Йорданка Фандъкова отговаря на Вашите въпроси днес, 29 май 2009, от 11 до 15 ч.

  • 4 933
  • 80
  •   1
Отговори
# 60
ще има ли през септември места в ОДЗ-тата?

Класирането, извършено на 23 май за децата в яслени групи към ОДЗ е за прием през месец септември.
След 1 септември системата ще премине в режим на ежеседмично текущо класиране и ако свободни места, то същите ще бъдат обявявани от директорите на детските заведения.

# 61
  • Мнения: 562
Госпожо Фандъкова,

Тъй като отговорихте на запитване след моето, смятам, че умишлено сте избегнали въпроса ми, който Ви зададе и друга майка преди мен - казусът наистина е наболял, а проблемът е много повече от сериозен. Ако на тази нередност не обърнете внимание, не виждам какво изобщо ще разрешите. Искаме проблемът ни да бъде решен своевременно!!! Колкото и да искам да запазя спокойствие и добър тон, за съжаление виждам, че сте незаинтересована и не вярвам проблемът с "прекрачване" на квотата да бъде разрешен!
Изразявам дълбокото си разочарование и искам да кажа, че губите избиратели!

Павлина Николова

# 62
Район Средец е с най-малко ДЗ,а като община е доста голяма. Има ли вьзможност за откриване на някое ново ДЗ?

В инвестиционната програма за строителство на СО за периода 2009-2010 година е включено ОДЗ 18 за разширение с възможност за разкриване на 3 нови групи.

# 63
Здравейте г-жо Фандъкова, благодаря Ви за желанието да отговаряте на наите въпроси! Ние живеем в община Банкя. Детето ни не е прието в 1-ва група, родени 2006г. Свободни места няма. Интересува ни планира ли си разщиряване на 25-то ОДЗ и ако е така кога се очаква да започнат новите групи. Успешен ден!
В инвестиционната програма за строителство на СО за периода 2009-2010 година е включено ОДЗ 25 за разширение с възможност за разкриване на 2 нови групи.

# 64
  • Мнения: 228
Здравейте г-жо Фандъкова.Пише ви майка (ваша съгражданка от Самоков),чието дете посещава 93 ОДЗ в Красно село.Чудно как, с голяма доза късмет,но успяхме миналата година да кандидатстваме и да се класираме,макар детенце да беше само на 5 месеца в момента на кандидатстване.
Та въпросът ми е относоно базата на въпросното 93 ОДЗ и проблема с така наречените сгради в които се помещава детската градина.Няма да описвам в детайли проблема,смятам,че сте запозната.
Имаше две обществени обсъждания на които присъствах.Не разбрах обаче докъде стигнаха нещата и на какъв етап е разрешаването на казуса.

Ще позволи ли Столична Община заради желанието на хора от 2 входа да спре проекта за изграждне на нова сграда и да пренебрегне проблема с детските градини на голям район като Красно село.И защо не бяха отделени двата казуса на 93 ОДЗ и горното (зад 20 поликлиника-"Яйцето") при разглеждане на общественото обсъждане.дали това не беше просто политическа употреба на присъстващите родители ,за да мине проблема с горното строящо се в бъдеще време детско заведение?Вярно,че проблема е голям и насоката е една,но според мен заради проблемите с горния проект се бави разрешаването на казуса с 93 ОДЗ.
Искам да знам кога ще се реализира проекта( в какви срокове)защото не ми е безразлично къде ще пребивава детенцето ми и дали ще и падат мазилки на главата(недай боже и друго) и живее с мухъл и плесен в помещенията.Дали няма да се наложи дечицата ни да останат навън по средата на отглеждането им в детската градина,когато шансът да намерим нова,ще е под нулата.Това,което зависеше от родителите беше свършено,сега нещата са във вашите ръце. Не може да бъде спиран проект с такава обществена значимост дори и със съд,иначе никога нямаше да направите и околовръстното...

И в крайна сметка да спомена,че обсъжданата преференция за жителство в Сф район не е удачно с оглед къде човек плаща данъците си.Защото плащам по 500 лева данък сгради и такса смет тук.Работя също тук,но нямам намерение да си прехвърля жителството тук,защото в Самоков се живее по-добре, има по-добра база на детските заведения и в крайна сметка  може да се наложи да се прибера там,за да мога да работя и гледам детето си. В крайна сметка налозите ми отиват не в Община Самоков ,а тук и затова търся отговор от вас.

Анна Ангелова Николова



Уважаема госпожо Николова, благодаря Ви за отправеното запитване.
Мога да Ви информирам, че Столична община е осигурила финасови средства за обновяване на къщите, в които са настанени 3 групи към ОДЗ 93.

Чудя се дали изобщо сте прочела питането ми...то не се отнася до обновяване на къщите построени гредоред 30та година ,а за построяването на новата сграда и  отразяването в  архитектурните планове на столицата на мястото не като за озеленяване и паркинги, а като ОДЗаведение,каквото всъщност има там преди седемдесетте години на предния век.
Моля дайте информация докъде са стигнали процедурите и къде ще бъде отглеждано детето ми.Отговорът ви означава ли,че столична община е абдикирала от решаването на казуса 93ОДЗ и само ще налее малко пари за постягането на къщичките? Shocked #Crazy Shocked
И моля за отговор за преференцията-данъци и жителство....Много ви моля бъдете така любезна.

# 65
  • Мнения: 2 123
Дано успея на финала  Laughing

Г-жо Фандъкова, след като е ясно, че миналата и тази година децата са значително повече в сравнение с предишните, общината има ли стратегия и най вече предприети ли са конкретни стъпки за това, какво ще се случи с приема на първокласници след 3 години.

Очевидно е че след 3, съответно след 4 години ще са необходими повече паралелки, съответно повече учители. Каква е стратегията на общината за това къде и как ще се приемат ученици. Ще има ли поне тогава райониране. Тогава ни очаква същата истерия.

# 66
Искам да попитам децата кандидатствали със СОП кога ще бъдат известени дали са приети?

В срок до 10 юни е дадена възможност на директорите да записват децата със СОП, след което информацията ще бъде предоставена в сайта на ИСОДГ.

# 67
  • София
  • Мнения: 17 592
Госпожо Фандъкова,

Тъй като отговорихте на запитване след моето, смятам, че умишлено сте избегнали въпроса ми, който Ви зададе и друга майка преди мен - казусът наистина е наболял, а проблемът е много повече от сериозен. Ако на тази нередност не обърнете внимание, не виждам какво изобщо ще разрешите. Искаме проблемът ни да бъде решен своевременно!!! Колкото и да искам да запазя спокойствие и добър тон, за съжаление виждам, че сте незаинтересована и не вярвам проблемът с "прекрачване" на квотата да бъде разрешен!
Изразявам дълбокото си разочарование и искам да кажа, че губите избиратели!

Павлина Николова

Като "умел" политик, г-жа Фандъкова просто прескача всички политически неудобни въпроси.

Основни статистики
   
Общ брой потребители:    120054
Общ брой публикации:    3801725
Общ брой теми:    63775
Общ Брой Категории:    12
Потребители Online:    3649
Най-много активни на:    4991 - Понеделник, 29 Октомври 2007, 18:00
Активни Днес:    3687
Общо видяни страници:    659117949
   



Нннн...  newsm78

# 68
Дано успея на финала  Laughing

Г-жо Фандъкова, след като е ясно, че миналата и тази година децата са значително повече в сравнение с предишните, общината има ли стратегия и най вече предприети ли са конкретни стъпки за това, какво ще се случи с приема на първокласници след 3 години.

Очевидно е че след 3, съответно след 4 години ще са необходими повече паралелки, съответно повече учители. Каква е стратегията на общината за това къде и как ще се приемат ученици. Ще има ли поне тогава райониране. Тогава ни очаква същата истерия.

В момента се изготвя анализ на състоянието на училищната мрежа в СО, на базата на който ще се набележат конкретни мерки.

# 69
  • Мнения: 562
Госпожо Фандъкова,

Очаквам да вземете решение за "прекрачването на квотата" и от ИСОДГ да се свържат с родител/попечител на всяко едно от засегнатите деца, за да се разреши тази нередност!

Павлина Николова

# 70
  • Мнения: 562
Госпожо Фандъкова,

Тъй като отговорихте на запитване след моето, смятам, че умишлено сте избегнали въпроса ми, който Ви зададе и друга майка преди мен - казусът наистина е наболял, а проблемът е много повече от сериозен. Ако на тази нередност не обърнете внимание, не виждам какво изобщо ще разрешите. Искаме проблемът ни да бъде решен своевременно!!! Колкото и да искам да запазя спокойствие и добър тон, за съжаление виждам, че сте незаинтересована и не вярвам проблемът с "прекрачване" на квотата да бъде разрешен!
Изразявам дълбокото си разочарование и искам да кажа, че губите избиратели!

Павлина Николова

Като "умел" политик, г-жа Фандъкова просто прескача всички политически неудобни въпроси.

Основни статистики
   
Общ брой потребители:    120054
Общ брой публикации:    3801725
Общ брой теми:    63775
Общ Брой Категории:    12
Потребители Online:    3649
Най-много активни на:    4991 - Понеделник, 29 Октомври 2007, 18:00
Активни Днес:    3687
Общо видяни страници:    659117949
   



Нннн...  newsm78

За съжаление си права ...

# 71
  • Мнения: 228
надявам се да отговорите и на останалите 6 въпроса преди да ни напуснете Peace

# 72
  • Мнения: 601
Здравейте Госпожо Фандъкова,

Моите въпроси касяаят  бъдещето на един от критериите ВИ за прием на деца в ДГ.
Смятате ли и за приема за следващата година да запазите привилегиите на персонала, даваща 3 т. на деца, чийто роднини работят в ДГ.
Наясно ли сте, че този критерий е най-противоречивия и отричан и срещу него са гласували повечето от родителите в анкета пусната от ИСОДГ преди приемането на критериите от СОС.
Защо не сте се съобразили с мнението на над 3000 родители?
Смятате ли и тази година да аргументирате привилегиите на персонала /вкл. е не-педагогическия/ с недостиг на места?
Знаете ли, че с този критерий най-много се злоупотреби?
Как ще убедите гражданите на София, че работите за тях, след като за всички други деца имаше квоти, но само децата на персонала влязоха 100%.
Смятате ли, че в условията на тотален дефицит на места е морално оправдано деца на персонала да бъдат приемани с привилегии 100%?
Знаете ли, че има групи в ДГ, в които от общите листи бяха приети само и единствено деца на персонала?
Не смятате ли, че въпросният критерий е приет в конфликт на интереси, като за него са гласували самите заинтересовани - учители и директори на ДГ.

Как тези действия на Общината кореспондират с изразеното в публичното пронстранство многократно отричане на господин кмета Бойко Борисов към комунистическите приоми и привилегии?
[/color]


Да потретя въпроса си, който явно не е политически коректен и г-жа Фандъкова лукаво избягва.

И да наблегна върху написаното от една майка - основна грешка на един новоизлюпил се кандидат за политик е разбирането му, че насреща хората са глупави!!!!!!!!!!!!!!!!

# 73
Здравейте,г-жо Фандъкова!
 Каним Ви отново,този път на Втория ни Протест пред Столична община на 1 юни от 10.30ч.
 Разграничаваме се от политически оцветения протест  ,обявен за 31 май.
 Надяваме се този път да няма провокатори и махленски свади.
 Смятаме,че мерките,които взимате спешно в последно време са закъснели и че няма скоро да се навакса недостига на места.
 За съжаление през септември много деца няма да тръгнат на градина.
 
Вие знаете, че винаги когато сте се обръщали към мен, съм присъствала лично на срещите, включително и на предишния протест.
Според мен е необходимо да се води диалог в работен порядък, а не на площада.
Разбирам, че проблемите на родителите, които не могат да запишат децата си в детски градини са сериозни.
Екипът от дирекция "Образование" ще присъства на протеста на 1 юни и по възможност ще отговаря на поставени от Вас въпроси.
Ще се постарая да направя всичко възможно да се видя с Вас.
Благодаря, че не позволявате този сериозен проблем с недостига на места да се политизира.
Нека заедно да продължим конструктивния диалог и заедно да се погрижим за децата на София.

# 74
  • София
  • Мнения: 17 592
Здравейте,г-жо Фандъкова!
 Каним Ви отново,този път на Втория ни Протест пред Столична община на 1 юни от 10.30ч.
 Разграничаваме се от политически оцветения протест  ,обявен за 31 май.
 Надяваме се този път да няма провокатори и махленски свади.
 Смятаме,че мерките,които взимате спешно в последно време са закъснели и че няма скоро да се навакса недостига на места.
 За съжаление през септември много деца няма да тръгнат на градина.
 
Вие знаете, че винаги когато сте се обръщали към мен, съм присъствала лично на срещите, включително и на предишния протест.
Според мен е необходимо да се води диалог в работен порядък, а не на площада.
Разбирам, че проблемите на родителите, които не могат да запишат децата си в детски градини са сериозни.
Екипът от дирекция "Образование" ще присъства на протеста на 1 юни и по възможност ще отговаря на поставени от Вас въпроси.
Ще се постарая да направя всичко възможно да се видя с Вас.
Благодаря, че не позволявате този сериозен проблем с недостига на места да се политизира.
Нека заедно да продължим конструктивния диалог и заедно да се погрижим за децата на София.

 Shocked

хахаха, ей това ще бъде забавно!
Г-жа Фандъкова протестира срещу... себе си!
 Joy

Общи условия

Активация на акаунт