Примерна схема на захранване (16)

  • 28 851
  • 470
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 718
Ако питаш за банан пюре - въведох го месец след захранването, т.е преди няколко дни. В началото започнах с обичайните първи зеленчуци, продължих с ябълка, круша, синя слива и сега банан. Суров мисля засега да не давам Peace

# 121
  • Мнения: 4 070
Благодаря за отговорите.

Чувала съм и съм чела, че ако е добре озрял и смачкан може да се даде и плод банан, но може би е по-добре първо да се пробва с пюре.

# 122
  • Мнения: 1 449

Пресен банан:
- на 6 м. най-рано
- на 7-8 м. най-добре

В някои схеми и по други географски ширини е сред първите храни за захранване, без да е обработен на пюре.
При захранване около 5-6 м. може да се включи през шестия месец. Но може и да се изчака възрастта за пресни плодове т.е. около 8 м.

# 123
  • Мнения: 11
Напоследък доста съм се замислила дали правилно храня детето си. Режимът ни е на четирикратно хранене като 3 от тях са от детска кухня. От кухнята идват част от терзанията, а именно кое кога да давам. За обяд давам основното, за следобедната закуска десерта, а за вечеря давам супата + АМ. Така обаче ме притеснява, че не пие достатъчно АМ... За закуска правя попари и каши, но и там имам нужда от малко идеи какво друго мога да давам. Плодове предлагам като междинно хранене.

Има ли нужда да променя нещо или да добавя друго?

# 124
  • Мнения: 204
Косе Босе,от кога може да се дават варено-пушени колбаси,например свинско филе?Извинявам се ако е обсъждано,но не съм ви чела известно време! Embarassed

# 125
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
abv, добре е АМ-то, което приема на ден да е около 500 мл. Можеш да даваш сутрин, когато се събуди. После със следобедната закуска и за вечеря (преди сън). Моя син специално пие по 200 мл на хранене.

n.ko, мисля, че колбасите не са добра идея за хранене на дете, независимо от вида си. Солени са, съдържат разни консерванти и добавки, които не са много полезни, соя, някои са и със сурово месо. Ако това не те притеснява, може би след годинка да може да се дават, не знам. Аз не давам и не съм се интересувала.

# 126
  • Мнения: 204
Lady Frost,благодаря!И аз не съм много склонна да давам,но мислих от време на време поне малко филе,че като гледа и иска всичко да опита!А доста са нещата,които не разрешавам да яде. Thinking

# 127
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
abv достатъчно е детето да приема млечни продукти, а не точно АМ. Това количество, което Lady Frost е написала е вярно като дневна доза, но мляко се набява не само от АМ, а от всички млечни продукти - сиренето в попарата например, или млякото в млечния крем от кухнята, кашкавала и т.н. Важно е дневното количество от млечни продукти да достига до 500 мл на ден приравнени към млякото. За твое успокоение може да включиш един ранен прием на АМ сутрин преди закуската, аз лично обаче мисля, че  това не е наложително. Незнам дали ядете кисело мляко....

# 128
# 129
  • Бургас
  • Мнения: 326
Мерси, мацки Hug

# 130
  • Мнения: 11
Мерси много за отговорите, за АМ рано сутрин не мисля, че е подходящо, защото той се буди в 8.30-9 и е време за закуска, не ми се иска да го прехранвам, че той и без това си е пухкав  Laughing .

Кисело мляко от скоро давам, но и него се чудя къде да го бутна  newsm78. Ето днес, тъй като не ми харесва десерта от кухнята, ще правя кисело мляко с бисквити, но иначе кога да го давам, във вид на айран вместо вода през деня ли?

Идеи за сутрешната закуска приемам всякакви  Hug

# 131
  • Мнения: 3 743
абв, кисело мляко можеш и в сутрешната закуска да слагаш. Диди много го харесва с овесени ядки и като си изяде нейното и на мойто посяга Joy, но тя по принцип си пада по киселичкото. Слагам и по една малка лъжичка мед към него. А преди това задължително давам плод /банан, праскова, киви, череши, вишни, ябълки, круши, портокал/. Повечето от плодовете са натюр. Само портокалът, вишните, черешите на парченца, а ябълката стъргана Peace

# 132
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
abv, няма никакъв проблем да дадеш АМ когато се събуди.  Моя син също се буди по това време, щом стане си хапва веднага АМ. После, около един час или малко повече му правя някаква междинна закуска. Хапва си колкото му се яде, не ми е отказвал до сега.  А следобед давам към 16-17 часа плодче и половин час по-късно АМ. Вечеря в 7-8 часа, ляга си към 9-9:30 и тогава пак АМ. Аз лично харесвам този режим, защото си изяжда основното количество нужно му мляко без проблем. При това яде по-честичо, по-малки количества, без да преяжда или да озверява от глад. Казвам ти го като идея!  Peace

Можеш да му правиш сутрин овесени или ечемичени ядки със сирене, попара, дори филийка с масло и сиренце. Може и само плод и след него АМ или кисело мляко.

Ако храната му е балансирана и количествата съобразени със специфичните нужди на детето - няма как да го прехраниш!  Hug

# 133
  • Мнения: 11
Ако храната му е балансирана и количествата съобразени със специфичните нужди на детето - няма как да го прехраниш!  Hug

Ето това е основният ми проблем  Wink Този баланс и разнообразие все ми куцат. Благодаря, момичета!

# 134
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ами зависи какво разбираш под разнообразие.  Wink Не е нужно всеки ден да яде нещо различно. Достатъчно е да хапва от различните групи храни. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт