"На сбогуване" и "Чучулигата" - турски тв. новели и сериали - 2 тема

  • 70 180
  • 433
  •   1
Отговори
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
"Чучулигата/Çalıkuşu"

В главните роли Айдан Шенер и Кенан Калав

Представяне на филма- трейлър


Преводач: Sevi_Nil


********************************************************************************************************

"Elveda derken/На сбогуване"
(ПРЕДСТОИ)

На сбогуване


На сбогуване е филм , разказващ за живота на една жена , която се жертва в името на семейството и децата си .

Лале(Едже Услу )-детски лекар ,е щастливо омъжена жена обичаща съпруга си и двете си деца.
Заедно със съпруга си Еге(Синан Сюмер ) - писател в една продуцентска къща и двете си дъщери , живеят щастливо отдалечени от всички проблеми. До деня ,в вкойто с едно леко замайване на главата ,живота на Лале се превръща в кошмар.

Отивайки в болницата в която работи и по настояване на приятел от медицинският университет , специалист -мозъчен хирург Атеш (Гйокхан Тепе) , се подлага на контролни прегледи. След което разбира , че има тумор в мозъка и времето , с което разполага е много малко.

Зейнеп( Бурджу Кара) е детската учителка на давете момичета на Лале -Едже и Наз.
Зейнеп , претърпява заболяване , в последствие на което не може да има никога деца и все още преживява трагедията.
Преди няколко години , именно поради тази причина се разделя с човека , който обича до полуда и се разминава с женитбата.


Заболяването на Лале , коренно ще промени както нейния живот, така и на семейството и .., на Атеш....и на Зейнеп....


В главните ролите : ЕДЖЕ УСЛУ , СИНАН СЮМЕР , ГЙОКХАН ТЕПЕ И БУРДЖУ КАРА

Продуцент : ЯМУР АЖАНС - ОСМАН ЯМУРДЕРЕЛИ

Режисйор : ХИЛАЛ САРАЛ

Сценарист : ЙОЗГЮР ЕВРЕН ХЕПТЮРК

Музика : ГЮНАЙ УЙСАЛ


В ролите : СЕДА ГЮВЕН ( ЕДА ) , САИТ ГЕНАЙ (СЕЛЧУК) , ФАТМА КАРАНФИЛ (УЛВИЕ) , ТАНСЕЛ ЙОНГЕЛ ( КЕРИМ ) , АЙДАН КАЯ ( ШЕЙДА ) , ЕБРУ БИЛИНГЕН ( ПЪНАР ) , ЪШЪК АРАС ( АДИЛЕ ) , БЕЛИЗ ИНАЛ ( АЙШЕ ) , ГЙОКХАН АЙДЪНЛЪ ( БЕРК ) , СЕЙФЕТТИН КАРАДАЙЪ ( КАСЪМ)

Деца : КЮБРА АЙЧА ТУРАН ( ЕДЖЕ ) , ЧАЛА ШИМШЕК ( НАЗ ) , ЕДЖЕ БОСТАНДЖЪ ( ЗЕЙНЕП - АСУ )








Превел и качил субтитри: Дамла

http://nasboguvane.dir.bg/_wm/diary/?df=46&dflid=3
официален глог на преводачката...всички подробности ги търсете там



1 ТЕМА - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=394047.0

Последна редакция: ср, 20 май 2009, 09:23 от Mishel_

# 1
  • Мнения: 31
Mishel  newsm51 за темата  Hug

Дамла   newsm51 за субтитрите

момичета  newsm74  mrstraetz

# 2
  • София
  • Мнения: 2 079
Мишел, благодаря за новичката тема!  Heart Eyes  bouquet  bouquet  bouquet


damlacik,
Много уважавам труда ти и ти се възхищавам, че се наемаш да превеждаш и този хубав филм - На сбогуване! Heart Eyes  bouquet  bouquet  bouquet

Но с риск да си навлека гнева на някои от форума, ще ти препоръчам - спри за известен период от време (колкото прецениш ти!) качването на субтитри към На сбогуване в бокса, за да видим как ще реагират от оня ( Sick) форум. Като са толкова хитри, знаещи и можещи - да си качват те субтитрите. Да видим как ще го направят.
Доколкото схващам Елинка ще използва твоите субтитри. Давай направо на нея субтитрите и да качват филма в Лапачето, а не да си играеш да го качваш в бокса и там да му правиш субтитрите.
Крайното решение си е лично твое. Аз само ти отправям предложение!



Това е за вас, damlacik, и за MishelHeart Eyes

# 3
  • Варна
  • Мнения: 3
Мишел, благодаря за новичката тема!  Heart Eyes  bouquet  bouquet  bouquet


damlacik,
Много уважавам труда ти и ти се възхищавам, че се наемаш да превеждаш и този хубав филм - На сбогуване! Heart Eyes  bouquet  bouquet  bouquet

Но с риск да си навлека гнева на някои от форума, ще ти препоръчам - спри за известен период от време (колкото прецениш ти!) качването на субтитри към На сбогуване в бокса, за да видим как ще реагират от оня ( Sick) форум. Като са толкова хитри, знаещи и можещи - да си качват те субтитрите. Да видим как ще го направят.
Доколкото схващам Елинка ще използва твоите субтитри. Давай направо на нея субтитрите и да качват филма в Лапачето, а не да си играеш да го качваш в бокса и там да му правиш субтитрите. Просто, технологията на правене на двата вида субтитри е съвсем различна.
Крайното решение си е лично твое. Аз само ти отправям предложение!



Това е за вас, damlacik, и за MishelHeart Eyes

Инка, вярно е, че от vbox не могат да се свалят субтитри, но от техническа гледна точка е по-лесна направата на другите субтитри (формат srt), ако се използват вече готовите от vbox. Иначе, трябва да се набират наново и да се прави тайминг, което ще отнема по една седмица на серия.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 3
Технологията на правене на двата вида субтитри е различна.

# 5
  • Мнения: 17
момичета благодаря Ви за темата.Прекланям се пред вашия труд.Вие сте като слънчев лъч в живота ни newsm20 newsm51 newsm51 newsm51

# 6
  • София
  • Мнения: 2 079
Инка, вярно е, че от vbox не могат да се свалят субтитри, но от техническа гледна точка е по-лесна направата на другите субтитри (формат srt), ако се използват вече готовите от vbox. Иначе, трябва да се набират наново и да се прави тайминг, което ще отнема по една седмица на серия.

Технологията на правене на двата вида субтитри е различна.

Е, аз и точно за това говоря, де - damlacik да ви даде направо субтитрите, написани на някакъв файл, а вие да ги качвате в лапачето от там, без да са качени в бокса.
Ама и аз не съм много наясно с техническите работи, та .....  Embarassed Embarassed Embarassed
Вие си знаете, аз да не говоря глупости само.  Tired

# 7
  • Plovdiv
  • Мнения: 248


Добро утро и спорен ден!

Ей такава станах #Crazy #Crazy  #Crazy
от наглостта и простащината, която виждат очите ми напоследък!
Момичета , за темата Peace
EliNika , моите благодарности и към теб!

  bouquet  bouquet  bouquet


# 8
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Добро утро момичета!
Отдавана не съм влизала и искам да попитам, има ли нова преведена серия от "На сбогуване" след 4-та?

# 9
  • Мнения: 0
Добро утро и от мен .
Мишел ,color]благодаря за новата тема. HugЗлатна си.

# 10
  • София-Банкя
  • Мнения: 2
Добро утро момичета, благодарности за новата тема.
Преводачки, златни ви ръце и умове. Това, което правите наистина е трудно за разбиране в днешното комерсиално време. Възхищавам ви се и съм трогната от усилията, които полагате за да ни доставите радост.
Хубав и ползотворен ден на всички!

# 11
  • Мнения: 636
Добро утро и от мен.
Може ли някой да ми помогне да се регистрирам във ви бокса - пробвах 100 пъти нестава.

# 12
  • Мнения: 1 163
Добро утро и от мен. Hug Hugза преводачките Hug

# 13
  • Мнения: 76
Добро утро дами, гледам много новоизлюпени теми във форума. Нещо обаче не ми е ясно в едната, защо ми се струва, че не този е филма, който ще дават по нова имам предвид "GÜMÜŞ" newsm78

Всъщност ето кой е филма в действителност http://ntv.bg/series/show_series.php?id=42

Последна редакция: ср, 20 май 2009, 09:06 от nani_na

# 14
  • Мнения: 459
Добро утро! За темата и преводачките:  bouquet
 newsm51 newsm51 newsm51

Общи условия

Активация на акаунт