Топчета (хапки) със заливка - нещо като баница(???)

  • 28 501
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 4 025
само да допълня как ги правеше баба ми - тя ги режеже с нож, но след като сложи топчето в тавата,го притискаше в центъра с три пръста, незная защо, но тя се е учила от нейната майка и така.

# 31
  • София
  • Мнения: 547
кажете, ще стане ли без прясно мляко newsm78 решила съм да ги правя за закуска, имам всичко друго вкъщи, а не ми се обикаля в неделя сутрин нашия и околните квартали за мляко Thinking
може ли да се замени с вода  newsm78

едит: захващам ги без тия 120 мл мляко (за половин доза), пък да видим Simple Smile

едит: направих ги без прясно мляко, станаха много хубави и обрах поздравленията  Simple Smile
само малко рано ги извадих от фурната, ама така е - гладен не допича  Mr. Green
благодарности за рецептата Hug

Последна редакция: нд, 05 апр 2009, 12:58 от Little Black Riding Hood

# 32
  • Мнения: 5 873
Замесих и оставих да втасва тази многообещаваща вкусотия... Crazy
Тестото направих с вода и кисело мляко,20 гр прясна мая.Разтеглих с ръце,наръсих с много сирене и навих на руло.Нарязах с чиния-много добре се получи.Аз така режа едни банички,само,че с капак на тенджера. Peace
Ще докладвам за резултати. Flutter Hug

О,сега видях ,че темата е стара. BlushМоля за извинение. Hug

Последна редакция: вт, 16 фев 2010, 10:15 от Ванчето

# 33
  • Мнения: 11 747
Нищо, че е стара темата, после да се отчетеш... И аз откога се каня да правя дизмана  Grinning  Даже, сега за сирни заговезни ми се видя много подходящо, но нищо не правих, пак...

А, за катмери, дори клипче на български си бях намерила, как се правят. Не, че е нещо толкова специално - точат се кори и т.н.

# 34
  • Мнения: 5 873
Може ли линк за тези катмери?
Благодаря . Hug

# 35
  • Мнения: 11 747
Ето го клипчето  Simple Smile
http://failo.bg/%D0%B7%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BA%D0%B0%20%D0%BF%D1 … video/Mx526vMyuqs

Накрая се пече на тиган, доколкото зная.
А, на турски има много за катмерите, ама не разбирам.

# 36
  • Мнения: 668
Изглежда страхотно. Аз пък от няколко дни се опитвам да се сетя за нещо което моята баба правеше. Подобно е на това, само че не се слага сирене, и се залива мисля че със захарен сироп. Пак ги наричахме "Топчета". Ако някой знае подобна рецепта ще му бъда благодарна.   bouquet

Последна редакция: вт, 16 фев 2010, 17:58 от The Tulip

# 37
  • Мнения: 5 873
Получи се страхотно. HugНямам снимков материал,че съпружието затри фотото из необятните български пещери... Laughing
Маме,благодаря за рецептата. Hug
Пина,благодаря за клипчето. Hug

# 38
  • Мнения: 11 747
Жалко, че няма снимка, да оплакнем око  Simple Smile
Аз бих сложила в заливката, доволно количество мазнина - олио, а ако е кр. масло или мас - още по- добре. Попива в тестото, докато се пече и стават едни пухкави и меки, но мазнички.

# 39
  • Мнения: 5 873
Аз бих сложила в заливката, доволно количество мазнина - олио, а ако е кр. масло или мас - още по- добре. Попива в тестото, докато се пече и стават едни пухкави и меки, но мазнички.

Да ,това ще го имам предвид другия път.Носят мазничко. Grinning

# 40
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Пина, баба като правеше топки, винаги слагаше в заливката (тя му казваше "полюв") мазнина и най-вече свиска мас. Стават божествени, наистина.

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 4 577
"полюв" много ми хареса!

И рецептата за дизмана е страхотна - ще я пробвам непременно.

# 42
  • зад кестените
  • Мнения: 795
Мамо Цоцииииииииииии, да си жива и здрава .Ако знаеш само откога търся технологията на тез закуски.Едно време ги продаваха в една закусвалня под името милинки , пръстите си изяждах ме с другите хлапета.Като станах и аз домакиня многократно съм се мъчила да я нацеля таз технология ама се ставаще нещо различно.

# 43
  • Мнения: 7 418
   Сигурна съм,че искам да побутна темата!  Peace
   Виждам голям интерес към топчетата напоследък!   Hug
   И аз се каня да ги направя днес.  Simple Smile

Последна редакция: пт, 22 окт 2010, 14:26 от Селма

# 44
  • Мнения: 966
Да рецептата е интересна,а и снимките изглеждат апетитно  Grinning
Аз също се записвам за проба през почивните дни   
  За идеята и авторката:bouquet:

Общи условия

Активация на акаунт