Лекарите в Пазарджик - 4

  • 56 809
  • 293
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 938
    Нека в тази тема продължим да споделяме личните си впечатления от работата на лекарите в Пазарджик!
    Тук е мястото, където можете да похвалите лекар или да се оплачете от такъв.
    Като за начало - ето малко правила, копнати избирателно от друг форум:

КАК ДА СЕ ОПЛАКВАМЕ?
1. Ако сте регистриран потребител, определено мнението ви ще тежи повече. Хората вече ще ви знаят, може би дори и ще сте имали лични контакти по клубни сбирки, например.
2. Направете го без емоции, без квалификации, без предположения. Опишете случая от вашата гледна точка. Достатъчно подробно!
3. Ако пишете име - напишете и вашето. Ако нямате смелост да напишете името си - по-добре не пишете името на лекаря, от когото се оплаквате.
    Емоциите не правят аргументите ви по-тежки - само водят до повече емоции.
    Ако някой иска да свърши работа, а не просто да тегли една дълга - има съд, има комисия по лекарска етика, има преса, ама пак казвам - има съд, а той може да действа двупосочно - например обидата, злепоставянето, клеветата са престъпления според наказателния кодекс и има наказания.

    За похвалите правила и ограничения няма.  Laughing  Дай боже да са повече от оплакванията!!! Peace
   
 Ето линкове към старите теми, в които има доста информация:

Черен/бял списък на лекарите в гр. Пазарджик

Лекарите в Пазарджик - 2

Лекарите в Пазарджик - 3

Последна редакция: чт, 02 апр 2009, 11:23 от Nellina

# 1
  • Мнения: 1 938
    Момичета, бихте ли споделили дали ЛЛ на вашите деца подкрепят кърменето на поискване? Какво мислят за изключителното кърмене (до 6 м), по-късното захранване?
    Ако сте имали трудности с кърменето, получавали ли сте адекватни съвети от ЛЛ на децата ви?
    Вие сте!
 Hug Hug Hug

# 2
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
Ти пък , Нелке  Tired , какви отговори очакваш да получиш  ooooh! ? Мисля, че е ясно положението. Лкарите си говорят едно, ние си правим друго. Е, може и да има някой, който да подкрепя изключителното кърмене и късното захранване, ама аз не съм чувала  Thinking .

# 3
# 4
  • Мнения: 941
Това риторичен въпрос ли е Нелли? Rolling Eyes

# 5
# 6
# 7
  • Мнения: 1 938
    Хм...
    Толкова се надявах някоя от мамите да похвали ЛЛ на детето си! Жалко! Tired Това означава, че от 2006 година (когато аз родих второто си дете), досега няма никакъв напредък... Sad
    Добре, нека разширя въпроса си и не се ограничаваме само с ЛЛ. Peace
    Има ли лекар в Пазарджик, от който да сте получили адекватни съвети за кърменето?

Последна редакция: пт, 03 апр 2009, 22:13 от Nellina

# 8
  • Мнения: 319
Незнам дали ще е спам моя отговор относно кърменето ама да си кажа - първо в АГ "Селена" бях доволна от съветите, въпреки, че дори акушерките не успяваха да накарат Стилияна да суче. Те бяха настоятелни и не спираха да обясняват как и какво да правя. След като се прибрахме в къщи, тя така и не пожела да суче. Аз се изстисквах 2,5 месеца като бяхме на смесено хранене. Имах малко кърма въпреки усилията ми. Ако е важно пила съм около 5 години Парлодел и производни (лекарство, подтискащо Пролактина, хормона който повишава кърмата). Както и да е първата педиатърка не успя да ми помогне, но не е и изявила желание!

# 9
  • Мнения: 1 938
Както и да е първата педиатърка не успя да ми помогне, но не е и изявила желание!

    Това последното не е спам, ами си е баш по темата. Peace
     Жалко, обаче... Tired

# 10
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
       Има ли лекар в Пазарджик, от който да сте получили адекватни съвети за кърменето?

Има акушерка - Катя Антонова. От нея получих съвети и помощ още в родилния дом  Peace .

Между другото да вметна, че тя се отнасяше не само към мен вниматлено и с разбиране /въпреки че нашето познанство датираше от 2-3 виждания на курса/. Момичето, което беше от преди мен в стаята също бе изключително доволна от нея  Peace .

# 11
  • Мнения: 941
И моето мнение за акушерка Антонова се припокрива с това на Ването  Peace 
А за ЛЛ на детето -  за мен не от значение дали ще ме подкрепи в желанието ми да кърмя на поискване и да захраня късно - важното е да не ми пречи и да не ме убеждава в противното.
За сега се придържа към това  Grinning  Хубавото е, и че не аз проправям пътеки при този лекар  Laughing

# 12
  • Мнения: 1 938
  Хубавото е, и че не аз проправям пътеки при този лекар  Laughing

 Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 938
    Всички от нас са запознати с този документ. А дали педиатрите са запознати? Thinking

Декларация "Иноченти" на УНИЦЕФ и СЗО       
Автор СЗО Уницеф     
Monday, 15 May 2006 

Документът се позовава на факта, че:
Кърменето е единственият по рода си процес, който:
• осигурява истинско хранене на бебетата и спомага за тяхното здравословно израстване и развитие;
• намалява рязко случаите на инфекциозни заболявания и усложнения, свързани с тях, което от своя страна води до намаляване на детската заболеваемост и смъртност;
• спомага за здравето на жената като намалява риска от рак на гърдата
• и яйчниците и увеличава периода между две бременности;
• дава на всички жени чувството на задоволство за успешно изпълнен майчински дълг.

Последните изследвания са установили, че:
тези ползи се увеличават при провеждане на изключително кърмене през първите 4-6 месеца от живота на бебето (изключително кърмене означава, че на бебето не бива да се дават никакви други храни или течности, освен ако това не е медицински показано; детето само определя броя и продължителността на кърменията в денонощието). Захранването с немлечни храни започва след навършване на 4-6-месечна възраст, като кърменето може да продължи и до двегодишна възраст;
• интервенции в програмата могат да доведат до положителни промени в поведението на кърмене.
Следователно, ние обявяваме, че в името на глобалната цел за оптимално майчино и детско здраве, всички жени трябва да могат да кърмят колкото се може по-дълго време и бебетата трябва да се хранят единствено с майчина кърма от раждането им до 4-6-месечна възраст. Този идеал за хранене на бебето трябва да бъде постигнат като се създаде подходяща среда на информираност и подкрепа, така че жените да могат да кърмят по този начин.
Постигането на целта изисква да бъде засилена "културата на кърменето" в много страни, както и да се окаже сериозна защита срещу нашествието на "културата на хранене с шише". Това изисква отговорност и пропаганда за социална мобилизация като се използват в пълна степен имиджа и авторитета на признати общественици от всички слоеве на обществото.
Трябва да бъдат положени усилия за засилване на увереността на жените, че могат да кърмят. Това включва премахване на задръжките и влиянието, което манипулира често по изкусен и косвен начин разбирането и поведението по отношение на кърменето. Това изисква чувствителност, постоянно внимание, отзивчивост и всестранна комуникационна стратегия, която да включва всички медии и да бъде адресирана до всички слоеве на обществото. Освен това трябва да бъдат отстранени пречките за кърмене в рамките на здравната система, работното място и общността.
Трябва да се вземат мерки жените да се хранят подобаващо за тяхното оптимално здраве и това на техните семейства. Освен това за всички жени трябва да бъде осигурен достъп до информация, отнасяща се за семейното планиране и до услуги, които ще им дадат възможност да поддържат кърменето и за предотвратяване съкращаването на периода между ражданията, което може да изложи на риск тяхното здраве, статус на хранене и това на децата им.
Всички правителства трябва да развиват национална политика по кърменето и да поставят съответни цели за деветдесетте години. Те трябва да изградят национална система за мониторинг процеса на постигане на тези цели и те трябва да разработят показатели като преобладаващ брой на кърмени бебета след изписването им от родилното отделение и преобладаващ брой на кърмени бебета на възраст 4 месеца.
От националните власти се изисква също да интегрират тази политика по кърменето в общата здравна политика. По този начин те трябва да засилят всички мерки, които защитават, насърчават и подкрепят кърменето в рамките на допълнителни програми като пренатални и перинатални грижи, превенция и лечение на обичайните болести при детето и майката. Целият здравен персонал трябва да бъде обучен в умения, необходими за прилагане на политиката по кърмене.

Цели на действие:
Всички правителства трябва да:
• определят национален координатор по кърменето на съответния държавен орган и да бъде изграден национален комитет по кърменето, който да включва представители от съответните правителствени служби, НПО и професионални здравни организации;
• осигурят всички условия за цялостно прилагане на десетте стъпки към успешно кърмене, изложени в съвместен документ "Защита, насърчаване и подкрепа на кърменето: специална задача на родилните домове" на СЗО/УНИЦЕФ (Световна здравна организация, Женева, 1989 г.);
• предприемат мерки за изпълнение принципите и целите на всички членове от Международния Кодекс за маркетинг на заместителите на майчина кърма и последвалите в целостта им съответни резолюции на Световната здравна асамблея и
• узаконят съответните законови разпоредби, които да защитават правата на кърмещите жени и утвърждават начини за тяхното прилагане.

Призоваваме също международните организации да:
• очертаят стратегии за действие в защита, насърчаване и подпомагане на кърменето, включително глобален мониторинг и оценка на тези стратегии;
• помагат за провеждането на национален анализ за положението на децата и семействата, преглед и развитие на националните цели и мерки за действие;
• насърчават и подкрепят националните власти при планирането, прилагането, мониторинга и оценка на политиката на кърмене.
 
Последна промяна ( Friday, 09 June 2006 ) 

# 14
  • Мнения: 63
записвам се!

Общи условия

Активация на акаунт