Какво давате при ЗАПЕК?

  • 5 154
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
 Здравейте, имам следният проблем: детенцето ми от 6 дни не е ходило по голяма нужда. Консултирах се с педиатъра и той ми каза да давам по 2-3 лъжички течен парафин - И така вече 2 дни, но ефекта е никакъв. Детето се храни предимно на кърма и между храненията давам ябълково сокче. Вода отказва да пие! Какво да правя, помогнете? Tired

# 1
  • Мнения: 5 393
Спри сока, прави гимнастика и масаж на коремчето.  Детето загубило ли е апетит, показва ли признаци на дискомфорт от неизхождането, коремчето му твърдо ли е или меко? 

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
По съвет на педи ,когато детето не е ходило толкова дни давам разхлабващ чай или дуфалак.

# 3
  • Мнения: 212
Апетитът му е намалял значително и то от скоро, но аз си мисля че е от жегата, а коремчето по скоро му е изпъкнало, но не е съвсем твърдо

# 4
  • Мнения: 212
По съвет на педи ,когато детето не е ходило толкова дни давам разхлабващ чай или дуфалак.

..........а какъв е този чай?

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Чая е " Blevit L", ХИП също имат някакъв разхлабващ ,който е за бебета над 4 месеца .
Когато моята дребка не е акала повече дни , ставаше неспокойна  и спираше да яде .Тези неразположения изчезваха с изхождането.

Последна редакция: чт, 14 май 2009, 09:45 от Aнели

# 6
  • Мнения: 70
Аз на малката съм давала малко компот от круши. Тя също беше на кърма тогава, но не беше а..ла от 2 дена. Чувала съм от снаха ми, че нейната лекарка и казала да слага по малко мед във водата.

# 7
  • Мнения: 5 393
Чувала съм от снаха ми, че нейната лекарка и казала да слага по малко мед във водата.

  ooooh!  Как така мед на толкова малко бебе? И то по съвет на лекар? Нямам думи просто..... Даването на мед на толкова малко бебе крие риск от ботулизъм, моля прочетете малко преди да практикувате такива съвети.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 006
Сок от круши, сок от сливи, но мед не бих дала преди годинка.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
При мен много добра работа вчера свърши две лъжички пюре от сини сливи .

# 10
  • Мнения: 2 818
Спри ябълковия сок за седмица-две поне и прави масаж на коремчето.
Предимно на кърма означава ли, че приема и малко АМ? Разкажи малко повече за това как протича кърменето.

Последна редакция: чт, 14 май 2009, 10:33 от Maktub

# 11
  • Мнения: 2 495
Давам Дуфалак.Пробвах хомеопатичните Гастрокинд,но не му подействаха.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 262
чай Blevit L даваше най-добър резултат и е доста щадящ за бебчето.
ако си готова да захранваш можеш да дадеш пюре от круши или сини сливи, но внимателно го дай, по всички принципи на захранването.
не давай дуфалак, мед, "овесена" вода и други такива, бебето ти е още малко  Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 44 129
Спри сока...давай по-често да суче....
Да не би да не стига вече кърмата???? знам че разни хора казват че при кърмено дете и до 10 дни не е притеснително, но моят ден не е пропускал докато кърмихме...да не кажа че до доста късно акаше по няколко пъти дневно......
иначе - знам ли - дуфалак, клизма в краен случай....
детето спокойно ли е?

Мед на деца под годинка не се дава заради ботулизъм.

# 14
  • Мнения: 3 929
Много въпроси възникват към тебе. Първото, което ми идва наум, е да спреш сока от ябълка. Лично за мен е много рано да се захранва със сок, но все пак щом вече си го започнала, по-добре го спри. Давай на детето да суче по-често. При кърмените бебета в много случаи се получава така, че усвояват кърмата 100% и няма какво да изакват, затова не акат по няколко дни, но това далеч не означава, че точно това е причината. Масажирай коремчето. Аз съм давала овесена вода по препоръка на педиатърката, но аз не смея да я препоръчвам. Обаче определено имаше ефект. Препоръчвам ти да зададеш въпроса си в кърмаческия форум.

Общи условия

Активация на акаунт