Отговори
# 270
  • Мнения: 255
Опитвам се да изчета темичката, но няма да стане май  Laughing
Честито на всички новородили мамчета  Kissing Heart
Аз напоследък доста мързелувам, но то и няма как да си подредя нещата за беба все още. Страх ме е само да не настина, че тук все правят течение - много им е топло на всички  Crossing Arms
Кратките рзходки вече ми се виждат твърде дълги, много се измарям. Искам да си изчакам термина, въпреки че вече ми е доста трудно всичко. Днес съм на консултация да видим мнението на лекар...
Виждам, че Ins се е разбързала да ражда  Simple Smile стискам палци.


А, един важен въпрос: Търся препоръка за педиатър в МЦ Младост - Варна. Четох разни форуми, но нищо конкретно  Thinking

# 271
  • Мнения: 35
Завърнах се от прегледа. С "корема" всичко е наред, но урината ми пак е с бактерий Close Док предложи да ме вкара в болницата, за да изолира вида на бактерията, но аз отказах, защото не искам антибиотично лечение и се разбрахме три дни подред да ходя да давам стерилна урина в лабораторията, за да установят причинителя и като вляза в болницата веднага след раждането ще започнем с антибиотика. Лошото е че тогава за кърменето ще е проблем, но сега не ми се влиза да се депресирам и стресирам допълнително Crossing Arms

А за обрива по краката ми изписа Алергозан и каза че съм направила контактен дерматит. Много е гадно, сърби ужааааасно. Яд ме е на мен самата - за какво ми трябваше тая тъпа кола маска #2gunfire

Сега отивам да полегна малко, че май ми се спи Tired

# 272
  • Мнения: 216
Лили_то- защо иска да те слага на системен антибиотик, няма ли глобули или крем с апликатор, за да не ти пре4и на кърменето? И защо все по болниците ви тикат, това с бактериите си е изследване за лаборатория, зависи от пробата може да стане моментално, дори в др. кабинет, ако има реактиви, или за два дни .

# 273
  • Мнения: 123
Здравейте,

аз вчера бях на преглед. Нямам разкритие, шийката била омекнала, но бебето още е високо т.е. не се очертава скорошно раждане. В събота съм пак на запис на тонове, тогава ще помоля пак да ме види на ехограф за да ми каже колко точно се очаква да се роди бебето, не ми се иска да раждам нормално бебе с тегло 4 кг.
За разлика от предния път тази бременност се чувствам добре, даже свалих кг. в 9тия месец Simple Smile
Мисля да поговоря с доктора за нормално раждане с епидурална упойка, нямам добри спомени от първото ми напълно естествено раждане без каквито и да било медикаменти, но да не ви натоварвам с такива разкази. Всеки ме убеждава че второто било по-лесно, дано да е така.
Утре си записах час в очна клиника" Вижън" да ми погледнат очните дъна и ретината, за да съм спокойна че мога да родя нормално. Видя ми се висока цената - 80 лева за такъв преглед, но разчитам, че поне са добри специалисти и имат апаратура. Аз съм късогледа и имам астигматизъм- предният път не беше проблем, но от тогава са минали повече от 2 години.

Петя , Габи как приема Марти, много ли ревнува? Тя е приблизително на възрастта на Вики.  Ти как ги представи един на друг - в болницата ли се запознаха или у дома?
Мен и тези въпроси са ми на дневен ред, не мога да преценя дали е добре Вики да идва в болницата ( после много ще плаче на раздяла).  На изписването няма да й обърнат много внимание.  Според мен за нея би било най-добре да ме чака у дома с баба си и на спокойствие да се запознае с бебето.
Няма да каня гости в нас  след изписването ( живот и здраве всичко да е наред) - всичко което искам е да си нагушкам Вики, да се видя с мъжът ми  и да си взема един душ, предния път не можах дори да се измия от гости.

# 274
  • Мнения: 1 475
Слънчице, много висока цена ти искат за преглед във Вижън, аз отидох с направление там по ЗК, профилактичен преглед и прегледа ми излезе 12лв, минах през 4 апарата, защо не си вземеш направление и ще си спестиш тези 80лв! Иначе там са страхотни лекарите!

# 275
  • Мнения: 136
Много се смях как малката Емма на Marieta_79 спи на 2 от снимките - позата, която е заела (с крака на една страна) е просто невероятна. В момента и аз спя по този начин  newsm53  И играчката ни за креватчето е абсолютно същата  smile3521   Това значи, че и аз ще родя лесно като Мариетка (хаха, това пък сега го измислих, ама след всичките прилики, които изброих, няма начин да е другояче)  smile3501

lili_to, не се ядосвай на себе си за коламаската. Да си знаела, нямаше да си я правиш. Такива неща не можем да предвидим. Все някога ще мине сърбежът Peace

# 276
  • Мнения: 216
Гъди- Много си се наплашила. Не забравяй, дори и да боли, няма да продължи ве4но, и упойки има, не си ограни4авай избора. Аз искам да се провам абсолютно естествено, но ако ме боли 4е да не търпя- УПОЙКА, и това е, няма страшно, пък и нали казват 4е се забравя много бързо( надявам се)Важно беб4етата да са добре, ние ще се оправим, нали се подготвяме ве4е 9 месеца за това, няма да умираме. Дръж се.  Peace

# 277
  • Мнения: 9 814
somebody, задръж още малко Андреа /не че зависи от теб де/. Колкото по-близо до термин, толкова по-добре.
Много често едрите според ехографа бебета всъщност се раждат със съвсем нормално тегло. За това и нямам много вяра за това, че Симона върви мноооого едро бебе като се има предвид големината /или по-скоро липсата на такава/ на корема ми. Дори и днес на два пъти ми казаха, че ми е учудващо малък корема за 9-ти месец. Тя и Кати щеше да е страшно малко бебе, с много ниско тегло. И преди съм писала, че в деня на термина я гледаха двама лекари на ехограф и "установиха", че ще бъде хипотрофно бебе с тегло най-много 2200 гр. Е, тя взе че порасна за 8 часа и се роди 3200 гр. Mr. Green
Слънчице, макар че, Кати е доста по-голяма от Вики и по принцип осъзнава много добре какво се случва, се притеснявам как ще приеме бебето. За сега все още непоявило се каката е най-големият ентусиаст, постоянно подрежда играчките, отваря скрина, където са подредени дрехите на бебето и с часове им говори и ги гали  Laughing Аз също се чудя дали да идва в болницата? Аз лежа вече два пъти и тя знае, че отивам там заради бебето, да не го боли и др. такива, но ако дойде сега и то вече е родено не знам как ще реагира- мама там с него, а тя въкщи? newsm78
За изписването задължително ще дойде. Дори си е избрала вече дрехите, помогна ми да сгънем и нейните и моите, сложи ги в плик....Та от това не мога да я лиша. А пък и тя ще се радва да ни й обръщат внимание. Само се надявам да няма разни подмятания от сорта на "Сега ще те забравят като се роди бебето..." и др. подобни.

Лили, много гадно с тази кола маска!
Адаш, абе ти още ли си тук! Naughty
Гъди, пожелавам ти съвсем скорошна среща с Боянчо. От всеки твои ред се усеща нетърпението ти. Simple Smile

# 278
  • Мнения: 136
Наистина ме е страх, но не чак толкова, че да примирам или да треперя. Колкото и да боли, ще го изтърпя, в краен случай упойката наистина е решение. Толкова болки съм изтърпяла през живота си, че тази ли ще ме уплаши...А тия глупости, дето ги говоря, вече са от скука, не толкова от паника  Crazy

Франчи, дано, дано  Praynig  Колкото и да ме е страх да си го призная, искам наистина вече да раждам и да си го гушкам мъника. Всяка нощ сънувам, че съм родила вече, самият бебчо рядко го виждам в съня си, но знам, че вече е роден и се гледаме добре. Сутрин, като се събудя, трудно се отърсвам от съня.

Виждам, че вече и Жоро няма търпение. Той пък от няколко нощи ми се оплаква, че става към 3-4 ч., мие си зъбите, включва си кафе машината, т.е. приготвя се за работа и чак тогава се усеща колко е часът. По принцип винаги е с акъла си и доста ме изненадва с тези неща. Аз се шегувах, че тренира за нощно раждане  Whistling

Леле, наистина много мрънкам. Има мами, които са по-близо до термин и грам оплакване не съм чула от тях, а аз само се чудя за какво да измрънкам. Аааа, спирам, щото започвам да ставам досадна и на себе си  smile3505

# 279
  • Мнения: 9 814
Кой ще напарви новата тема?

# 280
  • Мнения: 216
Аз пък с това неспане нищо не сънувам, но нощес( нали успях да дремна) сънувах 4е в 4етвъртък трябва да се връщам на работа и аз хък мък ама не съм родила още и така и не разбрах дали напуснах или се върнах на работа- абе луда работа. А ина4е и аз ве4е едвам до4аквам, днес даже разглеждах акупресура( дано правилно съм го написала, 4е наистина някои думи на БГ дори не знам как се казват- 4уждиците де, и заемките) за как да ти запо4не родилният процес( това в слу4ай 4е пренося, или като мишел(горката) се окажа с дни наред контракции.

Да ви се опла4а и аз от петъка съм на съх режим( знаех си да не му казвам на мъжо 4е главата е много ниско и доки я е пипнала ама нали вси4ко си казжаме) и днес офицялно ми се заяви 4е дори да преносвам помощ по този на4ин да не търся, вси4ко друго но не и с**с.

Е сега ще тренираме за крити4еската ве4е- вълни, спане по 3-4 4аса, смяна на настроения, сух режим- кой е като нас а?

# 281

Общи условия

Активация на акаунт