отзив за спрей тен и въпрос за автобронзанти

  • 85 059
  • 549
  •   1
Отговори
  • Мнения: 565
Миналата седмица бях на спрей-тен процедура. Не в кабина, нанася се на ръка с нещо като пистолет. Отзивите - много хубав цвят стана, за съаление аз съм много бяла и със суха кожа така че при мен беше на макс 3 дни после започна да избледнява. На 6ти-7ми ден вече си бях в нормалния цвят Sad Не съм усетила миризма от разтвора, стана супер бързо, доволна съм. Само ако можеше да държи по-дълго  Confused Но и аз съм си немарлива де, момичето ме предупреди,че колкото е по-хидратирана кожата толкова повече ще издържи, пък аз не се мазах с лосиони. Това ми е отзива. Сега въпросите:)
Много солено излиза всеки 5 дни да давам по 29 (24 ако си предплатиш 5 процедури) лв. Та реших да проведа проучване за другите възможности:) Днес ходих на дерматолог ,за да ми каже мога ли да ходя на солариум. Мацката ме прегледа и заключението беше - солариум максимум 4 процедури преди море по 5 минути!. На плажа с фактор 50 -шапка и очила. Попитах я за спрей теновете - каза да, това е бъдещето, всички ще минем на този вариант до няколко години. И такааа...почнах да чета отзиви за автобронзантите. Четох , четох ...и само се обърках повече. Има гелове, спрейове, пяни, лосиони, кърпички и аз не знам какво още  ooooh!  Кое се нанася най-лесно ? Кои са най-хубавите? Готова съм да дам повече пари, ако трябва да си го поръчам и от чужбина , но искам да си заслужава. Четох за прословутия Fake Bake, ама и той е в хиляд варианта. Моля , ако някой може да ме ориентира да пише. За Лореал, Нивеа, Джонсън и Avon знам.За тях се пише най-много. Интересуват ме други марки. Цени, кой вид се нанася най-добре, цапа ли, мирише ли, хубав ли е цвета, къде може да сенамери...ей такива неща:)

# 1
  • Мнения: 451
Fake Bake (оригиналния, най-тъмния) - дава най-добрия цвят от всички, шоколадов, тъмен, без оранжеви тонове. Мирише ужасно;  цапа всичко, до което се допре при нанасяне и после се "отлага" по дрехите при търкане и изпотяване. Трудно го нанасям, защото е гъст и е много трудоемко, но поне се вижда къде отива лосиона. Цветът изисква доста време да се "развие"(8 + часа). Бързо се разваля, поне моят.

Xen-Tan, първият, тъмният - почти същият като Fake Bake,  с по-лека консистенция и по-добра миризма. Цветът на мен се получава малко по-светъл.

St. Tropez (оригиналния) - най-лек и немазен от трите, на мен цветът е леко жълтеникав. Също не много лоша миризма.

GlowFusion (безцветния) - напълно течен и безветен, т.е. не оцветява дрехи. Нанася се лесно и миризмата не е неприятна. На мен цветът е по-светъл от останалите лосиони, с леко жълтеникав оттенък, но приемливо. Заради това, че е безцветен, не виждаш къде отива и може да пропуснеш участъци. Също ръцете и краката се нуждаят от повече усилия, понеже ако не е разнесен добре, ще започне да се стича, да се събира и да образува петна. Хубавото при него е, че можеш да го нанесеш и след изсъхването му да се облечеш и да го оставиш да действа, докато оцветените лосиони се нанасят само преди лягане.

Clarins - почти прозрачен ( т..е, не цапа дрехи), гел-консистенция (малко прекалено течен е за гел обаче), лесно се нанася, не много приятна миризма, на мен цветът ми е прекалено жълт.

Никой от гореизброените няма блестящи частици. Оцветените атобронзанти обикновено изглеждат много тъмни, след като се е развил цвета и преди къпане, но след него оцветителят пада и тенът изглежда нормално. Миризмата обикновено се разнася, но за съжаление остава някаква следа, която се проявява най-вече при затоплянена кожата.
Цените сама си ги намери, на различни места в нета са различни Peace
Колкото до пяните, кърпичките и спрейовете - според мен са допълнителна игра и е най-добре първо да се научиш с лосион.

 

Последна редакция: пн, 13 апр 2009, 23:28 от EMPRЕSS

# 2
  • София
  • Мнения: 3 880
Fighty, аз съм много доволна от този на Clarins - http://www.orserie.fr/IMG/jpg/clarins_creme_delicieuse_auto_bronzante.jpg
страхотно се нанася, мирише много хубаво, на 4-5 дни се мажеш и си си вечно с тен. много е добър, само ползвай хидратиращи продукти, че много изсушават кожата.
купувала съм го от Мол-а на Стамболийски - 65 лв.

# 3
  • Мнения: 1 289
Аурора, за колко намазвания стига? И на лицето може ли да се нанася?

# 4
  • София
  • Мнения: 3 880
Аурора, за колко намазвания стига? И на лицето може ли да се нанася?

ами предполагам, че за поне 10 намазвания ще стигне, аз направих 4 или 5, имам още половин бурканче. и за лицето става, много хубаво се разнася и попива.

# 5
  • Мнения: 1 289
Благодаря ти, наистина е полезна информация за мене, защото съм доста недоволна от сравнително евтините бронзанти на Нивея, Джонсън и Ейвън (който наистина беше пълен боклук).

# 6
  • София
  • Мнения: 1 914
A този на Clarins какъв цвят дава- да не жълтее? После цапа ли, например при изпотяване?

# 7
  • София
  • Мнения: 3 880
A този на Clarins какъв цвят дава- да не жълтее? После цапа ли, например при изпотяване?

ами аз съм много доволна, не ми е цапал и не жълтее. избелява равномерно и после просто изведнъж някак пада на 5-тия ден.

# 8
Sprei Tena vsy6tnost vyob6te  ne e bezopasen. Na kratko: Raztvora s koito ni pryskat v salonite sydyrja DHA. DHA e vid zahar i vzaimodeistva s gornia sloi myrtvi kletki na kojata. ( ili tova e propagandata na industriata) V deistvitelnost oba4e sydyrja i olovo, jivak i arsenik. V na4aloto na 70 ili tam kogato FDA e razre6ila upotrebata na DHA to e bilo samo vyrhu malki prostranstva vyrhu kojata. Ako himikalyt popadne vyrhu po 4uvstvitelni memrani kato ligavici i t. n stava kraino vreden. Osven tova dori i da ne popadne ne bih si pryskala jivak i olovo s 4isto syrce. A da zamalko da zabravia: Osven tezi "polezni" systavki raztvora sydyrga nad 40 drugi toxi4ni hemikala vytre, toxi4nostta ot 4iato kombinacia e neiasno vreden. I o6te ne6to : Za jeni koito sa bremenni e napylno protiopokazno da se izlagat na tazi procedura.
Mene ako pitate po dobre na slynce, pone ima i niakoi polezni strani kato vitamin D Simple Smile

# 9
  • Мнения: 374
Aurora а преди нанасяне ексфолираш кожата, така ли?ако да не пада ли така вече придобития тен?

# 10
  • Мнения: 483
Продуктите на Piz Buin също са много хубави. Ползвала съм пяната - тенът става равномерен и естествен (без оранжеви или жълти оттенъци).
Единственият недостатък на пяната е, че свършва сравнително бързо.

# 11
  • Мнения: 372
Момичета, дали след като сме добили тен от автобронзант бихме изцапали напр. бяла блуза при изпотяване?

# 12
  • Тук и сега
  • Мнения: 445
 Миналото лято ползвах Dove Summer Glow +SPF 15 на цена около 8лв.
Останах очарована ,както и с равномерен тен,мирише приятно и е лесен за нанасяне.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 880
Aurora а преди нанасяне ексфолираш кожата, така ли?ако да не пада ли така вече придобития тен?


да, задължително, така се нанася по-равномерно. Peace

# 14
  • Мнения: 71
в момента ползвам точно горе споменатия на Дав и не съм доволна - съхне сума ти и време(30-40 мин) цапа ми абсолютно всички дрехи иефекта след 10 намазване е минимален, Препоръчайте ми нещо което за около 5мин съхне и не цапа

Общи условия

Активация на акаунт