Мами в Белгия - 12

  • 15 664
  • 298
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 305
Калинка, аз също учех френски към ULB, много беше добър курса според мен, но се набляга предимно на граматика, не на теория. Сега се ходя в училището в Uccle, където се набляга на практиката и е мноооооого евтино. Сега понеже съм по-горен модул сме 8 човека и е много приятно. А безплатните не ти ги препоръчвам, поне за Брюксел.

# 256
  • В облаците
  • Мнения: 63
bonni, дай моля те повече инфо за това училище (адрес или интернет сайт), може и там да пробвам. В ULB ме отрязаха като кисела краставичка за курс Sad били само за техните студенти и за това се записах във фламандският, но става. Поне си упражнавям и английският в почивките. Кажи с едно изречение как ви протича един урок. Събирам инфо, че искам да го проговоря тоя френски много, много бързо Grinning Другата седмица имаме тестове, а аз последните три пъти пропуснах, защото малчо беше болен и не ходеше на ясла, та нямаше как. Та сега ще трябва да наваксам. Обаче ще е утре  Embarassed, че сега до час отиваме до Ротердам - на шопинг  Sunglasses Там в най-неочакван момент правят тотални разпродажби, дано да има и сега нещо интересно, че ме сърбят ръцете  Laughing Ако няма вероятно ще се върна с подвита опашка и в депресия от килограмите  Embarassed

# 257
  • Мнения: 305
bonni, дай моля те повече инфо за това училище (адрес или интернет сайт), може и там да пробвам.
http://www.ulb.be/enseignements/cours-francais/index.html  - Тук наблягат на граматика

http://www.iepscf-uccle.be/website/main.php  - Тук на говорене и практика. И е мн. евтино

# 258
  • Мнения: 2 193
Аз рядко пиша тук, но искам да участвам в проекта и тъй като темите са разпределени, мога да купя картички. И аз намерих по 25ц и мога да купя 20. Картичките са панорамни и може да се повтарят, тъй като няма голямо разнообразие.

# 259
  • Мнения: 872
Мария аз разгледах текста , само една забележка имам - не е ли по-правилно да се каже френско говорящи отколкото френско говорещи  newsm78 , има го на няколко места.
Жеже, Така е! Знаех си че ще изнамериш нещо,  Wink за което Благодаря 
Бонбонка, много добре! Кажи нещо за себе си, къде живееш, от къде си?  Heart Eyes

# 260
  • Мнения: 90
Идвам да ви пожелая прекрасен слънЧев ден  Nature Sunny и изЧезвам на нейде (след вЧерашния дъжд Laughing)
Приятно изкараване на уикенда   bouquet

# 261
  • Мнения: 872
Приятен ден  и на теб !

Имам още един въпрос, този файл ще го допълваме ли да стане като малка книжка
или всеки ще принти отделно?

Аз имам цветен принтер и мога да взема хартия. Не ми е проблем и да го подвържа. Или действаме поединично?

# 262
  • Мнения: 305
Мария, къде е този текст?

Питаше ли някой за пране на мокети и килими? Ние взимаме под наем машина от Брико и така се справяме с проблема.

А, видях го, мерси  Hug

# 263
  • Мнения: 1 572

Имам още един въпрос, този файл ще го допълваме ли да стане като малка книжка
или всеки ще принти отделно?

Аз имам цветен принтер и мога да взема хартия. Не ми е проблем и да го подвържа. Или действаме поединично?
Аз обаче нямам кирилица , единствения вариант е да ползвам тази тук , ще ти пратя текста на ако искаш на ЛС с някоя снимка и ти ще го вмъкнеш към твоя, става ли?

# 264
  • Мнения: 872
Става...
И аз нямам кирилица тик, а Windows и Офиса са на нидерландски и ми е ужас
Затова го написах в България, там имах кирилица, време и детегледачка  Mr. Green
а и ни беше затрупал снега 3 дни и не можехме да излизаме... 

Последна редакция: нд, 15 мар 2009, 12:58 от MariaF

# 265
  • Мнения: 1 121
Аз започявам да търся картички, макар, че досега не съм видяла да се продават никъде в Монс, ама все някъде трябва да има...ако не намеря нищо ще пратя парички на някоя от вас да купи вместо мен.

# 266
  • Мнения: 305
По колко картички трябва да купим? И ако се повтарят? Те не са безброй

# 267
  • Мнения: 90
Мария ти като казваш книжка  ,за истинска книжка ли става въпрос или примерно в папка .Аз съм готова ,само трябва да го напиша на кирилица ,една приятелка от Бг ,мисля Ще ми свърши  тая работа ,заЩото инък тук Ще си играя с дни .И да ти го пратя да го свържеш с твоето  ,така най -добре ми се струва ,да направим една книжка .Ако не Ще го подвържа аз и Ще ти  го пратя по поЩата и там с картиЧките които Ще купя ...

ИнъЧе аз си мисля ,Че картиЧките трябва да ги купи един Човек, за да не се повтарят по 25 цента картиЧката ,да се вземат 30 ,мисля Че са предостатъЧни и това са 7,5? тоест сигурно няма да има и по 2 евро на Човек .Ама сигурни ли сте ,Че са толкова ефтини  newsm78 ,а да не забравяме и изпраЩането по поЩата да реЧем около 15 ?

# 268
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131

А какво става с Джъст, не се е разписвала, да не роди??

Споко Wink не съм! Още глася багаж  Whistling

Да мине и другата седмица, че ми е последна в офиса и ще обърна внимание на темата за Ватерло. Аз както мразя историята (имах гадна учителка по история в училище), как се забих на тази тема  Crossing Arms

# 269
  • В облаците
  • Мнения: 63
Мария аз разгледах текста , само една забележка имам - не е ли по-правилно да се каже френско говорящи отколкото френско говорещи  newsm78 , има го на няколко места.

Мисля си, че правилното е "говорещи" - това е променливо "е" в граматиката. Сега нямам време да търся точното правило, пък и тази дума май е изключение. По принцип най-често се греши думата бял, когато е в множествено число е-то става на я - бели. Но пък говорещи и в ед.ч. се пише с е. Не бях на 100% сигурно, но проверих и в правописен речник Simple Smile
Бони, мерси за линковете. Аз питах за килимите Simple Smile Наема за ден ли става?
Аз също писах, че съм виждала картички по 0,25цента, но не ми харесаха, защото са по четири различни обекта на една картичка и ако се прави табло, което ще се гледа от някакво разстояние - нищо няма да се вижда.
Жеже, ако искаш аз мога да ти набера текста на кирилица, защото имам тук и няма проблем (стига да не са прекалено дълги текстовете, де Praynig Wink и после ще го вмъкна в този на Мария и ще ви изпратя вече обновеният файл (пък, който има възможност може да принтира - аз нямам принтер за съжаление). Само във форматирането не съм много добра, но вие ще нанесете, каквито корекции искате после. Пак давам мейла си gadinka_irinka@abv.bg 
Джъст благородно ти завиждам за спокойствието, но така и трябва  bouquet Не се мъчи да съчиняваш текстове, копи, пейст и готово. Ти и без това имаш по-важни неща сега.
Другите държави в какъв вид предават информацията си? Някой в течение ли е?

Общи условия

Активация на акаунт