Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 30-та тема

  • 58 438
  • 352
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 3 050
Чудесни неща виждам  Hug  Heart Eyes  Heart Eyes
nano може ли рецептата за меки курабийки с овесени ядки   bouquet
А някой правил ли е супа с овесени ядки?   bouquet

# 181
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 753
Ох, тия картофени ветрила много на мода тези дни Simple Smile. Mъж ми ги гледа отдалече и пита "А ти кога ще ги направиш?" Simple Smile
Аз обаче няма да се поддам на провокации  Whistling и ще направя домашния Данет на Nadeto_sp - откакто го видях, мира нямам  Laughing А що зор видях, докато намеря нишесте - те му сложили едно сложно име, мани-мани, добре поне, че по съдържанието се ориентирах  Laughing Много се чудя и мая и на корнфлейксовата торта на Диди, ама май няма да е сега... Иначе тортата изглежда чудесно!

Аз онзи ден правих един портокалово-шоколадов чийзкейк за колегите (и парче) - много му се зарадваха.
Иначе за вечеря тия дни у нас имаше ризото с броколи и чоризо.

Игуанка, досега супа от овесени ядки не съм правила, само английската каша (porridge). Мъж ми я нарича "адската смес", но аз си я харесвам  Laughing

Пеп-4о, как правиш печения бут? Свински ли е? На мен свинското печено все суховато ми става, има ли някаква тънкост?

Маме Цо, не знам дали ще ме прочетеш, след като отсега си явно запразнувала  Wink, но аз да си кажа за канелоните (и краставицата с 99-тте процента вода  Laughing). Канелоните не ги варя. А днес гледах един епизод от едно от предаванията на Джейми Оливър (Jamie at Home) и там той напълни канелони по много идеен начин - сложи сместа в торбичка за фризер, отряза едното крайче и си послужи с нея като с пош за напълване. Следващия път ще го пробвам да видя дали тази система ще работи и при по-течни плънки (неговата беше от броколи, романеско, аншоа и не помня още какво, беше доста гъста).

# 182
  • София
  • Мнения: 231
Ох тортичката на Кафенцето изглежда много сочна мммм Crazy
Би ли споделила рецепта или линкче плс Praynig
 Hug
Ами то аз казах,че блатовете  са от готов кейк ,утре ще снимам да ти покажа  кой точно (защото  ухае  много приятно на мандаринки ) .А крема е  заквасена сметана  със  пудра захар на вкус  и малко настъргана лимонена кора .Нарязах  кейка  на три  блата . Напоява се всеки блат със  сок  от  компот  от  белени праскови (има навсякъде) . Намазва се обилно със  крема от заквасена сметана  и се редят  отгоре  нарязаните  на филийки  праскови.Пак втори блат , пак се напоява,маже се с  крем и пак - праскови .И  се  завършва  със сметанов крем . Дано  да  си ме разбрала  Hug ,че   много негодно обясних . Същата торта съм правила и с бишкоти ,също  става много  вкусна  Peace .

# 183
  • Мнения: 22 867
А някой правил ли е супа с овесени ядки?   bouquet

iguanka, правила съм  супичка с топчета от овесени ядки. Ето рецептата:

9 с.л брашно
9 с.л. овесени ядки
1 яйце
1 марков
подправки - сол, черен пипер, вегета, универсални подправки - на вкус
1 кубче гъбен бульон /може и друг по избор/

Смесват се брашното, ядките, яйцето и, ако е нужно, малко водичка, добавят се подправките, аз слагам сол, от подправките на Маги или Вегета, хубаво е топченцата да са пикантни.
Във вряла вода слагаме настърган морков, нарязан на ситно лук, целина, може и чушка, кубчето бульон. Като поврят зеленчуците, с чаена лъжичка гребваме от сместта и пускаме във водата топчета. Когато изплуват, сваляме от огъня и оставяме 10-ина минути, за да могат топчетата да се напоят хубаво в бульона.

Рецептата е руска, супата се сервира със сметана, а може и да се побългари – да и се направи застройка.

Ето и едно ястие с овесени ядки, което на мен ми харесва доста.
Като добавиш и овесени сладки - стана направо овесено меню. Grinning

# 184
  • Мнения: 1 461
Здравейте момичета
и аз да покажа нещичко от последните два дни
рибена чорба

патладжан с чесън,крема сиерене ,кисело мляко и майонеза

салатка

пилешки бутчета в марината от лимон, горчица, мащерка ,прясно мляко ,червен пипер ,мед, чесън и лук

салатка

Пантофки по Албенски с гъби, кисели краставички ,топено сирене и шунка


Пожелавам на всички ви лека вечер Hug

# 185
  • Мнения: 4 434
Ох тортичката на Кафенцето изглежда много сочна мммм Crazy
Би ли споделила рецепта или линкче плс Praynig
 Hug
Ами то аз казах,че блатовете  са от готов кейк ,утре ще снимам да ти покажа  кой точно (защото  ухае  много приятно на мандаринки ) .А крема е  заквасена сметана  със  пудра захар на вкус  и малко настъргана лимонена кора .Нарязах  кейка  на три  блата . Напоява се всеки блат със  сок  от  компот  от  белени праскови (има навсякъде) . Намазва се обилно със  крема от заквасена сметана  и се редят  отгоре  нарязаните  на филийки  праскови.Пак втори блат , пак се напоява,маже се с  крем и пак - праскови .И  се  завършва  със сметанов крем . Дано  да  си ме разбрала  Hug ,че   много негодно обясних . Същата торта съм правила и с бишкоти ,също  става много  вкусна  Peace .
Мдобре,това си копирвам и чакам снимчица Hug Hug Hug

# 186
  • Мнения: 1 313
esy, много интересна кошничка! От какво е направена? Ако може и рецептата, моля.

esy, каква е рецептата ти за Boston Cream Pie-а?  Мммммммного вкусно нещо!

Момичета, много съжалявам, нямам никакво време, ще пиша рецепти чак в неделя и тогава ще пусна рецептите!
  bouquet  bouquet

# 187
  • Мнения: 9 141

Пеп-4о, как правиш печения бут? Свински ли е? На мен свинското печено все суховато ми става, има ли някаква тънкост?

Маме Цо, не знам дали ще ме прочетеш, след като отсега си явно запразнувала  Wink, но аз да си кажа за канелоните (и краставицата с 99-тте процента вода  Laughing). Канелоните не ги варя. А днес гледах един епизод от едно от предаванията на Джейми Оливър (Jamie at Home) и там той напълни канелони по много идеен начин - сложи сместа в торбичка за фризер,

Роца, за бута - моето е парче от бут, както се вижда на снимките на бута то е месо в разни ципи  разделено на няколко парчета. Когато си прибирам бута във фризера, го режа по тези "ципи" и се получават големи парчета месо /нещо като парче рибица/. Мариновам го задължително в някакъв алкохол - водка, ракия,ликьор + соев сос за поне 12 часа. Като пека ако имам време нареждам тънки ивици сланина отгоре, които после изхвърлям, но в повечето случаи както горното е без. Завивам добре с фолио. Горе в маринатата съм добавила и гъбен сос /сварени пасирани гъби с част от соса/. Не е сухо. Пека около 1,5ч. на слаба фурна.

За канелоните - аз имам един шприц, на който на единия накрайник съм отрязала върха и остана с отвор с диаметър ок. 1,2-1,5см. С него пълня надениците и канелоните  Laughing

# 188
  • София
  • Мнения: 3 817
Вчерашното ни меню:
пилешки шишчета


ежковци за детето с пълнеж от гъби, филе и кашкавал


  тази снимка е аранжирана от дъщеря ми
и омлет с гъби и извара.

# 189
  • Мнения: 769
                                      Шоколадов кекс


А рецепта, изглежда страхотно?  Crazy Crazy

                                                 Шоколадов кекс   

Продукти:
за кексовото тесто:
2бр. яйца
1ч.ч захар
1/2ч.ч растителна мазнина
1/2ч.ч прясно мляко
1/2ч.ч кисело мляко
1пак. царевично нишесте
100гр. какао
1 1/2ч.ч брашно
1 бакпулвер

за пълнежа:
за крема:
0.300мл прясно мляко
1к.ч захар
1/2п.царевично нишесте
1/2 кофичка малка заквасена сметана
50гр.натурален шоколад

2бр. банани
1к.ч. захар

за глазурата:
100мл прясно мляко
1к.ч.захар
1/2 пакетче краве масло
50гр.натурален шоколад

Приготвяне:

Първо се прави крема.Сваряваме прясното мляко със захарта.Прибавяме царевичното нишесте и бъркаме докато крема се сгъсти.Дърпаме от котлона и от време на време разбъркваме,за да не хване коричка.Като се поохлади малко,прибавяме начупения шоколад и продължаваме да бъркаме,докато се разтопи.След това прибавяме и сметаната.
Разбиваме продуктите за кексовото тесто по реда по който са написани.В намазнена кексова форма изсипваме половината кексова смес.По средата със лъжица слагаме крема,но да не се разстила до стените на формата.Обелваме и нарязваме бананите на две,но не по дължина.Във средно загрят тиган слагаме захарта да се карамелизаира и добавяме бананите.Когато са готови ги нареждаме върху крема.Изсипваме и останалото кексово тесто.Печем на около 180-200 градуса.Приготвяме глазурата,като варим всички продукти до сгъстяване.След това намазваме изстиналия кекс с нея.
Това е.

# 190
  • Мнения: 2 803
Леле Гелева, преглъщам пред компютъра, страхотна си!   bouquet

За първи път пробвах да пълня гъбки, станаха много вкусни!

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10903475

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10903473

# 191
  • Мнения: 679
Гелева, ежковците са страхотни!  newsm51 Тук видях какви ли не варианти и всичките са хубави. За утре мислех да правя някакви таралежковци за малката и сега се чудя от кой модел..  Mr. Green Може пък от всички по малко.  Laughing

# 192
  • София
  • Мнения: 3 817
Doro, dixi , благодаря ви! Hug
 dixi, снощи ми хрумна да ги правя ежковците, малко къдрави станаха, но това имах под ръка. Мъжа ми каза, че му приличали малко на динозаври с макароните отгоре. Laughing

# 193
  • Мнения: 3 050
благодаря за рецептите   bouquet
и мама днес прави ежковци (друг тип обаче )

# 194
  • Мнения: 8 550
Гелева 
 
страхотно меню,ежковците са супер оргинални  newsm10

Общи условия

Активация на акаунт