Мами в Белгия - 12

  • 15 664
  • 298
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 305
Мария, къде да прочета какво си написала?

# 241
  • Мнения: 1 121
ох ще ме уморите Joy

а аз да търся ли картички?

# 242
  • Мнения: 872
Дай да ти пратя е-маил...
Или да си сложим бЮджет 5 евро и всеки колкото картички успее да купи за тази сума , да донесе на срещата...
Или на срещата да съберем по 5 евро  и да дадем на Бони да ги купи, но пък едва ли ще има разообразие от едно място

А какво става с Джъст, не се е разписвала, да не роди??

# 243
  • Мнения: 305
Няма проблем да ги купя, ама хайде поне да сме две - да не ме биете само мене, ако не ви харесат Confused

bonni_be@abv.bg

# 244
  • В облаците
  • Мнения: 63
Аз ходя на курс по френски във фламандския университет тук във Брюксел. Преподавателят ни е фламандец и когато учихме националностите каза, че от гледна точка на френският език не съществувало понятието фламандец и фламандски, а само нидерландец и холандец. Това го обясни специално за единственият фламандец в групата (да знаел човека как да се представя на френски Joy) всички много се смяхме, защото фламандеца само избоботи нещо, но не беше много щастлив. Все едно е какво ще пише всичко е вярно, зависи от гледната точка Wink
А и за софиянците, понеже и аз съм от тях -моля ви се, недейте така с тоя шопски. Днес в София, ако чуя шопски съм щаствлива Laughing, че по улиците се чуват всички диалекти на България, само не и шопски. А има и един друг лаф - всички сме от София Grinning

# 245
  • Мнения: 305
А и за софиянците, понеже и аз съм от тях -моля ви се, недейте така с тоя шопски. Днес в София, ако чуя шопски съм щаствлива Laughing, че по улиците се чуват всички диалекти на България, само не и шопски.
Калинка, мъжът ми, който не е родом софиянец казва, че вече по софийските улици не може да се чуе шопска реч. Голяма простотия е настанала там  Cry

Ти къде точно ходиш на френски?

# 246
  • В облаците
  • Мнения: 63
Простотията е турбо в София. Ама то е така в цялата страна, просто в София се вижда най-ярко, защото е най-големият град Cry
Във VUB. Това е в моят квартал XL. На две спирки е от ULB - френският университет. Дубъл са нали се сещаш Laughing Доста хора сме в групата, но е най-евтиното, което мъжът ми успя да намери - 120евро.

# 247
  • В облаците
  • Мнения: 63
Да попитам - как си перете килимите и мокетите (ако имате такива)? В София ги носехме на автомивка, но тук май нямат такава практика хората. Някой ползвал ли е фирма за пране? 

Последна редакция: сб, 14 мар 2009, 01:15 от калинкамалинка

# 248
  • Мнения: 90
Аз нямам килими  сега ,а преди имахме един и с Четка и савун съм го прала ,накрая го хвърлих заЩото ми писна да го пера ,за фирма незнам ,но не може да няма ,ма кой знай колко Ще струва  Simple Smile

Калинке интересно ,би трябвало да са безплатни тия курсове ?При нас всиЧки курсове са безплатни и за френски и за нидерландски  ,единственото изискване беше да имаш адресна регистрация в обЩината

Оф мойта Щерка оЩе не спи ,цял ден на крак от сутринта до сега и продължава #Crazy ,давате ли на децата неЩо за сън .Преди малко даваха едно предаване с едно семейство  с 6-знаци как им минава деня и направо ми се изправи косата ,незнам как се решават тия хора на  такива Чудеса ,това си е цяло приклюЧение 6 деца на един път ,разбира се не ги гледат сами имат помагаЧи доста ,то си и трябва .Абе американска му работа ,както тая Надия наскоро дето роди 8 знаците ,не и стигаха 6 те деца които  едва ги е отглеждала ,ами и 8  знаци заЧенала от арт процедура разбира се  ,как са си позволили докторите да и върнат толкова много ембриона #Crazy ,води се разследване ,жената искала да прилиЧа на Анжелина Жоли  #Crazy,всеки луд с номера си

Последна редакция: сб, 14 мар 2009, 01:52 от Shakira26

# 249
  • Мнения: 27 524
Блонди ти пак направи генерално заключение ,както за БМВ-тата , за шампоаните , за боите за коса ,  ooooh!
Точно така говорят голяма част от софиянци , без теб разбира се , сега кажи че "нито ти нито твои познати" така говорите

Всъщност включвам се са за пореден и надявам се (не ми се иска, но...) за последен път - не разбирам, не знам или не проумявам с какво провокирам толкова отрицателна енергия, подмятания или нереалани заключения.
Жеже, относно БМВ-тата - да, позволих си да кажа, че не могат да се нарекат леки и несигурни. Да, факт е, че не са!
За шампоаните - за Хед & Шоулдърс казах - да, кофти са. Имаше даже и филм-пародия за тях - Мъже в черно, ако не се лъжа, както и да е.
За боите - серията на Шварцкопф са некачествени, факт е. Казах го, писах го.
И да не забравяме, че за всичко изразявам, споделям и описвам собствено мнение.  Peace

Кое от всичко това провокира у теб, Жеже, да се държиш така, да ми държиш такъв тон или въпроси?
И, да, и да не ти се вярва, но почти 35 години живея в София и не съм чула някой да казва, че отива да купи хлеб, нито млеко  Peace

И така да е - достатъчно съм възпитана да знам, че тези неща са маловажни. Simple Smile

Аз наистина и окончателно спирам да пиша тук, явно провокирам ненужни неща.

 Мария, ще държа връзка с теб на лични или с мейл за материала

Поздрави на всички  Hug

 Джъст - леко раждане  Heart Eyes

# 250
  • Мнения: 305
Блонди, стига! Според мен си много чувствителна и специално в този случай се засегна ненужно. Сигурна съм че Жеже не е искала да те обиди или нападне, така ти се е сторило. Хайде МИР, и без това сме 5 мами на кръст. Време е да се запознаем за да разберем кой как се изразява.

П.С. Плюс това, кой ще ни държи в течение Криско как се справя в училище  Hug

# 251
  • Мнения: 1 572
Блонди не искам да превръщам темата в меле.Аз се дразня , другите явно не , така че проблемът си е мой. Peace

# 252
  • Мнения: 872
За никой не е тайна, че и аз се дразнех и имах проблем  Mr. Green но бързо ми мина и свикнах. В началото бях шокирана, да си призная. Но явно като не общуваме лице в лице се заблуждаваме и не разбираме правилно интонацията на изказванията ...

Блонди, МИР

а аз да търся ли картички?

Както прецениш!
Жеже, и ти няма как да вземеш картички на Жан Клод или бири, прецени... Добре дошли са още календари, календарчета, знаменца, книжки за оцветяване с типични детски герои...
Това горе долу изпращат и другите страни...

Последна редакция: сб, 14 мар 2009, 10:17 от MariaF

# 253
  • В облаците
  • Мнения: 63
Добро утро и от мен Simple Smile
Шакира, май в общината има безплатни курсове, но не сме ходили да проверим. Мислех си, че като се плаща (макар и малко) ще е курс с по-малко хора, но явно разлика особена няма. Като ми свърши този ще проверя и там да видим. Иначе и университета има при регистрация в някоя от общините на Брюксел едно безплатно ниво фламандски, а останалите (платените) на символичната цена от 60евро. А един познат ходи в някаква фламандска организация (но не помня как се казваше), където фламандският е безплатен. Ако някой се интересува ще попитам като се видим и ще пиша.
Междудругото сега гледам боршурата и виждам, че са си написали Нидерландски.
Момичета моля ви не се карайте Praynig
 Идеята да се срещнем и да се запознаем не е лоша. Аз съм - за.  

# 254
  • Мнения: 1 572
Мария аз разгледах текста , само една забележка имам - не е ли по-правилно да се каже френско говорящи отколкото френско говорещи  newsm78 , има го на няколко места.

Общи условия

Активация на акаунт