Примерна схема на захранване (16)

  • 28 889
  • 470
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 587
Аз пак ще си повторя питането - давате ли извара? Мога ли да я давам за следобедна закуска с плод или не? Колко е препоръчителното количество?

# 151
  • Мнения: 782
Давам извара  Simple Smile Смесвам я с плодове или зеленчуци. Можеш да я даваш за следобедна закуска. Количества не изчислявам, меря на око  Wink

# 152
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 694
Ей изпуснах ви от миналата тема и сега едва ви изчетох!

Включвам се набързо с питане и молба за коментар за режима ни на хранене и количеството мляко, което яде малкия. Дали не е малко и под каква форма да включа още млечни???

7-8ч- кърма /не знам колко изпива но суче и от двете гърди/
10ч - 150-160гр закуска- редувам овесени ядки, кус-кус, ръжени ядки, попара, оризови макарони, качамак със 40-50гр сирене и малко масло
13.30-14ч - досега съм включила : заешко , пилешко и пуешко ,тиква, тиквички, ориз, картофи,  моркови, грах, спанак , червена и зелена чушка, царевица, пресен лук и магданоз
17.30 - включени храни: банан, авокадо  /пресни/,ябълка, круша /бланширани/  праскова, манго, сливи /пюре/, смесвам 100гр плод с 50-60гр каша или без каша, а с 2 бисквити Плазмон или Сънвал. Кашата я правя с АМ. Банана и авокадото ги давам без каша, а само с мляко. Два пъти в седмицата давам чиста каша от елда и просо.
21ч - 200гр АМ

Откакто спря да суче нощем /това е от 10 дни/ ме притеснява че млякото е малко.  Не искам да давам цяла порция млечна каша следобяд /200гр/, всеки ден защото вървим едрички доста. На 9мес е 10 кг. Само да вмъкна че се роди 4200 и 6 мес беше само на кърма.

И още нещо. Сега включвам телешкото - 7 дни, какво да дам след него жълтък или риба или кисело мляко????  newsm78

Извинявам се за дългия пост!  Embarassed

# 153
  • Мнения: 94
Имам нужда от съвет Cry Захранвам бебо от 31.05.09, беше на 6 м и 2 дни. До тогава - само на кърма, на поискване. Започнах с оризова безглутенова каша на Милупа. Хапваше я с голямо удоволствие. После картофче - също с удоволствие, след това тиква - май не му харесваше, ама си хапваше кашата. След това опитах да въведа тиквичка с картоф- въобще не я хареса, даже повърна малко след това. Сега се опитвам да въведа ябълка - и нея отказва. Заради повръщането сме малко на диета- давам само въведени неща, но и тях отказва.... Иска май само да суче и ми се струва, че е по-настървен от преди Thinking Първо давах твърдата храна 30-60 мин след кърмене, като спря да яде - пробвах на гладно - по никой от двата начина не иска - върти си главата и стиска устничките... Не го насилваме, но се притеснявам до кога ще я караме така...
Ще съм благодарна някой с опит от подобен проблем да ми даде съвет Praynig

# 154
  • Мнения: 319
Здравейте Simple Smile
Въпрос към мамите с по-големи дечица, които дават вечеря - варианта домат (чушка, евентуално) със сирене или извара + сухар или хляб и евентуално жълтък достатъчно хранителен ли е за вечеря?
Напоследък често давам това и се харесва. Вие какво мислите?
П.С. Самата аз вечерям подобно, но дали за малките е достатъчно...

# 155
  • Мнения: 322
Имам нужда от съвет Cry Захранвам бебо от 31.05.09, беше на 6 м и 2 дни. До тогава - само на кърма, на поискване. Започнах с оризова безглутенова каша на Милупа. Хапваше я с голямо удоволствие. После картофче - също с удоволствие, след това тиква - май не му харесваше, ама си хапваше кашата. След това опитах да въведа тиквичка с картоф- въобще не я хареса, даже повърна малко след това. Сега се опитвам да въведа ябълка - и нея отказва. Заради повръщането сме малко на диета- давам само въведени неща, но и тях отказва.... Иска май само да суче и ми се струва, че е по-настървен от преди Thinking Първо давах твърдата храна 30-60 мин след кърмене, като спря да яде - пробвах на гладно - по никой от двата начина не иска - върти си главата и стиска устничките... Не го насилваме, но се притеснявам до кога ще я караме така...
Ще съм благодарна някой с опит от подобен проблем да ми даде съвет Praynig
И ние сме същите, а вече сме на 10 месеца  Tired , всяка храна приема с нежелание, все стиска устни...Само кърмата и е сладка  Confused , пожелавам ти много търпение и здрави нерви, който не го е изпитал незнае какво е  Cry .

# 156
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
И още нещо. Сега включвам телешкото - 7 дни, какво да дам след него жълтък или риба или кисело мляко????  newsm78

Мисля, че спокойно може да въведеш жълтък. Ето тук има идеи как http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=308230.0

Ще съм благодарна някой с опит от подобен проблем да ми даде съвет Praynig

Не се притеснявай - има такива деца. И аз захраних в началото с голям ентусиазъм, но след всяка нова въведена храна детето изяжда все по-малко и по-малко. И предпочита кърмата. Важното е да не спираш да предлагаш. Колкото изяде - толкова. Във вашия случай по-добре да предлагаш пюрето на гладно и след това да кърмиш. Така може да изяде с няколко лъжички повече.

# 157
  • Мнения: 94
nadina_81, @бутикон благодаря за съчувствието Simple Smile Нямам намерение да спирам да предлагам разнообразни храни, надявам се все някоя да хареса или поне да възприеме и друга форма на храна освен кърмата. Интересното е, че пие вода с ентусиазъм, но не от шише с биберон, а от чаша Laughing Много е смешно и забавно, но това не ни решава проблема.. От вчера се опитвам да му дам ябълка под формата на пюре или сокче, разредено с вода 1:2. Щом усети, че водата не е чиста на вкус - плюе, пюрето също го плюе.... Не знам дали това е злоядо дете, ама май няма да е лесно това захранване ooooh!

# 158
  • Мнения: 782
Спокойно, ще се справите, дайте време на дечицата  Hug
Дружката, с която излизаме, захрани на 6 навършени месеца. В началото детето ядеше всичко, но след това тотално отказа. Изяждаше по 1-2 лъжички. Към 10 месец отново прояви желание към храната, но към тяхната , естествено  Laughing Сега, вече на 11 месеца си хапва с апетит от кухнята на мама и тате, пюрета не яде, сготвени специално за него гозби също  Crazy  Забравих да спомена, че суче на поразия  Wink
Момичета има светлина в тунела, но трябва търпение и здрави нерви, както беше писала една мама по-горе  Simple Smile

# 159
  • Мнения: 322
От вчера се опитвам да му дам ябълка под формата на пюре или сокче, разредено с вода 1:2. Щом усети, че водата не е чиста на вкус - плюе, пюрето също го плюе.... Не знам дали това е злоядо дете, ама май няма да е лесно това захранване ooooh!
Все едно аз съм го писала  ooooh! .
Shada, благодаря ти, в дни на отчаяние (като днешния например) винаги има нужда от подобни окуражаващи думи!

Последна редакция: нд, 21 юни 2009, 17:54 от nadina_81

# 160
  • Мнения: 94
Като чета, че не съм единствената с проблем относно захранването, чак ми става смешно Joy Още от сега тези малчовци започват да ни въртят на малките си пръстчета.... Успокоява ме фактът, че не познавам дете, което да не е прояло. Майка ми днес сподели, че аз съм ядяла до навършване на 2 години основно краставица и сладолед hahaha А сега съм си ок и с апетита и с килограмите.

# 161
  • Мнения: 2 111
Хайде и аз да се наредя с моята капризка,която е на 1год.7 месеца  Grinning
Много нерви изхабих по време на захранването,десетки хвърлени пюрета,нищо не се харесва  ooooh!
Изводът за мен е,че и да се тръшкам и да не се тръшкам,положението зависи от нея.На думи е лесно да се каже,както е писала nadina_81,който не го е изпитал,не знае за какво става въпрос-всеки ден каквото и да даваш,все да не го харесва,да се мръщи и да си чака кърмата.
Хубавото е,че имаше няколко пюрета и каши,които ядеше с удоволствие и месеци наред си ги хапваше.
По тази причина има храни,които въобще не съм въвеждала-цвекло,броколи,карфиол-няма шанс просто.
Овесени и други ядки,кус-кус,грис,нишесте,мляко с ориз-само като ги види и си върти главата без дори да ги опита.Всяко нещо,което е ново-много трудно го опитва или въобще отказва,познава по външния вид.
Пред нея хрупам ябълки и други плодове,но не се впечатлява,гледа ме с интерес,но и малко недоверчиво.
Единствено хляб си харесва от масата,за друго не посяга.
Никакви трикове от рода на шарени купички,нарязана храна на парченца,сама да си взима с пръсти не може да я впечатлят.Симона изпитва голямо отвращение като пипне парче краставица,морков,ябълка,защото са й мокри и странни на пипане.
В последният месец се опитах да дам диня,пъпеш,праскова,череши-на парчета,пасирани,но нямах успех.Само банан яде от плодовете.
Моят съвет е да не насилвате децата и да не показвате,че сте напрегнати,защото го усещат и още повече отказват храната/това от личен опит/.Освен това и процесът на зъбоникнене допълнително усложнява нещата с рязко намаляване на твърдата храна и прием основно на  мляко,така че и това го отчетете като вариант,може 1-2 месеца преди да се появи ново зъбче да го тормози детето и да не иска да яде.
При нас имаше такъв период-2 месеца продължи докато избие първото зъбче и да започне да се храни отново нормално.


# 162
  • Мнения: 185
Да, при нас също имаше такъв период покрай първите 2 зъба, в който почти не искаше да яде, а до преди това си ядеше доста добре. Но сега слава богу пак започна да си хапва нормално  Simple Smile

Шада, сподели какво ново въвеждаш в последно време, че ние нали горе-долу сме на един етап. За леща бях забравила, ще купя тази седмица. А нея как я даваш докато я въвеждаш, към други зеленчуци ли я добавяш или просто даваш по малко отделно  newsm78 И как я готвиш за малкия? Мерси предварително  Hug

# 163
  • Мнения: 567
Колко време след започване на захранването се въвежда закуска и какво трябва да е? Не бързам да въвеждам, но да си попитам и да знам  Grinning

# 164
  • Мнения: 782
kupa, напоследък си дадох малко relax  Wink Последно въведох праскови, кайсии и диня - сурови. Грозде - от пюре. Краставица и коприва.
За в бъдеще съм замислила пъпеш, зелен фасул, патладжан, амарант и киноа, белтък.  И мисля да приключвам вече със схемите, записването на дневното меню и стриктното въвеждане на храните. Нататък ще давам сезонните плодове и зеленчуци, бобовите след 1,5 г и останалите по-специфични храни, когато им дойде времето  Wink
Лещата я въведох за три дни. Първия я добавих към зеленчукова супа от домат, чушка, морков, лук и сухар. Нататък просто намалявах моркова за сметка на лещата. Започнах с 1ч.л. , после 1с.л. и накрая 2 с.л.  Малкия я обожава, сигурно и боб ще яде като невидял - бащичко  Mr. Green
Да се оплача, че Бобо вече проявява предпочитания към определени храни и отвращение към други  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт