Как родихте/Как бихте искали да родите - 2

  • 8 153
  • 228
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 826
Тази анкета я пуснах пробно в отчетна тема и резултатите бяха интересни  Grinning

Ще забележите, че тя е не толкова коя как Е родила, а коя как би искала да роди
(т.е. предстоящ или минал опит + желание за следващ - по принцип говорим)

    
Как родихте - секцио, нормално - 1 - доколко искането има общо с реалността  Simple Smile

Последна редакция: чт, 14 май 2009, 16:11 от Бу

# 1
  • Мнения: 5 401
Ще се самоцитирам от другата анкета:

Имам едно нормално раждане с епидурална упойка, няколко шева след епизиотомията. Бременеех спокойно с увереността, че искам да родя по този начин. Бях позитивно настроена към процеса на раждане (е, имаше полъх притеснение от обстановката, от неизвестното), но се доверявах изцяло на доктора и не сбърках.  Simple Smile

Като реша да раждам пак, ще гледам да повторя сценария.  Mr. Green

# 2
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Родих нормално. 10 минути след това се разбирахме с екипа, че след 3-4 години в същия състав, по същия сценарий  Wink

# 3
  • Мнения: 2 013
Раждала съм нормално, бих искала секцио

# 4
  • Мнения: 1 273
Раждах нормално, сега пак смятам така да раждам  Peace

# 5
  • Мнения: 3 595
И с двете бях секцио по медицински причини. С първото бях дълбоко убедена, че по-хубаво нещо от секциото (бях със спинална) не може да ми се случи (за раждане все пак се има предвид) и нямах никакво желание дори да опитам нормално, да ми правят епизиотомии, че да ме шият, да ме боли, неееее. С раждането никакви проблеми, болки никакви освен при изправянето за 5-6 дни....Дойде номер две и аз реших, че ми се ражда нормално, да ама освен причините, които си имах с първото, бях раждала твърде скоро секцио и на никой не му се рискуваше с мен...Та ако ми се доражда трети път (да речем след 10 години), може пък и да ми излезе късмета да опитам и нормално раждане какво е  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 11 004
Родих със секцио, някой ден смятам отново така.

# 7
  • Мнения: 9 814
Първа опция.

# 8
  • Мнения: 2 521
Ако имах планове за трето със сигурност искам да е секцио.Опитах вече два пъти да родя нормално и не се справих.Вече не бих си правила експерименти Wink

# 9
  • Мнения: 2 658
Първа опция, два пъти родих като на майтап. Не бих си спестила още едно такова иzживяване, освен ако няма предпоставки. Но... това само ако някой ден имам трето дете, каквото zа сега не се планира  Peace

# 10
  • Мнения: 5 250
Раждала съм със секцио, пак така бих искала  Peace И трето да имам пак така Wink

# 11
  • София
  • Мнения: 161
Родих секцио по спешност, с пълно разкритие и след два часа напъни се наложи да ме срежат. Второ дете ако имам искам да го родя нормално. Секциото има доста неудобства, но се радвам че съществува като метод, защото иначе детето ми нямаше да е живо.

# 12
  • София
  • Мнения: 15 221
Исках да родя нормално-с епидурална упойка.
С моя лекар опитахме да родя със спинална (изпуснах момента за епидуралната). Не стана.
Родих със секцио.
Да живее секциото!

Ако имам следващи бременности-пак бих предпочела секцио.

# 13
  • Мнения: 270
Родих нормално,ако имам други деца пак така бих искала да раждам,само следващия път може да е с епидурална,понеже първия беше без никакви упойки. Mr. Green

# 14
  • София
  • Мнения: 12 554
Родих секцио. Повече не искам да раждам.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт