Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 6-та тема

  • 82 967
  • 373
  •   1
Отговори
# 45
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Eдна бърза питка със сиренце от мен - децата я нападнаха топла-топла - подозирам, че това ще им е вечерята Grinning...

Толкова апетитно изглежда и как е завъртяна само,много интересно. Peace

# 46
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ох, то умря циганката, та да се похваля сама  Embarassed - толкова пухкава, мека и вкусна стана питката, че...едва успях да скрия две малки парченца утре за закуска на децата - срам не срам, изядохме си я Blush.
И аз като Макс - мама уж разчистих хладилника, ама ще взема горе-долу да си запиша какво сложих в машината, че наистина стана много вкусна Peace.

Макс-мама, взаимствах оформлението от Солената корона на Котка, само че направих малки рулца със маргарин и сиренце и всяко разрях и усуках. Наредих ги в кръг и леко завих като полумесеци.

# 47
  • Мнения: 1 394
Фиор,както винаги се справяш отлично!Мариета,браво!...Ооох месете,месете и си хапвайте...аз само като циганче пред ресторант ще ви гледам и ще ви се радвам ето така  newsm47...поне догде не се постопя малко. Wink

# 48
  • Мнения: 11 747
mari_eta , мене страшно ме изкефи питката ти!!!  Hug Не коментирах, че само съм като една черна станция, не съм месила от година, пък акъл ме бива да раздавам....  Sick ooooh!   Тя, малко е като тутманик, което значи, че няма начин да не е вкусна, но пък е и много ефектно и определено апетитно изглеждаща!  Peace   Аз такава красота не съм правила!

# 49
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Пина, да, точно като тутманик стана, но пък така беше още по-вкусна Peace.
Парчетата тази сутрин бяха като снощи - мекички, въздушни, топящи се - ето ги, снимани малко преди Дребо да си хапне сладко-сладко:



Черна станция, ама за нас тук си златна Hug!

# 50
  • Мнения: 459
mari_eta би ли споделила рецептата, моля. Изглежда страхотно  Hug

# 51
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
eldi , работих на око, но сложих горе-долу това -
около 250 мл. айрян
1 яйце
1 с.л. захар
1 ч.л.сол
4-5 с.л. олио
1 пак. суха мая
брашно, докато оформи хубава топка машината.
После - маргарин и сирене
жълтък за намазване
маргарин за намазване след изпичане

Децата искат днес пак, тъй че пак ще меси машината Laughing...

# 52
# 53
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
 hahaha
Айде и аз редакция...

# 54
  • Мнения: 699
Направих Болярската пита на Биляна , но въобще не ми се наду , защо ли  Thinking!
Иначе уж направих нещата стъпка по стъпка ,  разделих на 4 топчета , които после точих на листи и когато оставих завъртяното да втасва , то въобще не втаса ...  къде може да ми е грешката  Tired!
Единственото различно е че я направих не със суха , а с мая на кубче , на която проверих срокът и си е в годност ...
Много се ядосах , че не се получи ... smile3511 smile3511 smile3511 smile3511

Може ли да е от брашното примерно ... Купих си 1 кг.на Мелница Търново .....

Последна редакция: чт, 14 май 2009, 16:53 от evita1717

# 55
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Поредната ми бърза питка:



...нещо ме хвана музата напоследък, извинете ме...

# 56
  • Мнения: 1 192
Да попитам вас майсторките:хрумна ми да разтворя маята в боза,някой пробвал ли е и какво ви е мнението   chef Mr. Green

# 57
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Е това пък защо Shocked?
Сладка питка ли ще правиш Rolling Eyes?
Принципно бозата е ферментирал продукт - като й сложиш мая -  newsm78, най-много нищо да не стане...

# 58
  • Мнения: 1 192
Някой ден ще пробвам и ще се отчета  Mr. Green Евентуално за по-бързо втасване  newsm78(нали по същество и тя е брашняна смес  Joy

# 59
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Абе брашняна смес ще е ако ти си я направиш, иначе от магазина - гаранция - Франция Whistling...

Общи условия

Активация на акаунт