Египет - трета тема

  • 49 424
  • 705
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 4 447
Не мисля, че ще е проблем, че ще водите и детето. Само ще бъдете ограничени откъм екскурзии - в Луксор на бих го завела, ще се измори прекалено. Иначе там е пълно с деца и особено по това време са основно малки, защото другите са на училище.

За хотела - допускам, че се казва СФинкс, все пак думата не идва от "свиня"  Joy (Шегувам се, никой да не се обижда! Peace)


Да, и аз като го написах се сетих за сВинският грип и нещо не ми изглеждаше добре,
но ето за какво е било Mr. Green. Да не говорим, че знам как се изписва на Английски... ами така е
като правя и мисля за 101 неща. Хаха, та така с моя сВинкс. хахаах ужас!

И решихме да не водим детето, още повече, че се оказа, че има на кого да го оставим,
а и Луксор, ако не го видя, значи мечтата ми се е изпълнила на половина!

# 541
  • Мнения: 3 215
 Joy Е, значи нямаш проблеми, стягай куфарите сега и се подкови с инфо  Peace

# 542
  • София
  • Мнения: 13 148
Mагнит, за Сфинкс не знам нищо, но съм била в Кинг Тут. Не ти го препоръчвам. Другите момичета могат да кажат как е бил плажа в другите хотели, но този не беше много добър. Малък дори и за гостите на 1 хотел, а сега като са два - не знам. Само камънаци, но те са ви предупредили, че трябват специални обувки. Храната не беше добра/виждам, че само ще закусвате там/. Няма нищо общо с храната на кораба. Като местоположение също не е най-добрия хотел. Ние го избрахме, защото имахме само 1 ден в Хургада и искахме да е в града, за да го разгледаме. Пак беше достатъчно далече, за да се налага да хващаме маршрутки или таксита, а същевременно беше градска лудница. Поне аз ако ходя отново бих отишла в някой от луксозните комплекси, които са извън града. Освен ако целта не ви е нощния живот на града, разбира се.

П.П. Току-що видях, че нашия хотел го наричат King TUT Resort. Там местата са толкова малки, че освен за сградата на хотела и един малък басейн няма възможност да има нещо друго. Сложили са малко цветенца край двете бунгала, които имат и това наричат градина. Няма нищо общо с градините, които съм виждала от снимките на момичетата тук или това, което се виждаше от автобуса по другите хотели.

Още нещо. Когато идват или ви връщат за разните екскурзии - това са хотелите от последната точка на маршрута. При качването е добре, че целия автобус е празен и си избираш места, но пък и тръгването е поне с 1 -1,5 часа преди останалите хотели. Връщането също - последни ни оставяха, почти винаги около полунощ. Вечерята беше отдавна свършила и ни даваха претоплени остатъци.

Последна редакция: ср, 18 ное 2009, 10:56 от tania67

# 543
  • Мнения: 4 447
Taня,

много благодаря за инфото. Кинг Тут е точно до Сффффинкс Резорт. С мъжа ми се примирихме,
че в крайна сметка отиваме да гледаме пирамидите и 100% лукс ще бъде като ходим по
Турция, Гърция или нашето си черноморие. Ще се прежалим, ако нещо не е както трябва
и това е. Аз съм от хората, които залагат на позитивната карта, пък каквото дойде - приемам
го такова каквото е и продължавам нататък.  Rolling Eyes

Мисля даже да си мушнем в багажа някоя друга храница от БГ, в случай че нещо не се
погодим с храна или други ситуации. Сега вече ми е много по-лесно от към притеснение за
храни и оцеляване, защото най-важен ми е малкия човек, а когато го оставя тук в сигурни
ръце 90% от притесненията ми за него там., ще осанат тук. Ама каква логика избацах и аз
не е истина.  Crazy

Олд Спорт,

тъй като ти си сякаш с най-големият опит ще те питам за следното. Имам познат в Кайро, с
който ще се видим докато сме там. Не знам обаче, дали са ни предвидили в екскурзията до
Приамидите, Сфинкса и музея да има и разходка в Кайро за пазар. Понеже се занимавам
професионално с грим, много ми се иска да си купя каял за очи. Дали можеш да ме светнеш
от къде и колко струва евентуално, за да помоля моя познат, да ми купи. Подадох накъсана
информация, но знам, че ще схванеш смисъла. Ехехе..

Благодаря. Как беше благодаря на арабски?

# 544
  • София
  • Мнения: 13 148
Магнит, чак да носиш ядене не си заслужава. Колкото и да е лоша храната/ а тя не е била чак трагична, просто сравнявам с други/ винаги има нещо на шведската маса, което да ти е по вкуса. Не съм чула някой да е останал гладен  Grinning.

 Ето как изглежда плажа:



В средата е хотел Кинг Тут и строежите около него. Може би някой от тях е вашия.
Тук е от покрива на хотела:



А това е надписа на плажа към съседния имот  hahaha hahaha hahaha:



Много е важно да тръгнеш с положителна нагласа! Приятно изкарване!

# 545
  • Мнения: 3 215
Шукран!

Дали са ви предвидили време за шопинг трябва да провериш с организаторите. Знам, че някои ги водят до базара, но не всички.
Кохъл ти трябва на теб (kohl), мисля, че това е начина на произнасяне там специално. Цената е от 5 долара нагоре в зависимост от марката, в какъв вид е (като пудра, молив и т.н.) и откъде (и от кой) се купува. Приятелят ти може да го купи отвсякъде, но е добре да внимава за качеството - да е без съдържание на олово/графит. Ето един сайт, който рекламира натурална козметика: http://www.nefertaribodycare.com/khol.htm
Би могъл от подобен магазин да го купи  Peace

За храната - напълно споделям мнението на Таня. И за нищо на света не бих се лишила от храната им там  Mr. Green

# 546
  • Мнения: 4 447
Много благодаря момичета.

Тези снимки са от строежа на Сфинкс, да и ние ги намерихме.
А за храната имах предивид да си вземем бисквити и някакви
дребни неща за хрупане, нямам идея да мъкна домати и краставици,
ехехех. Simple Smile

Сега говоря с една приятелка, която е била преди месец там,
на друг тип екскурзия - на разходка с кораб по Нил, но по-интересното,
което ме изуми е как са идвали да я дърпат и да питат майка й
за колко ще им я продаде!  Shocked А, това което най ме шокира, беше
изказването й: "Те арабите просто ни мразят!". Аз лично не одобрявам
такива изказвания, но ми е интересно вашето мение.

# 547
  • Мнения: 11 747
Нищо по време на престоя ми в Египет не ме е довело до мисълта, че ни мразят! Кого да мразят, българите ли?  Thinking Изключително усмихнати и любезни хора.
Към американците не таят положителни чувства, това го усетих когато екскурзоводката ни показа накъде е Американското посолство в Кайро и как по 4 пресечки около него са блокирани и няма достъп до района.

# 548
  • София
  • Мнения: 13 148
Напълно съм съгласна с Пина. Никъде не съм почувствала такова отношение. Иначе тези, които имат вземане-даване с чужденците/най-вече търговците/, за да се правят на любезни пускат подобни шегички, за да те "предразположат". И нас ни подмятаха "предложения" за дъщерите. И ние се майтапихме за колко камили ще ги разменим и ще се отървем от тях Grinning. Просто приятелката ти не е била в настроение и не е възприела шегите и подмятанията.

# 549
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 730
 Mr. Green Mr. Green Mr. Green Аз понеже влизам по-скоро в образ на змия - според техните виждания за жена /кльощава = злобна/ нямах никакви проблеми.  Само изсъсквах и ме оставяха на мира  Mr. Green

# 550
  • Мнения: 11 747
Аз тогава - бяла, руса, леко пухкава - просто мечта! Един търговец викна на приятеля ми - Ти си щастлив човек!  Flutter   Нооо, на сафарито в пустинята бях крива - нареждах, нареждах, нареждах.... на български, разбира се, та Саид (екскурзовода) с такава съпричастност и съчувствие гледаше приятеля ми  Joy

# 551
  • Мнения: 3 215
Пина, те американците ги мразят, ама ако могат веднага ще емигрират в Америка...
Бая пропаганда е това и охраната е инициирана от американците повече отколкото от египтяните. В Шарм има военна база, американска (плюс малко италианци) и персоналът са египтяни...знаеш как се обичат  Joy
Магнит, египтяните като цяло не мразят чужденците по простата причина, че се хранят от тях. А даже и някои да имат такива спотаени чувства, са достатъчно лицемерни и пресметливи, за да не ги демонстрират. Така, че няма да се почувстваш нежелана, даже напротив  Mr. Green Ако се дръжиш приятелски, без да ги гледаш от високо, ще се държат с теб мнгоо добре. Разбира се, добре е да не се отива и в другата крайност - да се държи една жена прекалено фамилирано, защото тогава пък си вадят съвсем други изводи...
А, Елена, не си права - модерният египетски мъж си пада по приятно слаби жени, не по дебелани  Naughty Но там всяка жена се котира, де  Laughing

# 552
  • София
  • Мнения: 13 148
Mr. Green Mr. Green Mr. Green Аз понеже влизам по-скоро в образ на змия - според техните виждания за жена /кльощава = злобна/ нямах никакви проблеми.  Само изсъсквах и ме оставяха на мира  Mr. Green

А аз бях "най-хубавата" в групата/дебеланка съм си/. Но се отнасяха с уважение - не съм имала проблеми. Е, един египтянин в Луксор/от тези, които показват скарабейчето на стената срещу бакшиш/ докато се усетя ме беше прегърнал под предлог, че ме наглася за снимка  Mr. Green. После пък нубиеца с крокодилите поиска специално разрешение от мъжа ми да се ръкува с мен, защото освен, че съм "хубава" му измъкнах крокодила от ръцете  Mr. Green. Все пак не мисля, че може да има проблеми в това отношение ако жената сама не ги търси.

# 553
  • Мнения: 4 447
Ами аз мязам на техните жени, особено с новата прическа ми казаха,
че съм била като Клеопарта - ахахахахаха. Пък и както казах, не съм
съгласна с мнението за хората там на моята прителка и мисля, че наистина
не биха си позволили лошо отношение към хората от които им зависи
утрешният обяд и вечеря. Като цяло съм много положително настроена
и мисля това да бъде една уникална екскурзия. Днес даже така се запалих,
че прочетох доста нови неща и позапълних знания, че отдавна ми бяха
лекциите по история на изкуството. Ако някой се интересува с какво съм
се образовала днес, ще пусна линк Simple Smile

 Mr. Green

# 554
  • Мнения: 3 215
Ми пускай, де. Да се образоваме и ние! Peace

Общи условия

Активация на акаунт