Мами в Белгия - 12

  • 15 647
  • 298
  •   1
Отговори
# 285
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
О, аз се надявам да се роди в 40-та седмица Simple Smile, не по късно Wink А мисля, че няма правило дали първите се преносват, а вторите се раждат по-рано. Божа работа Simple Smile

Миналият петък на записа на тоновете всичко беше наред и не се очаква да е тези дни Wink поне нямах разкритие. Вземаха ми секрет за микробиологично изследване. Досега не са ми се обадили, надявам се всичко да е наред и да не трябва да се лекувам преди раждането, макар, че с Мартин 10 дни преди да се роди слагах едни глобули, защото имах гъбички. Като се роди на 2-рия ден направи конюктивит и акушерките веднага му сложиха диагноза - "ти си го заразила по време на раждането". Аз споделих с моя лекар и ги навря в на кучето г*за, защото изследванията ми, непосредствено преди раздането бяха чисти, т.е. - те са го заразили, защото знаете как е хигиената по българските болници  Sick Отклоних се малко.

Този петък пак съм на запис и пак ще ме преглеждат за разкритие. Peace

Куфарът ми вече е готов Simple Smile

# 286
  • Мнения: 90
Аз  в наЧãлото на  40 нямах разкритие  Laughing граммммм ,стана много бързо при мене ,незнам дали съм писала ама на 25  ми беше термина и бях на консултация ,нямах разкритие .Пътувахме ала бала ,разходки ,насам натам пренатоварих се и инсталирвахме веЧерта едно устройство у нас и аз нагоре надулу и в 2 Часа през ноЩа ,като ме преряза като никой път отидох до тоалетна и гледам кръв Shocked.Викам на моя пали колата вземи багажа към болницата ,тя на няма и 5 мин с кола от нас и докато ме приемат веЧе такива контракции ме хванаха ,Че едвам  дишах ,абе за отрицателно време стана всиЧко и веЧе като видях зора си искаха перюдирала като наследство  Laughing.Те ми я сложиха в 4 Часа през ноЩа (на 26 окт) и аз веЧе в 8 и 47 бях родила ...Моя даже куфара не взема и фотоапарата и камерата бяха в него ,нямала съм да раждам тоЧно сега ,правела съм си филми ,мъже много разбират те от раждане  Laughing.Викам му сега ако уЧените намерят наЧин мъжът да износва дете ,второто ти Ще го износваш  Laughing(хехехе жалко ,Че не стават все оЩе за тая работа )
 

# 287
  • Мнения: 872
Да, и на мен всички казваха второ дете се ражда по-рано, пък и стази малка разлика. Та се бях стегнала един месец предварително не смеех да мръдна, да не го родя по пътя.
И нищо подобно, Виктор си се роди на термин, а Филип бях преносила 2 дни...
Накрая мислех че целия свят е родил, само аз не.. Така се бях настроила за по-ранно раждане..

Джъст, с теб сме  Hug

# 288
  • Мнения: 305
Шакира, дъщеря ти да не е родена на 26 Октомври  Flutter

А аз пих хапчета за задържане, първо че рано-рано се беше приготвила да излиза нашата мома, второ се заразих с варицела и трябваше да отмине да не се роди бебето ooooh! ужас беше

# 289
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Да, това с варицелата е много неприятно, защото ако се роди преди да е минала, бебето няма антитела от майката и е доста опасно за него.

# 290
  • В облаците
  • Мнения: 63
Ние три дни пак бяхме болни. Много висока температура до 39,8 и трудно я свалях и изпуснах тестовете тая седмица Sad Днес съм по-спокойна вече, че понамаля температурата и детето живна. Сега май само от зъбите беше, но ще видим дали няма да се окаже вирусче, въпреки че няма кашлица, само едни бистрички сополчета, но съвсем малко и даже днес вече ги няма.

Джъст, дано всичко е по график. Напълно те разбирам. Отакакто не работя, а то е твърде дълго (цялата бременност, и сега, когато се наложи да дойда тук) ми е много кофти и само глупости си мисля. Даже на моменти ми идва да си се прибера във България само, за да започна отново работа (там съм по майчинство и мога да го прекъсна, ако искам). Не че работата ми е добре платена (няма да мога само транспорта да си плащам) и е много напрегната, но... стоенето вкъщи направо ме побърква. Бях свикнала да живея на педал (е с много нерви от непрекъснатите проблеми) и това спокойствие тук не ми се отразява добре. 
Колкото до ражданията - интерсно ми е до колко сантиметра разкритие може да се изчака преди да се постъпи във болница, защото една позната, сподели, че отишла да ражда, когато вече болките й станали нетърпими (от контракциите), закарал я мъжът й във болницата и тя родила много бързо, за час или нещо такова. Питам, защото аз преносвах шест дни и на шестия реших, че вече искам бебето да излиза, а нямах абсолютни никакви болки. Отидох до болницата, където исках да раждам, казах, че искам вече да раждам и да ме подготвят за епидурална упойка, и оттам ме върнаха без да ме преглеждат - нямало смисъл само да лежа, да отида рано на другата сутрин и защо ми била епидуралната, раждане било това, много ясно, че щяло да ме боли (изобщо не трябваше да се връщам там след този отговор, но...каквото човек сам си направи цяло село не може да му го направи). Така и направих - отидох (значи на седмия ден от преносването) и казаха, че съм вече с разкритие 4,  5 см и трябвало да започне раждането. Аз обаче май още не бях готова, защото нямах болки, никакъв дискомфорт не изпитвах и бях супер спокойна, че всичко ще е ок. След един час в предродилно ми хакнаха системи, за да ми предизвикат контракциите. Исах да разкажа как родих аз, но изтрих, какво бях написала, че не е добре Джъст да чете такива работи сега. Живот и здраве всичко да мине, някога по-натам ще разкажа. А иначе винаги родилката е виновна за всичко, това е неписан закон в нашта родна страна.

# 291
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Калинка, не се притеснявай да говориш за раждането и да споделяш - не съм малко дете, няма да ми е за първи път, знам, че винаги може да се объркат нещата и няма какво да се шашкам предварително  Hug Тръгвам положително настроена, с усмивка, а пък каквото сабя покаже - раждане е това, не е среща на кафе с приятелки  Peace А и ходенето на работа ми не ми позволява да мисля за глупости и за евентуални черни сценарии.

Не ми се вярва тази температура да е от зъби, но това, че не кашля, не означава, че не е вирус. Да се оправя бързо! Нали ти писа, че детето е с температура от 1 месец или друг беше? Какво стана със снимката? Разбраха ли на какво се дължи?

Аз напълно те разбирам, че ти се работи и искаш да си сред хора, но от опит знам, че след като има малко човече, денят не преминава толкова спокойно в офиса. Непрекъснато го мислиш добре ли е, яло ли е, дали е с чисто дупе, не плаче ли за теб...Но пък и аз много се бях изнервила по време на майчинството (стоях вкъщи 1 година и 4 месеца), но не толкова от самото майчинство, а затова, че не можех да избирам - да работя или да си гледам детето - бях заставена да гледам детето и никой, дори за 1 час не ни заместваше. Сега точно същото нещо ме стресира - сега пък съм заставена да работя! Не обичам да нямам избор пък  Crossing Arms

# 292
  • В облаците
  • Мнения: 63
Да аз писах за температурата, беше през януари. Снимка му направихме в Едит Кавел и лекуващият (в чийто частен кабинет ходим, но работи явно и там) каза, че се виждали само малки замърсявания на дробчетата, понеже каза, че преди това са били петна  Shocked (което мен ме притесни, защото съм чувала, че при пневмония се виждат петна, но пък при Слави инфекцията беше предимно в горната част на дробчетата, което значи, че не е имало пневмония). Реших, че е добре да направим консултация и с друг лекар(да види снимката и да се успокоя). Записахме час в Сейнт Люк, детето се беше оправило вече, когато отидохме там. Не могли да кажат от снимката дали е имал пневмония, но била с лошо качество - ние носихме на диск, това, което ни дадоха от другата болница (но всъщност снимката си е била май наред, само че лекарката не можа да я отвори и явно не познаваше този софтуер, щото се наложи  аз да я отворя на компютъра й и сигурно не е знаела как да я направи така че да се вижда ясно всичко). Обаче ни хвърлиха в друго приключение. Прегледаха го и решиха да му сложат ваксина ДТК, защото сме били закъсняли с три месеца. Хич не ми се искаше, защото ми се струваше, че е още рано след това боледуване, но... се оставих да ме убедят (за което съм много виновна и още не мога ди простя). Не знам какво се случи точно, но вечерта кракът му се поду, а на сутринта не можеше да върви и плачеше от болка, крачето беше двойно, отекло от ваксината до коляното. Веднаха отидохме в спешното на Сейнт Люк, защото там бяха сложили ваксината и ни осатвиха във болницата. Лежахме там 24часа. Имал бил леко възпаление, но явно ваксината не е била поставена, както трябва и е имало нещо засегнато. Питах каква е причината за това възпаление? - Не можели да кажат, защото ваксината била комбинирана (макар че когато ни приеха в отделението категорично отхвърлиха вариант за алергична реакция). Пак малкият дявол беше. Добре че не го осакатиха. И така накрая реших, че нашият лекар си е бил много добър, поне по-добър няма да  намерм тук, но по-лош - да. И сега пак ходиме при него. Казах си, че поне познава детето, знае кое лекарство как му действа и ваксина, ако се наложи ще може да му я сложи.

# 293
  • Мнения: 1 572
Джъст, дано всичко е по график. Напълно те разбирам. Отакакто не работя, а то е твърде дълго (цялата бременност, и сега, когато се наложи да дойда тук) ми е много кофти и само глупости си мисля. Даже на моменти ми идва да си се прибера във България само, за да започна отново работа (там съм по майчинство и мога да го прекъсна, ако искам). Не че работата ми е добре платена (няма да мога само транспорта да си плащам) и е много напрегната, но... стоенето вкъщи направо ме побърква. Бях свикнала да живея на педал (е с много нерви от непрекъснатите проблеми) и това спокойствие тук не ми се отразява добре. 
Това положение ми е много познато , направо е ужас , броя си дните тук не знам дали ми вярвате , побърквам се от стоене в къщи и общуване само с физиономии с малолетните представители от семейството ни  Laughing
По-изнервена никога не съм била , само някой нещо да ми каже и паля

# 294
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Ох, Калинка, лоша работа! Много премеждия, много нещо! Ама пак добре, както казваш ти, че е бил малкият дявол!!!

Жеже, ама как да не те разбираме  Hug ама споко де - ходи на канала и му се любувай, че малко ти остана тук Peace

# 295
  • Мнения: 1 572
Жеже, ама как да не те разбираме  Hug ама споко де - ходи на канала и му се любувай, че малко ти остана тук Peace
Този канал минава през цялото село и вярвате ли ми - от единия до другия му край жив човек не срещаш , дори и в това хубаво време   Sad
Аз ако трябваше тук да си търся работа , може би първо щях да опитам на летището нещо .Това най-много се доближава до работата която съм работила и бих я вършила също с удоволствие.

# 296
  • В облаците
  • Мнения: 63
Жеже, ама как да не те разбираме  Hug ама споко де - ходи на канала и му се любувай, че малко ти остана тук Peace
Този канал минава през цялото село и вярвате ли ми - от единия до другия му край жив човек не срещаш , дори и в това хубаво време   Sad
Аз ако трябваше тук да си търся работа , може би първо щях да опитам на летището нещо .Това най-много се доближава до работата която съм работила и бих я вършила също с удоволствие.

Аз не съм много в течение каква е ситуацията ти, спомням си само, че май беше писала, че съпругът ти има проблеми с работата. Моят мъж остана миналата година без работа, точно, когато се бяхме наканили с малкия да пътуваме. Големи притеснения имаше, даже си търси работа и във България, намери, но в последният момент му предложиха работа тук. Та миналата нова година си беше целият януари при нас във България, получаваше и обезщетение за безработен. Мисълта ми е да опитвате всичко, никога не се знае от къде ще изкочи нещо. Simple Smile Няма нищо по хубаво и ти работиш работата, която обичаш.

# 297
  • Мнения: 90
Шакира, дъщеря ти да не е родена на 26 Октомври  Flutter
Да да не би и твоята бандитка  да е на тази дата ? Grinning,скорпион като баЩа си  Whistling
Много лошо това с варицелата хубаво е , Че ви се е разминало  Praynig

От ДТК (шествалентна ваксина ) дето се предлага тук в Белгия  ,няма осакатено дете  Peace .Някой път като се бие малко по- бързо ваксината (и която и да е било инжекция) става подуване и посиняване ,пък и при децата гледат да ги бият малко по бързиЧко Щото шават .

39,8 °Т не бих отдала на зъбки

аз съм григи днес на плоЩадката нямаше 1 свободно място да седна ,кой знай колко калории съм изгорила от тиЧане  Laughing

пускайте нова тема на 20стр сме

# 298

Общи условия

Активация на акаунт