Майчинството - счетоводно - 19

  • 51 801
  • 1 043
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 685
Здравейте,

Бих искала да попитам следното: устно уведомих работодателя си, че съм бременна.
На следващата консултация мисля да си взема официален документ за бременността от гинекологът ми, за да ползвам уж полагащите ми се права според КТ.

Проблемът е, че работя на смени. Моите началници, не желаят да ме пускат от работа за изследвания по чл. 157: освобождаване от работа за мед. изследвания, когато се направят в работно време, а искат да си отработвам часовете, в които съм отсъствала. Налага ми се излизане от работа, а не ми се иска да ползвам болничен за ден-два.
Мога ли да направя нещо по въпроса?

Благодаря предварително, ако някой ми отговори.

# 316
  • Мнения: 6
1. Да, ако детето посещава ясла трябва да се върнеш на работа и да вземаш само 1/2 от обезщетението.
2. По моя прецена няма никакъв проблем да сключиш граждански договор докато получаваш обезщетение 410 дни.
3.Да според ЗСПД се водиш самотна майка и делиш твоя доход на 2. Вземат се 12 месеца назад. След като минат 410 дни прецени дали обезщетението ти делено на 2 ще надвиши 350 лева.

Lady Incandescent, благодаря много  bouquet

# 317
  • Мнения: 11 607
Извинявам се изключително много.....

Дейзи, честит рожден ден! Жива и здрава бъди, много щастлива и обичана!  bouquet  bouquet  bouquet

# 318
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Мамче благодаря много за вниманието

# 319
  • Мнения: 6
1. Да, ако детето посещава ясла трябва да се върнеш на работа и да вземаш само 1/2 от обезщетението.
2. По моя прецена няма никакъв проблем да сключиш граждански договор докато получаваш обезщетение 410 дни.
3.Да според ЗСПД се водиш самотна майка и делиш твоя доход на 2. Вземат се 12 месеца назад. След като минат 410 дни прецени дали обезщетението ти делено на 2 ще надвиши 350 лева.

Lady Incandescent, благодаря много  bouquet

Аз пак с въпрос  Embarassed Питах за сключването на граждански договор, защото имам възможност да сключа договор за извършването на дадена работа...Но така или иначе ще стане след изтичането на 410те дни...

Обаче днес ми се обадиха и ми казаха, че искат да ми пуснат трудов договор на половин работен ден.
Та въпросът ми е: мога ли да сключа такъв договор след изтичането на 410те дни, при положение, че имам основен трудов договор към сегашният ми работодател?

# 320
  • Мнения: 631
И аз тук с въпрос, който зверски ме тормози. Термина ми е 25 септември, но ще бъде секцио т.е. ще е по - рано, същевременно с това очаквам назначение на нова длъжност при друг работодател или на 15 септември или на 1-ви октомври.
Въпросите  са следните : Болничният, който е 135 дни може ли да се прекъсне по собствено желание? Евентуално как би следвало да стане назначаването - идей? Не е ли по - добре да ме назначат няколко дни преди 45 дневния болничен за раждане?

Много объркано зададох въпросите, но и аз съм в такава  Sick ситуация.

Благодаря ви предварително

# 321
  • София-Младост
  • Мнения: 23 356
1. Да, ако детето посещава ясла трябва да се върнеш на работа и да вземаш само 1/2 от обезщетението.
2. По моя прецена няма никакъв проблем да сключиш граждански договор докато получаваш обезщетение 410 дни.
3.Да според ЗСПД се водиш самотна майка и делиш твоя доход на 2. Вземат се 12 месеца назад. След като минат 410 дни прецени дали обезщетението ти делено на 2 ще надвиши 350 лева.

Lady Incandescent, благодаря много  bouquet

Аз пак с въпрос  Embarassed Питах за сключването на граждански договор, защото имам възможност да сключа договор за извършването на дадена работа...Но така или иначе ще стане след изтичането на 410те дни...

Обаче днес ми се обадиха и ми казаха, че искат да ми пуснат трудов договор на половин работен ден.
Та въпросът ми е: мога ли да сключа такъв договор след изтичането на 410те дни, при положение, че имам основен трудов договор към сегашният ми работодател?

Да, можеш да започнеш работа на трудов договор при друг работодател без това да прекъсва майчинството.

Дейзи, на патерица честит празник!

# 322
  • Мнения: 246
Отново съм бременна и дано този път запазя бебето. Надявам се всичко да е наред.
От юли месец ще се връщам на работа, а майчинството ще го прехвърля на свекърва ми.
Искам да се осигурявам и на още едно място. Доколкото разбрах, нищо че съм още в майчинство, мога да сключа втори трудов договор. Ще работя до Нова година, така че в изчисленията ми да влезнат от 01.01.2009г.-31.12.2009г.
Тъй като от 01.01 до 30.06. съм в майчинство ще ми се смятат 240лв.
От 01.07. до 31.12. - ще съм осигурена на 600 лв. (това е основната ми работа)
Въпросът ми е ще има ли разлика, ако се осигурявам на второ ряботно място на 2000 лв. или на 1400лв. (За някои месеци осигуровките ще станат общо 2600лв.)
Как се смята майчинството в този случай?

Някой може ли да ми отговори  Embarassed?

# 323
  • Мнения: 4
Здравейте мами,
може ли някой да ми обясни как точно се определя майчинството

Благодаря,
проблема е в това че средно дневно бруто ми е 33 лв, ср дн нетно ми е 24, а аз получавам 21 как се получава това незнам

Последна редакция: ср, 03 юни 2009, 11:35 от AnMary

# 324
  • Мнения: 156
http://bglog.net/bebelog/19557 ето тук има калкулатор в ексел.

# 325
  • Мнения: 82
Здравейте и от мен с поредния въпрос:
Поради прекарана тежка бременност в миналото със злополучен край, с настоящата съм решила да я карам по-леко, и от момента, в който разбрах , че съм бременна си взех отпуска, след това малко болнични/ които приключват на 07.06/. Сега съм в 14 г.с., а от ЖК отказват вече да ми дават болнични докато не вляза в 17 г.с., т.е. налага се да прекъсна болничния и да изляза в отпуск за 2 седмици. Когато реша да изчисля все пак обезщетението за майчинство, как да изчисля СНД: дните , когато съм в болнични, се взема получените обезщетения за болнични или СБД, на база на който те са изчислени? За  справка: от 11.05 съм в болнични, осигуряват ме на 1700 лева, термин 08.12.2009, 45 дни преди термина се пада 24.10.2009?
 

# 326
  • София-Младост
  • Мнения: 23 356
Здравейте и от мен с поредния въпрос:
Поради прекарана тежка бременност в миналото със злополучен край, с настоящата съм решила да я карам по-леко, и от момента, в който разбрах , че съм бременна си взех отпуска, след това малко болнични/ които приключват на 07.06/. Сега съм в 14 г.с., а от ЖК отказват вече да ми дават болнични докато не вляза в 17 г.с., т.е. налага се да прекъсна болничния и да изляза в отпуск за 2 седмици. Когато реша да изчисля все пак обезщетението за майчинство, как да изчисля СНД: дните , когато съм в болнични, се взема получените обезщетения за болнични или СБД, на база на който те са изчислени? За  справка: от 11.05 съм в болнични, осигуряват ме на 1700 лева, термин 08.12.2009, 45 дни преди термина се пада 24.10.2009?
 
За дните в болничен се взима базата, от която е изчислено обезщетението, а не самото обезщетение.

# 327
  • Мнения: 82
Т.е. - нищо, че м.май съм била в болнични, след това част от м.юни в отпуска и пак в болнични -  СБД и СДН юе се изчисляват върху 1700 лева?

# 328
  • София-Младост
  • Мнения: 23 356
Т.е. - нищо, че м.май съм била в болнични, след това част от м.юни в отпуска и пак в болнични -  СБД и СДН юе се изчисляват върху 1700 лева?
Е не точно, за периода на болничен отговорих-взима се базата, от която е изчислено обезщетението. За периода на платен отпуск-това което си получила като заплата.

# 329
  • Мнения: 82
Т.е. - нищо, че м.май съм била в болнични, след това част от м.юни в отпуска и пак в болнични -  СБД и СДН юе се изчисляват върху 1700 лева?
Е не точно, за периода на болничен отговорих-взима се базата, от която е изчислено обезщетението. За периода на платен отпуск-това което си получила като заплата.
Имах предвид следното: когато дойде време да се изчислява обезщетението за 410 дни, тъй като осигуровките ми са еднакви за всеки месец, за м.юни пак ще бъде около 1700 лв, нищо, че съм ползвала и болничен, и отпуска? Извинявам се за обърканите словоизлияния, но наистина ме интересува и благодаря за светкавичните отговори!!!

Общи условия

Активация на акаунт