Варицела 2

  • 88 298
  • 460
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 1 144
Момичета, четох назад доста, но не срещнах подобен проблем. Малката ми дъщеря се зарази от сестра си на 10-я ден точно. Сега и е 5 ден, прекарва я доста тежко, на 1 г. и 5 м. е. Но забелязвам едно странно подгъване на коленете и като ходи. Според личната е от преумора и слабост. Някои от вас забелязвал ли е такъв тип слабост в крайниците. Ако беше по-голяма, поне да си каже, пък то си е бебе още. Ще търся и друго мнение на лекар, но чак в четвъртък има прием, а до тогава  #Crazy И на очен трябва да я заведа, тей като в едното оченце има кръвоизливче, третирам ги с капки (антибиотик) за очи. А такъв опит има те ли - посещение на очен след варицела. И на очен сме в четвъртък. Ще докладвам после.
Знам,че при херпес зостер може да има усложнения и в окото,а вирусът при варицелата е същия,очната би трябвало да ти каже с какво да третираш.Антибиотика срещу вируси не помага.Щом подгъва и двата крака най-вероятно наистина е от преумора или засягане и на ставите от варицелата,което ще отшуми с болестта...Но я следи понататък как протичат тези симптоми.

Може да има усложнения на варицелата в очите, наше познато дете после го лекуваха. Идете на очен лекар веднага!

# 451
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
....

Аз мазах пъпките по лицето на Калина с кремчето на Авен Цикалфат от самото начало и там най-бързо заздравяха и паднаха коричките. ....

 Hug Още утре ще пратя мъж ми да го търси.
Дано го уцели, че вече се побърка с моите поръчки от аптека, магазини, с детето  Crazy

Колкото до очите - явно пъпките под и над единия ми клепач минават. Вече не е толкова надут и червен. Но и двете очи ги чувствам раздразнени и сърбящи  Confused Като ми мине карантината, ако нямам подобрение, ще търся и аз офталмолог.

# 452
  • София
  • Мнения: 7 097
Hug Още утре ще пратя мъж ми да го търси.
Дано го уцели, че вече се побърка с моите поръчки от аптека, магазини, с детето  Crazy

Аз без този крем не оставам. Ползвам го и след депилация, а и Калина мажа, когато има ожулено или рана.

Ето го

# 453
  • Мнения: 1 192
Bim bam,как си с днешна дата?

# 454
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Значително по - добре, благодаря  Hug
Даже тази нощ са ми паднали една - две корички от лицето, но си има белези отдолу  Confused, дано да позачезнат с времето.
Пъпките, които не бяха с мехурчета, а само на петна, постепенно изчезват вече, някои изобщо ги няма.
Абе, зорът беше докато бях с високата температура и докато избиха пъпките. Иначе дори не ме сърбяха много, но може би защото пия Кларитин.
Сега само оглеждам детето за пъпки  Wink

# 455
  • София
  • Мнения: 7 097
Сега само оглеждам детето за пъпки  Wink

Брой 14 дни откакто ти се опъпчи или ден-два по-рано и тогава чакай  Rolling Eyes

И мъжа ми не го сърбяха, макар че пи противоалергично единствено в началото. Докторът от Инфекциозна му казал, че на дърти години се кара по-нетипично, затова и неговите пъпки не бяха с мехурчета, само няколко от тях.

А белезите на Калина по лицето мажа с Контратубекс.

# 456
  • Къде ли не
  • Мнения: 689
Здравейте!
Нашата мистериозна варицела се оказа розеола - шестата шарка Simple Smile
Пожелавам на всички болни бързо оздравяване!

# 457
  • Мнения: 46 520
Здравейте!
Нашата мистериозна варицела се оказа розеола - шестата шарка Simple Smile
Пожелавам на всички болни бързо оздравяване!

А, честито, късметлии сте, тя е лека, бърза и без усложения  Hug

# 458
  • Мнения: 2 211
Темата отново набъбна неимоверно, затова заповядайте във Варицела 3 : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=399103.0

# 459
  • Мнения: 1 192
Нашата шарка  Wink пък се оказа лихен стриатус (исках да информирам модератор да ми изтрие постовете-да не заблудя майките,но не можело да информираме за себе си Joy ).Но от тогава минаха месеци и затова сега няма да идвам в новата тема и ви казвам чао!
Скорошно оздравяване на болните!

# 460
  • Мнения: 5 393
Темата отново набъбна неимоверно, затова заповядайте във Варицела 3 : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=399103.0

НОВА ТЕМА

Общи условия

Активация на акаунт