забелване на пишка

  • 3 995
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Чудя се от кога да започваме забелването на пишчицата на бебо?Моя мъж твърди че всяка вечер след баня трябва още от сега-на 3 месеца сме след 2 дни,но аз не му давам.Били му казали,че ще се инфектира ако не издърпва кожичката.Дайте съвет,че на това деликатно място хич не ми се пипа!

# 1
  • Мнения: 577
Педиатъра каза да я забелвам още от първия месец на 4 месеца вече я бях забелила. Вечер докато го къпя я забелвах по-малко. Вашия педиатър какво казва.

# 2
  • Мнения: 9 483
Има ужасно много теми по въпроса-прочети и реши сама за себе си Peace

# 3
  • Мнения: 46 518
НЕ се забелва!

"В развитите страни вече е възприета позицията, че физиологичната фимоза е нещо нормално и не трябва насилствено да се извършва забелване (аблация).
Всеки опит за амбулаторна или оперативна аблация  се счита за грешка в медицинското изкуство.
Напълно е достатъчно да се поддържа хигиена на пениса,  така както и на цялото тяло, или според думите на един от световните експерти както се поддържа хигиената на окото.

Кожичката може да се издърпва леко до степен, до която позволява в момента и да се изплаква нежно с бебешки сапун или шампоан. "


Копирано от статията на Доц.д-р Огнян Бранков, Детски хирург Н.И.Пирогов

# 4
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Дърпай всяка вечер повреме на баня и после ще си рахат.
Аз на големия не се старах та така си остана недообелена.После ходихме по хирурзи и колко мъки изтърпя горкото.
Става много лесно и за два пъти три си готова.
Дай на мъжа ти ако ти е жал или извикай приятелка с момченце.
Вярно е че има нови мнения , но това е за по сериозните фимози.

# 5
  • Мнения: 1 819
Не се забелва Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 3 754
От първия.След като я забелих,започнах да я дърпам при всяко миене на дупето.

# 7
  • Мнения: 2 110
От първия.След като я забелих,започнах да я дърпам при всяко миене на дупето.

 Peace

# 8
  • Мнения: 46 518
...
Вярно е че има нови мнения , но това е за по сериозните фимози.

За фимозите не знам да има нови мнения, новите са за стандартните случаи, предполагам си прочела статията на хирурга.

# 9
  • Мнения: 284
Моя мъж твърди че всяка вечер след баня трябва още от сега-на 3 месеца сме след 2 дни,но аз не му давам.Били му казали,че ще се инфектира ако не издърпва кожичката.Дайте съвет,че на това деликатно място хич не ми се пипа!

Ами мъжът ти е прав, не мога да разбера защо не го слушаш - той по-добре от теб знае, че това място е деликатно! Вече са ти казали, че от първия месец се започва - и не става с мислене!

НЕ се забелва!

"В развитите страни.....
Кожичката може да се издърпва леко до степен, до която позволява в момента и да се изплаква нежно с бебешки сапун или шампоан. "


Ами то това е забелването - никой не е казал, че трябва да е изведнъж! Лека-полека, с част от милиметъра всеки път повече.

# 10
  • Мнения: 371
Аз лично забелвам.
От хигиенична гледна точка.

# 11
  • Мнения: 46 518
...
Ами то това е забелването - никой не е казал, че трябва да е изведнъж! Лека-полека, с част от милиметъра всеки път повече.

Именно "с част от милиметъра всеки път повече", а не "до степен, до която позволява в момента". Разликата е във втория случай няма болка, рана и т.н.

Не виждам какво въобще има да се обсъжда, след като ви е написано черно на бяло мнението на хирурзите (тези, които оправят последствията от вашите действия или на педиатри, които въобще не знаят какво правят).

# 12
  • Мнения: 2 641
хм..... на бебока ни се получи вторична фимоза. незнайно как пишока се сцепи малко и си зарасна. мислехме да го оставим поне до 2 години, но сега се оказа че едното легенче набъбрека е малко по голямо. т.е. предпоставка към инфекция и в комбинация с незабелената пишка съвсем можело да се инфектира. та ние май ще действаме по насилствения начин , хирург да му я отвори инструментално. за мен е по важно важно да не се допусне инфекция в бъбреците. какво казват лекарите в моя случай?

# 13
  • Мнения: 284
Като написах "счаст от милиметъра всеки път повече" - нямах предвид, че на 1 годинка, детето все още няма да е със свален препуциум. ooooh!

# 14
  • Мнения: 2 005
Като стана синът ми на 7 месеца го заведохме на специалист уролог и той извърши интервенцията  Naughty Леко го наболяваше като пишкаше първия ден , но вечер му слагах компресчета с риванол и така всичко отмина за два дни . HugНе мисля , че ние трябва да правим експерименти ... newsm78 Специалистите знаят точно какво и кога да го направят  Peace

Общи условия

Активация на акаунт