Пак за Мадрид- само хубавото!

  • 91 722
  • 746
  •   1
Отговори
# 495
  • SF
  • Мнения: 21 172
Обичам да се радвам на градовете, които посещавам, да усещам атмосферата. В метрото не я усещам. Метрата са еднакви - каса, ескалатор, перони...  Понеже ще пътуваме до Саламанка и Толедо, ще се повозим и на транспорт, но разходката из града винаги е за предпочитане.

Сега намерих още два хотела, но мисля вече да те занимавам само на лични, защото тук ще стане много досадно. Искаш ли?

# 496
  • Мнения: 3 294
Обичам да се радвам на градовете, които посещавам, да усещам атмосферата. В метрото не я усещам. Метрата са еднакви - каса, ескалатор, перони...  Понеже ще пътуваме до Саламанка и Толедо, ще се повозим и на транспорт, но разходката из града винаги е за предпочитане.

Сега намерих още два хотела, но мисля вече да те занимавам само на лични, защото тук ще стане много досадно. Искаш ли?
Нямаш никакви проблеми! HugЗаповядай

# 497
  • гр.София
  • Мнения: 147
Ще бъда със семейството си за една седмица в Мадрид.Четох из нета , четох ама нещо не мога да се ориентирам сама.Интересуват ме  карти за целия градски транспорт за 7 дни.Доколкото разбрах имало зона А и зона Т, ама аз като не знам какви са тези зони, как да знам какво точно да купя.Ще съм благодарна за повечко разяснение относно такива карти и от къде могат да се закупят?

# 498
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Ще бъда със семейството си за една седмица в Мадрид.Четох из нета , четох ама нещо не мога да се ориентирам сама.Интересуват ме  карти за целия градски транспорт за 7 дни.Доколкото разбрах имало зона А и зона Т, ама аз като не знам какви са тези зони, как да знам какво точно да купя.Ще съм благодарна за повечко разяснение относно такива карти и от къде могат да се закупят?

Зона А ти обхваща целия град, а Т е за цялата област Мадрид (Комунидат де Мадрид)
Ето какво включва:
http://blancas.neoexperience.es/metromadrid/en/madrid/billete-turistico

Зависи къде сте отседнали, но аз за Мадрид си купувам карнет за 10 пътувания. Това е 1 билет за 10 пътувания. С него могат да пътуват и 10 души заедно Simple Smile. За и от летището (ако ползвате метро) е малко по-особено. Мисля, че е разисквано в темата Simple Smile...

# 499
  • гр.София
  • Мнения: 147
4C Bravo Murillo 
 Bravo Murillo, 180, Тетуан, 28020 Мадрид, Испания
в този хотел ще бъдем.А, този карнет за 10 пътувания дали ще ни свърши работа?От къде се купува?

# 500
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Имате спирка на метро, което е чудесно. Можете така да разпределите разглеждането на града, че да ви е достатъчно на ден само по 2 пътувания (отиване и връщане). По време на пътуването може да се прехвърляте на друга линия на метрото стига да не излизате от системата. Simple Smile
Билетът се купува от всяка спирка на метрото или от автомати. По-евтино излиза от единичните билети. На гърба (с лентата се маркират пътуванията) и могат да пътуват едновременно няколко души (всеки маркира билета при влизане). Ето това представлява:


Последна редакция: вт, 25 ное 2014, 08:02 от Woman^In^White

# 501
  • Мнения: 743
И аз като Esmee не обичам метрото,клаустрофобично ми става и затова отсядам винаги на централни места.Специално в Мадрид си харесвам хотелите Petit Palace ,имат доста от тях не само там.Този на Плаза Майор е много добър като позиция и е винаги на приемливи цени .

# 502
  • Луната
  • Мнения: 3 211
До Вашия хотел минава линия на метро № 1 - светлосинята. Центъра са спирки Gran Via или Sol. Ако изберете вариант с влак от летището до Аточа линия 1 минава и през там. Simple Smile
Ето мап на Метрото. http://www.mapametromadrid.net/mapas-metro/mapa-metro-madrid.png
На спирките на метрото има безплатни мапове, но не винаги.  Peace

# 503
  • гр.София
  • Мнения: 147
Много благодаря  Woman^In^White Simple Smile

# 504
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Обичам да се радвам на градовете, които посещавам, да усещам атмосферата. В метрото не я усещам. Метрата са еднакви - каса, ескалатор, перони...  .

Метрата съвсем не са еднакви. Всеки път с умиление си спомням мадридското метро когато съм в Париж или в Лондон. Като се замисля аз пък до голяма степен асоциирам впечатленията си от града с тези от метрото. Така например от Париж тръпки ме побиват... Мадридското е най-доброто, чисто, добре организирано и ефтино метро, което съм видяла в Европа.

# 505
  • гр.София
  • Мнения: 147
А, може ли да ме упътите как да стигна от Bravo Murillo, 180, Тетуан, 28020 Мадрид, Испания до аутлет Las Rozas Village?

# 506
  • Мнения: 3 294
А, може ли да ме упътите как да стигна от Bravo Murillo, 180, Тетуан, 28020 Мадрид, Испания до аутлет Las Rozas Village?
Трудно и сложно, има и други аутлети, до които се стига по-лесно. Защо трябва да е точни този в Лас Росас?

# 507
  • гр.София
  • Мнения: 147
Ами не знам, просто първи този ми излезна като чукнах в Гугъл:) Ще съм благодарна, ако ме насочите към друг, по лесно достъпен. Simple Smile

# 508
  • Мнения: 3 294
Ами не знам, просто първи този ми излезна като чукнах в Гугъл:) Ще съм благодарна, ако ме насочите към друг, по лесно достъпен. Simple Smile
Има три големи аутлета в покрайнините на града. Първият е този, за който си писала, той е най-малкият и без кола се стига много трудно, не го препоръчвам изобщо.
Другият е в южната част Хетафе, ето линк
http://www.nassicagetafe.es/index_STYLE.html
Пак се стига трудно без кола, но е по-лесно от предния, а и е много по-голям, ето автобусите, най-добре с първият 427, който се взима от Вияверде. Като цяло ще отиде много време в път!
By Bus
Line 427 (Madrid-Getafe)
Exits from Getafe and from Madrid ( New bus intersection Villaverde Bajo-Cruce).

Blue line from Pinto (only F, S and S)
Exits from Pinto (C/ Jarama) and from Factory Getafe.

Line 428 (Getafe-Valdemoro)
Exits from Getafe (C/Madrid) and from Valdemoro (Comunidad de Madrid).
Третия е в северната част, до квартала S.S. de los Reyes, той е най-новият и се стига до него най-лесно, препоръчвам го! Най-лесно се стига с метрото, слиза се на последната спирка на линия 10, това е спирка Hospital Infanta Sofía, от там се върви  400-500метра и сте там, вижда се от метрото още.
http://ss-de-los-reyes.thestyleoutlets.es/en
Препоръчвам да не се занимавате с другите два, отивайте на последния.

# 509
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Alexslav, според теб заслужава ли си този третият пред Ел Корте Инглес? newsm78


Аз видях, че има отлични цени в последния, особено в период на намаления.

За чужденци има и допълнителни 10%, ако покажеш чужд паспорт на ''атенсион ал клиенте''.


пп. не видях да има от класните брандове в този аутлет

Общи условия

Активация на акаунт