това въпросната госпожа не допуска ресурсната в групата, а се е случвало и да не пуска детето да ходи при нея.

Общи условия

Активация на акаунт