Египет - трета тема

  • 49 416
  • 705
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 2 746
Ох,чета ви вече кроя планове ,кога ,как ,с кого.Моичкия и дума на иска да чуе да се качи на самолет,но ще видим.Удачно ли е да се пътува с деца на 3 и 6г.Ясно е,че няма да се видят всички забележителности,но без кюфтетата в джоба ,не тръгвам.Март месец как е като време.
Ще се радвам да споделите ,най вече за децата,а пък аз ще се върна да изчета темичките ви.  bouquet


Ние сме на същото дередже, само че батко е на 10 г., а малката е на 2 г. Ясно е, че с баткото няма да имаме проблеми, голям е, пък и не искам да деля децата и да оставя малката в БГ при баба и дядо... Но много е мъничка, милата, ще я изтормозим с пътуването до Египет....Изглежда ще си отложим ходенето за догодина по същото време, а как ми се ходииии, ако можех, още довечера бих отлетяла, много съм се запалила, ааахххх Laughing

Има ли някой който е пътувал с толкова малко дете?

# 586
  • Мнения: 3 215
Аз не съм (още), но последния път като бях, в хотела ни имаше две буквално новородени бебета (от Франция и от Германия)  Crazy Не бих го направила, но пък хората си прекарваха добре.
Много семейства ходят с малки деца, особено извън сезона. Компромисно можете да отидете напролет - март, април, май. Хем малката ще е малко по-голяма, хем няма да сте там в големите жеги...Ако летите директно, без да имате включен автобусен трансфер Кайро-Хургада примерно), няма да е толкова изморително според мен. Peace

# 587
  • Мнения: 2 746
Old Sport , мерси, ще умуваме с мъжо как ще е най-добре.
А на теб , лека и безпроблемна бременност !

# 588
  • Мнения: 3 215
Viva nova, мерси! Hug Насреща сме, ако имаш още въпроси!  Peace

# 589
  • Мнения: 453
Когато бях в Египет се изненадах как чужденците водеха съвсем мънички бебчета със себе си. Не зная на каква точно възраст, но със сигурност видях едно на не повече от 3 месеца. Дори имаше инвалиди в инвалидни колички. А хората в БГ някак са по-затворени, когато имат проблеми (говоря за инвалиди, болни и пенсионери). Не дискриминирам никой - аз лично се възхитих от тях ! Поели са на пътуване, придружено с летене, дълги автобусни преходи, неравни повърхности и т.н. Евала ! Само това мога да кажа !

# 590
  • Мнения: 3 215
Така е  Peace Хората не са дискриминирани в собствените си страни и мат самочувствието на пълноценни хора, не като у нас... Tired
Иначе аз лично съвсем малко бебе не бих завела в Египет. Колкото и да съм наясно с нещата там, колкото и да се чувствам "у дома", не бих го направила. Но с малко по-голямо дете проблеми като цяло няма, особено ако не се ходи в големите жеги  Peace

# 591
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729
Ако някой все пак е решил да посети Египет по Нова година или Коледа, да спомена че днес Тез тур обявиха по-ниски цени по програмите си за Хургада и Шарм /за отделни хотели само/, но и това е нещо. Peace

# 592
  • Мнения: 934
За Марса Алам ми предложиха да ползваме чартъра - 195 евро + 88 евро лет.такси и после вътр.полет.

А за Макади бей да препоръчате хотел?  Hug

# 593
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729
За Марса Алам ми предложиха да ползваме чартъра - 195 евро + 88 евро лет.такси и после вътр.полет.

А за Макади бей да препоръчате хотел?  Hug
Stella Makadi - по време на инфотура бяхме настанени в него. Големи, чисти стаи и бани, чудесен AI, добро обслужване, няколко басейна, плаж пясъчен, от типа затворен комплекс с 2 и 3-етажни сгради. Минус - до него се строи - шум няма, и оградата скрива, но извън комплекса няма къде да се ходи.

# 594
  • Мнения: 934
Voyager, благодаря  Hug
Египет засега ми е резервния вариант Wink

# 595
  • Мнения: 2 697
Изпуснала съм темата почти, а следващата ми дестинация е именно Египет, така че да не пропусна да скокна в темата навреме Heart Eyes

# 596
  • Мнения: 3 215
Оо, Шехина, добре си дошла! Peace
Скорпи, а кой ти е нерезервният вариант?  Twisted Evil

# 597
  • Мнения: 934
Скорпи, а кой ти е нерезервният вариант?  Twisted Evil
Laughing Малко югоизточно от резервния  Mr. Green

# 598
  • Мнения: 120
Здравейте! Най-накрая и аз да мога да пиша тук, натрупах 50 мнения със супер много зор! Simple Smile
Имам оферта за Аква тур - 4* хотел, за ласт минит от 19 дек до 26 дек Wink  5 дни Хургада + 2 дни Кайро. Цената е около 300 евро + 15 евро виза и 88 евро летищни такси
Simple Smile
Сестра ми ме побърка и утре ще ходя в офиса на Аква тур на Витошка, ще говоря и понеделник/вторник мисля да платя.
Дали ще има още места, тъй като ласт минитите са от преди седмица излезли.. и какви са тези ласт минити, излизащи месец по рано?

# 599
  • Мнения: 120
http://www.aquatour.bg/02/981-31-33/SPO/hotel.html?hid=81662& … 07&ohid=82293

Ето върпосната оферта.
Дата за излитане 19 декември. Четох отзиви за хотела Алф Лейла Уа Лейла.
Има ли басейн с подгряване само не разбрах, и според вас, добър ли е?
Мерси Wink

Общи условия

Активация на акаунт