*~ЛЛЛ лекции за кърмене - Пловдив, София, Пазарджик, Карлово, Русе, Варна~*

  • 77 407
  • 369
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 5 401
~*~


гр. София

Заповядайте на лекциите за кърмене в Училище за кърмене

'Здравословно и балансирано хранене',
организирани с подкрепата на Bonduelle
и Ла Лече Лига


Тема: ‘Хранене на бременната и кърмачката. Захранване на бебето.’


Заповядайте да научите повече за здравословното и балансирано хранене на бременната жена и кърмачката и за захранването на бебетата!

•   Мога ли да ям определени храни докато кърмя?
•   Кое е полезно за мен, а кое не?
•   С какво да захраня бебето си?
•   Кога започва захранването, как протича то?
•   Как цялото семейство да се храни балансирано?


На тези и други въпроси намерете отговорите на лекциите за хранене!



20ти март, събота, 11:00 ч. в Национална библиотека "Св. Св. Кирил и Методий"[/b],
бул. "Васил Левски" № 88, Заседателна зала ет. 2[/color]


Лекциите са безплатни и са отворени за всеки, който се интересува от темата – бременни мами, бъдещи татковци, настоящи майки и бащи
(както и щастливите баби и дядовци).

Упътване как да намерите залата:
Представяте се на охраната срещу лична карта, в краен случай - шофьорска книжка (!) и поемате по коридора в дясно. След като изкачите единствените възможни стълби, веднага в ляво ще откриете Заседателната зала. За ваше улеснение, ще оставим пътни знаци.  Wink След приключване на лекцията, имате възможност за свободна програма - разглеждане на изложбата и запознаване с "културно-масовата дейност" за месеца.  Mr. Green


Моля, за наша ориентация, запишете се на мейл lalechebg@gmail.com или във форума на ЛС.    bouquet


Заповядайте!

newsm23 В този пост има една по-сериозна закачка, открийте я!   Hands Thumbsup
~*~

# 166
  • Пазарджик
  • Мнения: 760


~*~

Училище за кърмене в ПАЗАРДЖИК


Лекция - Кърмене и Захранване.
организирана с подкрепата на Ла Лече Лига и Bonduelle

Заповядайте да научите повече за кърменето и здравословното хранене.

   * Какво означава захранване?
   * Има ли точна дата за започване на захранването? Как да разбера дали моето дете е готово?
   * Каква е ролята на кърменето по време на захранването?
   * С какво и как да започнем? Подходящи и не особено подходящи храни.
   * Методи на захранване.
   * Малки хитринки и идеи.
   * Как да създадем добри хранителни навици у детето?

На тези и други въпроси намерете отговор на поредицата лекции, посветени на кърменето и здравословното хранене.

Започваме на 20.03.2010 (събота) от 10:30 часа в детския отделн на Библиотека "Никола Фурнаджиев" (зад БИЛЛА)

Лекциите са безплатни и са отворени за всеки, който се интересува от темата – бременни мами, бъдещи татковци, настоящи майки и бащи (и дори баби и дядовци). Приветстваме и малчоганите, които може да разгледат великолепните книжки на библиотеката или да си поиграят с интересните им играчки.

Заповядайте!

~*~

# 167
  • Мнения: 5 401
~*~


гр. София

Заповядайте на лекциите за кърмене в Училище за кърмене


Тема: ‘Отбиване на детето’



Заповядайте да научите повече за естественото отбиване на кърмачето:

• Ползи от естественото отбиване и продължителното кърмене
• Кога настъпва края на кърменето
• Кърмаческа стачка - как да я разпознаем и преодолеем?
• Митове за дългото кърмене и отбиването
• Кърмене през бременността и в тандем
• Съветват ме да отбия?
• Физически, психически и емоционални промени у кърмачето и кърмачката по време и след отбиване



27ми март, събота, 11,00 ч. в Национална библиотека "Св. Св. Кирил и Методий"[/b],
бул. "Васил Левски" № 88, Заседателна зала ет. 2[/color]



Лекциите са безплатни и са отворени за всеки, който се интересува от темата – бременни мами, бъдещи татковци, настоящи майки и бащи
(както и щастливите баби и дядовци).

Упътване как да намерите залата:
Представяте се на охраната и поемате по коридора в дясно. След като изкачите единствените възможни стълби, веднага в ляво ще откриете Заседателната зала. За ваше улеснение, ще оставим пътни знаци.  Wink След приключване на лекцията, имате възможност за свободна програма - разглеждане на изложбата и запознаване с "културно-масовата дейност" за месеца.  Mr. Green


Моля, за наша ориентация, запишете се на мейл lalechebg@gmail.com или във форума на ЛС.    bouquet


Заповядайте!

~*~

# 168
  • Мнения: 9
Дали ще има и друга лекция като тази на 11-ти май за София преди края на юни, че тогава ми е термина;) И ако няма може ли да се запиша и аз;)

# 169
  • Мнения: 0
 I az s udovolstvie shte otida v Razlog Simple Smile

# 170
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Дали ще има и друга лекция като тази на 11-ти май за София преди края на юни, че тогава ми е термина;) И ако няма може ли да се запиша и аз;)
Ще има Grinning
Не знам за коя лекция за 11 май става дума (ще кажеш ли?), но на 13 април от 18:30ч. в БиоМаг кафенето ще има среща-разговор за кърмене и захранване - инициатива на БиоМаг с участието на ЛЛЛ Grinning

# 171
  • Мнения: 9
Извинявам се, не съм обърнала внимание, че става въпрос за миналата година:( А за тази година на тема:  "Подготовка за кърмене. Начало на кърменето и първи дни с бебето" съм го проспуснала:( Предполагам няма да има друга такава скоро. Има ли платени лекции, нещо като курс знам ли:)

# 172
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Подобни лекции и срещи се провеждат редовно и са безплатни Simple Smile Заповядай на 13-ти април от 18:30ч. в Биомаг, пл. Журналист №1, кв. Лозенец на среща-разговор за кърмене - допълнителна инициатива към обичайните срещи и лекции. И през април, и през май (и по-нататък) ще има лекции за разни аспекти на кърменето (подготовка, начало, избягване на проблеми) и захранване, както и редовно се провежда кърмаческа среща, за която информация се пуска в тази тема (обновява се редовно, можеш да я следиш).

# 173
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
~*~


гр. Русе

Заповядайте на лекциите за кърмене в Училище за кърмене

'Здравословно и балансирано хранене',
организирани от Ла Лече Лига с подкрепата на Bonduelle

‘Хранене на бременната и кърмачката. Захранване на бебето.’

Заповядайте да научите повече за здравословното и балансирано хранене на бременната жена и кърмачката и за захранването на бебетата!

•   Мога ли да ям определени храни, докато кърмя?
•   Кое е полезно за мен, а кое не?
•   С какво да захраня бебето си?
•   Кога започва захранването и как протича то?
•   Как цялото семейство да се храни балансирано?

На тези и други въпроси намерете отговорите на новите лекции за хранене!

17 април, събота, 11:00 ч., Клуб 'Здравей, Здраве', ул. 'Ниш' 20
Лекциите са безплатни и са отворени за всеки, който се интересува от темата – бременни мами, бъдещи татковци, настоящи майки и бащи (и дори баби и дядовци).

Заповядайте!

~*~

# 174
  • Добрич/Етрополе
  • Мнения: 252
~*~


гр. Добрич

Заповядайте на неформална среща

'Здравословно и балансирано хранене',
организирани със съдействието на Ла Лече Лига

‘Хранене на бременната и кърмачката. Захранване на бебето.’

Заповядайте да научите повече за здравословното и балансирано хранене на бременната жена и кърмачката и за захранването на бебетата!

•   Мога ли да ям определени храни, докато кърмя?
•   Кое е полезно за мен, а кое не?
•   С какво да захраня бебето си?
•   Кога започва захранването и как протича то?
•   Как цялото семейство да се храни балансирано?

На тези и други въпроси намерете отговорите на новите лекции за хранене!

22 април, четвъртък, 11:00 ч., на пейките пред музея в градската градина
За контакти и въпроси: 0886400430 - Нели
Лекциите са безплатни и са отворени за всеки, който се интересува от темата
– бременни мами, бъдещи татковци, настоящи майки и бащи (и дори баби и дядовци).

Заповядайте!
~*~

# 175
  • Пазарджик
  • Мнения: 760


~*~

Училище за кърмене в ПАЗАРДЖИК


Лекция - Предизвикателството да кърмиш говорещо дете. Отбиване. Здравословно хранене на цялото семейство.
организирана с подкрепата на Ла Лече Лига и Bonduelle

Заповядайте да научите повече за кърменето и здравословното хранене.

   * Кърмене на говорещо дете – митове и предимства.   
   * Отбиването – какво е това?
   * Естествено отбиване – как и защо?
   * Когато отбиването се налага.
   * Внезапно отбиване.
   * Да се храним здравословно – защо е важно?
   * Важен е балансът.
   * Храните – градивна единица на тялото ни.
   * Хранене и още нещо.

На тези и други въпроси намерете отговор на поредицата лекции, посветени на кърменето и здравословното хранене.

Започваме на 17.04.2010 (събота) от 10:30 часа в детския отделн на Библиотека "Никола Фурнаджиев" (зад БИЛЛА)

Лекциите са безплатни и са отворени за всеки, който се интересува от темата – бременни мами, бъдещи татковци, настоящи майки и бащи (и дори баби и дядовци). Приветстваме и малчоганите, които може да разгледат великолепните книжки на библиотеката или да си поиграят с интересните им играчки.

Заповядайте!

~*~

# 176
  • Мнения: 0
Здравйте!Искам да попитам има ли такива лекции и в Сливен? Ще се радвам, ако има и мога да присъствам, з-то наистина са необходими:-)Благодаря!

# 177
  • Мнения: 731
Здравйте!Искам да попитам има ли такива лекции и в Сливен? Ще се радвам, ако има и мога да присъствам, з-то наистина са необходими:-)Благодаря!

Ще има и в Сливен Simple Smile В момента не мога да кажа конкретна дата, но когато се определи ще пусна съобщение и тук Simple Smile Има ли тема, която те вълнува повече в момента?

# 178
  • Мнения: 0
Благодаря ти за бързия отговор.Ще следя за датата.Все още не ми остава много време за 4етене,но като изляза в май4инство ще наваксам и тогава ще имам пове4е въпроси:-) Интересува ме мнение за коли4ка на Кангаро- Kids Tour.За сега сме се спрели на нея:-) Още веднъж благодаря и приятна ве4ер!

# 179
  • Мнения: 731
За количките виж тази тема Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт