Примерна схема на захранване (16)

  • 28 863
  • 470
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 21
8-ми месец мога ли да дам чушки?

# 136
  • Мнения: 220
Мисля че може зелени. И обелени Grinning

# 137
  • Мнения: 2 111
8-ми месец мога ли да дам чушки?
Може  Peace

чушки

# 138
  • Мнения: 185
Искам да попитам люспата на царевицата докога трябва да се маха? Че нещо ми е много пинкава тази работа и не ми стига времето, дали мога да я пасирам с люспата и да я давам така  newsm78

# 139
  • Мнения: 1 449
от кога може да се дават варено-пушени колбаси,например свинско филе?

Както при шоколада - колкото по-късно, толкова по-добре.
Може след 1 год., но зависи много от другите съставки.

Проблемът на 1-во място е солта.
Проблемът на 2-ро място е селитрата (Е251 и Е250) - използва се при пушените колбаси и е доста нездравословна добавка.
Антиоксидантите, с които впрочем би трябвало да се обработва и всяко месо в пресен вид, не са проблем.
За другите съставки се преценява от етикета.

Иначе филето е добър избор, защото е чисто месо.
Вариациите на колбаси от смляно месо или от парченца не са разумен избор.

# 140
  • Мнения: 1 449
Искам да попитам люспата на царевицата докога трябва да се маха?

На възраст 1 год. люспата на царевицата може да не се маха.
Ако се дават цели зрънца обаче, задължително се смесват с друга храна, за да стане по-хомогенна смес срещу задавяне.
Зависи от детето и колко умее да дъвчи.

За царевица на зърна хубав вариант е крехката, младата или както там се води царевица. Много зависи от марката, някои действително са с много нежна обвивка.

Не е притеснително, ако зърната излизат същите, както са влезли Simple Smile
Поне до 2 год. е така. Не е проблем, ако няма видими признаци за болки в стомахчето и т.н.

# 141
  • Мнения: 4 070
А когато се започне със зеленчуково пюре, кога се въвежда кашата?

Въобще след пюрето кога и какво въведохте?

# 142
  • Мнения: 270
А когато се започне със зеленчуково пюре, кога се въвежда кашата?

Въобще след пюрето кога и какво въведохте?

Ние с теб май сме на едно дередже Mr. Green.Педи каза да въведа кисел като следобедно хранене и да го заместя полека лека.Аз сега чета за кашите и си мисля,че по-полезно е каша от кисела,но не зная каква newsm78.Чудя се.Сега пак прояде зеленчуковите за обяд,но яде по 100-на гр. и другото е кърма.От вчера давам по 1-2 лъжички Хип круша между сутрешните и следобедните яденета като десерт.Мисля да давам така плодовото пюре в 10 ч. и в 18 ч. и едно бурканче от 125 гр. да го разделя за 4 приема,т.е за два дни.За сега така ще действам,а за кашите може би от другия месец като се просветля дали и с коя да започна.Приемам съвети Hug  bouquet

# 143
  • Мнения: 718
Оризова безмлечна на Милупа Peace

# 144
  • Мнения: 561
Определено оризовата преди кисела, след това каша от елда, просо, амарант, киноа.Аз поне така съм си ги подредила  Peace

# 145
  • Мнения: 270
felicidad17,easy благодаря ви за отговорите Hug.И аз така се бях насочила като свикне със зеленчуковите пюрета,евентуално от другия месец да започна с оризовата каша,и моята ориентация е към безмлечна,но сега се чудя на Милупа или Хип,но има време до тогава ще чета  bouquet

# 146
  • Мнения: 4 070
А когато се започне със зеленчуково пюре, кога се въвежда кашата?

Въобще след пюрето кога и какво въведохте?

Ние с теб май сме на едно дередже Mr. Greenbouquet


Само,че твоето дете е с 2 месеца по-голямо и ти вече си го захранила (така, че си с една стъпка напред)- а аз само питам като "луда" и чета и се шашкам, понеже така или иначе ще го захраня малко рано...ама няма как.

Оставам с впечатление, че след пюрето (от зеленчук) се дава по малко плодови пюрета, после каши.......така ли вървят нещата при теб. Иначе и аз мисля като го захраня на 4 и половина месеца, след около месец да вкарам плодовите пюрета и така мааалко по малко от всико- ТАКА ли е????? Казвайте че само се сдухвам.

# 147
  • Мнения: 185
Косе Босе, мерси  Hug Ще пробвам и ще видим как ще я понесе

# 148
  • Мнения: 2 642
Благодаря ви момичета за включването за лещата и орехите.

Не разбрах обаче как трябва да почистя лещата от ципата. Има ли у нас такъв вид леща който да е без ципа?

Лео беше на черешова междинна закуска 2 седмици, в началото му ги давах на 1/4 тинки, последните 3 дни обаче му ги меля в блендера. И се разстрои... сега е на диета.

# 149
  • Мнения: 782
Не разбрах обаче как трябва да почистя лещата от ципата. Има ли у нас такъв вид леща който да е без ципа?

Има белена леща , оранжева е на цвят. Увира много бързо и става на кашичка. Бобо я обожава  Laughing
Аз я взимам от халите, но предполагам, че има и в големите т.вериги  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт