Пак за Мадрид- само хубавото!

  • 91 725
  • 746
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 3 294
regina di cuori , не разбирам какво имаш предвид с въпроса си. В този аутлет в Сан Себастиян  си има и аутлет на самият ел корт инглес, там има всичко, но трябва време и ровене, разбира се и късмет. Там има от по-сериозните марки.
Намаление за чужденци няма, поне не в аутлета на ел корте инглес, за който говоря, че е пак там. Дори да е имало някога, е било инцидентно. В този аултет съм изкарал поне месец от живота си. Simple SmileНяма да разказвам на какви цени и неща съм попадал Simple Smile, но при 50% намаление  дори не си правех труда да гледам какво има.

# 511
  • гр.София
  • Мнения: 147
Alexslav много ти благодаря Simple Smile

# 512
  • EU
  • Мнения: 400
През юли ще бъда за една седмица на гости в Мадрид. Но нещо много малко информация намирам. Някой правил ли си е програма по дни? Чета за забележителностите, но не знам как да ги организирам. Дори и по книжарниците няма пътеводител на Мадрид...  Mr. Green

# 513
  • Мнения: 3 294
Аз не правя таквиа програми, всеки ден решавам къде ще ходя, в зависмосит какво съм успял да видя предния. Най-много от предният ден да си взема някакви билети за някъде, но програми с десетките точки както някои хора правят не обичам.
Ако не намираш пътеводител, ще си вземеш на място там.

# 514
  • Milano
  • Мнения: 3 658
regina di cuori , не разбирам какво имаш предвид с въпроса си. В този аутлет в Сан Себастиян  си има и аутлет на самият ел корт инглес, там има всичко, но трябва време и ровене, разбира се и късмет. Там има от по-сериозните марки.
Намаление за чужденци няма, поне не в аутлета на ел корте инглес, за който говоря, че е пак там. Дори да е имало някога, е било инцидентно. В този аултет съм изкарал поне месец от живота си. Simple SmileНяма да разказвам на какви цени и неща съм попадал Simple Smile, но при 50% намаление  дори не си правех труда да гледам какво има.


Да, Алекслав, извинявай не се доизясних.
Бях по време на намаленията в Барселона и имаше ''невиждани''  Grinning цени в Ел Корте Инглес (блуза на Еспри за 6 евро, дълго зимно детско яке за 9 евро и т.н.).

Затова попитах дали си заслужава да се ходи до онзи оутлет, едва ли може да има още по-ниски цени по време на намаления, за други периоди е ясно.

Иначе 10% ги има обикновено като уелкъм гифт:

https://www.international.elcorteingles.es/servicios/

Аз не правя таквиа програми, всеки ден решавам къде ще ходя, в зависмосит какво съм успял да видя предния. Най-много от предният ден да си взема някакви билети за някъде, но програми с десетките точки както някои хора правят не обичам.
Ако не намираш пътеводител, ще си вземеш на място там.

И аз така.

# 515
  • Мнения: 3 294
В аутлетите на ел корте инглес не важи намалението, иначе когато намалят там, става страшно. Нещата, които сме взимали са били на 70-80% намалени. Примерно обувки кампър за 20евро, Такива намаления правят края на януари и август, през другото време има много неща на 50% и инцидентно други на 70%, примерно един ден пускат палта, друг ден панатлони, трети обувки и т.н.

# 516
  • София
  • Мнения: 6 676
Според вас твърде студено ли е края на февруари/началото на март за Мадрид. Иска ми се да е по-късно, но май само тогава ще успея да отида, а ще бъдем с дете и не ми се иска да е много некомфортно заради студа. Какви са темп. по това време, вали ли много?

# 517
  • Мнения: 3 294
Не знам какво разбираш под много студено и малко студено. За валене, по това време не вали много, по-малко от колкото в Бг, но не се знае как ще уцелиш, в последните няколко години вали повече. През деня температурите са около 10-на градуса средно. За мен не е проблем да сте там с дете,  но зависи вие как сте свикнали.

Последна редакция: пн, 01 дек 2014, 14:01 от Alexslav

# 518
  • София
  • Мнения: 6 676
Благодаря, 10 гр. без дъжд си е съвсем приемливо!

# 519
  • Milano
  • Мнения: 3 658
В аутлетите на ел корте инглес не важи намалението, иначе когато намалят там, става страшно. Нещата, които сме взимали са били на 70-80% намалени. Примерно обувки кампър за 20евро, Такива намаления правят края на януари и август, през другото време има много неща на 50% и инцидентно други на 70%, примерно един ден пускат палта, друг ден панатлони, трети обувки и т.н.

Благодаря ти.
Ние ще сме там в средата на януари, мисля че намаленията ще са започнали (обикновено не почват ли около и след Бефана-та 06.01?).


Olive, винаги ходим някъде през януари (Париж, Барселона и т.н., а сега и Мадрид).
Не е имало проблем за детето (спеше в количката по цял ден), сега вече обикаля по цял ден.

# 520
  • Мнения: 3 294
Ще хванете със сигурност големите намаления, специално в аутлета започва още декември в последните няколко години. Има го и момента, че при последните намаления, са останали малко неща, няма номера и т.н., та когато ще ходите, все ще напазарите. Специлано в аутлета на корт инглеса, стока карат всеки ден или през ден, не е както в другите магазини в мола.

# 521
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Каква музика за моите уши. Laughing

Мерси.  bouquet

# 522
  • SF
  • Мнения: 21 172
Здравейте! Вчера се върнах от Мадрид. Времето беше променливо - и сиво, и дъжд, и слънце, и малко облаци, малко слънце. Много съм впечатлена от града - прекрасен е. Времето не ми пречеше - знаех, че отивам в края на ноември и началото на декември. В събота ни се обадиха от София и казаха, че тук времето е разкошно - топло и слънце, а нас ни валя дъжд в Мадрид целия ден. На другия ден обаче, вече беше обратното, така че... Ако искате само слънце, отивайте през юни.
Ходих до мола, който се намира до болница Инфанта София. Не е лош, огромен е, но искам да ви добавя нещо. Много е далече. Ама много. Пропътувахме си деня. Има и допълнително доплащане на билетите - след някоя спирка на метрото, вече се преминава в друга зона и освен редовния билет за метро, се доплаща по 1.50 Е. Не е някаква огромна сума, но да го имате предвид. Шопинг центърът не е на 400-500 метра от метростанцията, а на 3 кимолемта. На отиване ни закараха на автостоп едни мили хора и пътувахме с колата поне 10-15 минути. Въртяхме се на 2 или 3 кръгови кръстовища. На връщане, обаче, че извадихме късмет с автостопа и пътувахме мнооооого дълго с един автобус до Плаца де Кастийя, някъде не точно в центъра на Мадрид, но поне място, от което си хванахме метро до центъра. Билетът за автобус беше по 2 Е на човек. Билет за градски транспорт не важеше, пак поради причина някакви зони. От мола много трудно ни обясниха как да хванем автобус. Всички бяха категорични, че не можем да стигнем пеша до метрото - булевард, без тротоари отстрани. Но хората там ходят само с коли и не са наясно с автобусите. Беше трудно и леко изнервящо на финала.
Бяхме там на Black Friday и на някои неща уж имаше намаление. Нищо не ми заприлича на аутлет, а си е мол, като мол, но е голям, наистина. Нищо по-особено и кой знае колко различно от някои от нашите най-нови и големи молове в София.
Благодарна съм на Alexslav, че ми написа за този мол, но всъщност при следващо пътуване не бих бИла път до там. На връщане в метрото вече ни ставаше лошо от пътуване и жегата долу. А заради дъждовния ден бяхме облечени с якета и едва издържахме. Аз си купих очила, дънки и блуза от Guess и мога да кажа, че не си струваше пътешествието, защото същите магазини ги има и в самия център на града, където пазаруването е много по-атрактивно. А и имаше намаленията от Black Friday.  Ако ще правите такова пътуване, почти няма да ви остане време да гледате нещо друго от града - отписвате го като ден за аутлета и после евентуално вечеря в града. За съжаление това е моят опит с този мол. Отидох, видях, попътувах в двете посоки и повече не бих повторила. И не бих пратила приятели да бият път до там, за неща, които се срещат на всяка по-фешън улица в центара.
Вместо един ден до мола и назад, отидете до Толедо. Влюбена съм!!!!

Последна редакция: пт, 05 дек 2014, 01:39 от Esmee

# 523
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Вместо един ден до мола и назад, отидете до Толедо. Влюбена съм!!!!

Добре дошла Esmee Hug
Аз също съм от влюбените в Толедо Heart Eyes... Молове има и в България, но Толедо е уникален град Simple Smile
Успяхте ли да се изгубите? За първи път като ходих там с моята приятелка, която живее в Мадрид и ме заведе там (тя иначе ходила хиляда пъти в Толедо) се поизгубихме малко ooooh! hahaha
Какво друго успя да видиш?
Имаше намерение да ходиш до Саламанка... чакаме още подробности... с това късо разказче... няма да се измъкнеш  Mr. Green

# 524
  • Мнения: 3 294
Подценил съм те с вървенето, гледам сега на мапса е 800метра и 12 мин пеш мола от метрото, ама няма значение вече. Улицата е само направо и има едно единствено кръгово, на следващото е самия мол, не знам от къде сте минали за километри....
Вече разбрах какво е станало, много съжалявам, че сте били толкова път и, че не сте стигнали на правилното място.
След като прочетох 2 пъти поста ти за разстоянието и видях, че описваш мястото като обикновен и голям мол ми стана ясно, че сте объркали мола!!  ooooh!
Вие сте хванали точно в обратна посока и сте отишли наистина на един далечен мол Plaza norte 2, ето картинка къде трябваше да отидете и къде сте отишли. На втория мол е абсурдно да се ходи пеш и да, по най-късият път е 3км, а може и 4 да стане, зависи от къде сте минали.


Трябваше да отидете тук, 800м и 12 мин пеш, само направо


Били сте тук предполагам, 3км  с кола е поне 7-8 мин, ако се мине по задния път и повече..Реално няма никаъв смисъл да се ходи до този мол понеже и в Мадрид има същите неща, както каза и есмее, целта беше аутлета, но нищо, ще отидеш другият път на него. Simple Smile
Все едно, няма какво да се направи вече, важното е, че ви е харесало пребиваването там.
Ходихте ли до Саламанка?
Поздрави

Последна редакция: пт, 05 дек 2014, 12:34 от Alexslav

Общи условия

Активация на акаунт