Какво мислим за солариум?Kакво трябва да знаем!-Teма-3

  • 76 182
  • 739
  •   1
Отговори
  • Мнения: 62


Кога не трябва да ходите на солариум?
В периода, когато употребявате противозачатъчни препарати и антибиотици.
През времето, когато си прилагате мезотерапия, пилинг, подмладяващи инжекции. След края на всякакви кожни процедури с дълбоко -въздействие трябва да мине не по-малко от месец.
При възпалена кожа.
Ако сте бременна или кърмите.
Ако сте със суха, снежнобяла кожа, предразположена към изгаряния и при най-щадящ режим.


Солариума е вреден за жени:
1. Със заболявания на щитовидната жлеза, мастопатия, захарен диабет и хипертония.
2. В чието семейство има наследствена предразположеност към онкологични заболявания.
3. Чието тяло е покрито с пигментни петна и бенки.


Полза от солариума
Разумно проведените солариумни сеанси са не само безвредни, но и полезни: подобряват самочувствието и настроението, лекуват редица кожни проблеми, като например екземи и пъпки.
Освен това в организма се произвежда "витаминът на радостта" - D, който също помага да се усвояват жизнено необходимите калций и фосфор.
Изкуственото слънце прави организма по-устойчив на инфекции и простудни заболявания.


Вреда от солариумите процедури: 

Ако прекалите с употребата на солариума,това(както и злоупотребата с природните слънчеви лъчи)води до структурни изменения на кожата.
Повърхностния слой надебелява,кожната покривка губи влажността си,а оттам и еластичността и здравината.
Преди да започнете процедури,трябва да се консултирате с лекар-специалист в тази област,който да ви назначи индивидуална програма за ползването на изкуственото слънце.
Ако е противопоказно за вас да се излагате на влиянието на солариума, са вслушайте в съветите на лекаря ви.
Важно е да помните, че облъчването от солариума може да ви навреди след прекарана операция, някои видове болести и прием на опредлени лекарства.
Лекарите категорично забраняват на бременни и кърмещи жени да посещават солариум, а също и дните по време на менструалния цикъл.


Сеанс в солариума

Кожата на човек изгаря под въздействието на ултравиолетовите лъчи. При добро комбиниране на продължителност и интензивност е възможно да се излекуват някои кожни заболявания и да се придаде на тялото бронзов загар. А можете да останете и със силно изгаряне, ако прекалите с процедурите.
Така или иначе, хубавият тен е желан от всеки, но не всеки може да си позволи да се пече на плажа. Затова на помощ идва солариумът, който е важно да се научите как да използвате правилно. Ако следвате основните правила, то насроението след сеанса ще бъде приповдигнато, а кожата ви хубава.

Правила за хубав загар
Общата препоръчителна доза за загар, се състои от 12 до 20 сеанса, не твърде близки един до друг, два пъти в годината. Най-добре е продължителността на един сеанс да бъде от 5-10 минути за по-мощните солариуми, и малко повече за не толкова силните. Само, ако установите, че кожата ви реагира добре и нямате никакви проблеми, можете да увеличите самата процедура. Непременно трябва да се запознаете с възрастта на апарата, новите лампи нагряват изключително повече, а е задължително да отчетете това.

 Преди сеанса кожата трябва да е чиста, но не мокра или пресушена. След интензивното облъчване, организмът ще има нужда да си отдъхне, тъй като под въздействие на лъчите органите работят на ускорен режим.
Защитни средства

 За да не навредите на очите си, не забравяйте за специалните очила, които покриват клепачите и не развалят линията на загара. Ако носите контактни лещи, не забравяйте да ги свалите преди сеанс. Намажете устните си с крем, който не пропуска ултравиолетови лъчи. За млечните жлези има хартиени “капачки” . Препоръчва се да помислите и за косата си, тъй като тя може много да пострада, сложете кърпа или тънка шапка.

 Козметика за солариум
 Преди сеанс е необходимо напълно да изчистите кожата от козметика и грим. За добър загар трябва да използвате само козметика, която е предназначена за солариум. Особено популярни са т.н. “слънчеви капсули”, които се правят от натурални продукти и предпазват кожата от прекомерно изсушаване и изгаряне.

Не е препоръчително да използвате слънцезащитни средства – те ще намалят ефекта от солариума или ще причинят изсъхване на кожата.
Тема първа
Тема втора





# 1
  • Мнения: 2
Запис.  bouquet

Да питам за сайтове,които предлагат соларна козметика. Peace

# 2
  • Мнения: 183
И аз искам да си поръчам козметика онлайн, но нещо не мога да намеря  newsm78

# 3
  • Мнения: 431
Мацки, имам един много важен въпрос!!
Навила съм се да си купя ексфолираща ръкавичка от коприна (така хвалената тук)  Sunglasses
само че се притеснявам как ще ми се отрази на тена? Не знам защо съм си наумила, че с яката ексфолиация тенът може и да падне  Cry

И още един въпрос към носещите контактни лещи -- махате ли ги, преди да влезете в солариума?

# 4
  • Мнения: 4 435
Мацки, имам един много важен въпрос!!
Навила съм се да си купя ексфолираща ръкавичка от коприна (така хвалената тук)  Sunglasses
само че се притеснявам как ще ми се отрази на тена? Не знам защо съм си наумила, че с яката ексфолиация тенът може и да падне  Cry

Да, пада горният слой на епидерсмиса, така че част от тена си отива. Аз не я ползвам в тези месеци в които ходя по-интензивно на солариум.

# 5
  • София
  • Мнения: 5 828
И аз благодаря за темата    bouquet
Да се оплача - много трудно потъмнявам  Sad
Вече имам 6 сеанса, от които само първите два бяха по 3 и 4 минути, а после по 5, и едвам ми личи  Tired

# 6
  • Мнения: 4 435
И аз благодаря за темата    bouquet
Да се оплача - много трудно потъмнявам  Sad
Вече имам 6 сеанса, от които само първите два бяха по 3 и 4 минути, а после по 5, и едвам ми личи  Tired


Вдигай минутките, започнала си с по 3-4 затова е така, но пък поне хубаво начало си дала, а не с изгаряне. Мини вече на 8-9. После на 12.  Няколко пъти и ще видиш хубава разлика.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 828
Ще пробвам с повече минути, но нещо не издържам много вътре, става ми ужасно горещо  Confused
А аз и на слънце трудно чернея, така че съм се примирила, че ще става бавно и славно  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 11 004
Запис, че за момента ми е актуална тема Simple Smile
Утре ще ходя пак и мисля да вдигна минутите на 7-8-9, както ме посъветвахте в предната тема.
Не знам аз ли си внушавам или е истина, но имам чувството, че по тялото имам съвсем лек тен само от първия 5-минутен сеанс. Simple Smile Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 414
Аз вече направих доста минутки. Crazy
Сега съм решила да ходя 1 път седмично за 10  или 12 минути,за да си задържа тена.

# 10
  • Мнения: 214
Да питам за сайтове,които предлагат соларна козметика. Peace
ето два:
http://www.solariabg.com/joveka.html
http://nonitan.bg/
немска козметика за солариум Peace

# 11
  • Мнения: 214
Не знам аз ли си внушавам или е истина, но имам чувството, че по тялото имам съвсем лек тен само от първия 5-минутен сеанс. Simple Smile Simple Smile
така трябва да бъде Laughing ако няма тен, значи има грешка - в продължителността на сеанса, в силата на солариума или лоша поддръжка (сол.тръби с много навъртени часове, недобре почистен акрил...), неподходяща козметика...
скоро да се похвалиш с карибски тен Peace

# 12
  • Мнения: 11 004
Да, солариумът се води турбо, хигиената е на ниво. Би трябвало да няма проблем с потъмняването.

скоро да се похвалиш с карибски тен Peace

Дано е наистина скоро Praynig

# 13
  • Мнения: 2 414
Аз търся сайт с козметиката на Танумакс

# 14
  • Мнения: 183
Да, солариумът се води турбо, хигиената е на ниво. Би трябвало да няма проблем с потъмняването.


Linofrina  Hug и аз съм от Габрово.Къде ходиш на солариум?

Общи условия

Активация на акаунт