Примерна схема на захранване (16)

  • 28 852
  • 470
  •   1
Отговори
# 75
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Киселите според мен са безмислени. Не пречат, но в тях няма нищо полезно. Аз съм давала, но рядко, ей така, за разнообразие. Не бих заместила хранене с тях. За къде бързат толкова тия педиатри да заместват хранене?  newsm78 Еле пък особено като детето си е съвсем успешно кърмено!  Thinking

За сега няма нужда да добавяш каквито и да е добавки към пюретата. А целината не е точно само подправка. И все пак е рано за нея. Дава се мисля селд 8мия месе

# 76
  • Мнения: 1 449
За киселите - и на мен лекарката ми каза да замествам второ хранене с тях, но не знам защо нещо съм предубедена към тях. Това нишесте не води ли до качване на кг. 
може ли да добавям сол и захар, и изобщо подправките от кога мога да слагам в домашните пюренца?
на етикета на едно от пюреата на Хипп пишеше, че има целина.

Нишесте и/или каша:
- И нишестето, и кашите са еднакво калорични.
- Нишестето е 100% въглехидрати, без важни витамини и минерали.
- Кашата е високовъглехидратна, но готовите каши са обогатени с витамини и минерали, домашните са естествен източник на витамини от В-групата и някои важни минерали.
- Кашата и изобщо зърнените храни са много важни на този етап – независимо от теглото на детето трябва да присъстват всеки ден в менюто. Може да дава по-малко количество каша или каша наполовина смесена с плод, но не трябва да се изключва без причина.
- При наличието на съвременни марки каши или желание да се приготвя домашна каша от различни био зърна, нишестето има смисъл да се дава само от време на време, за разнообразие.

Сол = след 1 год.
Захар = след 1 год. или възможно най-късно
Oт кога да слагам сол в пюрето?
Захар от кога?

Зелени подправки = 8 м.
Целина = 7-9 м. (алерген)
Целината е силен алерген. Въпреки че това се отнася най-вече за листата, а не за корена (който обикновено се слага в пюретата), разумната възраст е след 7-8 м. Целината е сред алергизиращите съставки, за които се препоръчва на производителите на храни да бъдат отбелязвани върху етикета.
Подправки - кога

# 77
  • Мнения: 1 449
... да си призная не се бях сещала за чушка. Ще я вариш ли? Как ще махнеш люспата

Чушката е подходяща за по-ранна възраст.
Въвежда се след първите няколко зеленчука.
Задължително зелена на този етап. След 8-9 м. може червена.
По-голямо количество може да предизвика подуване на стомахчето.
Вари се на пара или във вода, самостоятелно или с други зеленчуци.
Люспата се бели лесно.
Може да се ползват пресни, замразени или печени чушки.

Кога се дава чушката?
За чушката



Кога може да се слага по малко масло в пюретата?
Масло:
6 м. = най-рано (продукт с краве белтък)
8 м. = желателно (преди това може да се добавя рафинирано олио)

Мазнини 6-8 м.
Какви мазнини в пюрето
Още от последната тема



С каква готова каша е добре да се започне?
Оризова, дори да не е първа храна.
След оризовата - по избор, според предимствата на всеки вид зърна.
Оризова каша и следващи каши

# 78
  • Мнения: 1 449
Някой може ли да ми каже, как се прави каша от оризово брашно?
Трябва ли да се вари или се приготвя по същия начин, както и готовите каши?

Накратко:

1) от готово оризово брашно
- вода:ориз = 3:1
- вари се 10 мин.
- добавя се кърма или АМ по желание

2) от домашно оризово брашно
- оризът се суши на фурна
- смила се
- съхранява се 1-2 месеца
- вари се около 7-10 мин. (вода:ориз = 3:1)
- добавя се кърма или АМ по желание


Подробно:
Домашна оризова каша

# 79
  • Мнения: 126
Много ти благодаря, Косе Босе! Hug
Търсих тази информация, но нещо не успях да я открия.  Peace

# 80
  • Мнения: 4 070
На всички, които отговарят и дават толкова изчерпателни отговори- МНОГО БЛАГОДАРНОСТИ   bouquet

Искам да попитам тия от вас, които са фенове на захранване с зеленчуково пюре, а кога въведохте сокове (по скоро от ябълка знам , че се дава )от изчедени плодове и банан??

# 81
  • Мнения: 270
Привет!
Днес моята щерка пак ми отказа пюрето на обяд,а беше само картоф и даже го разредих и с кърма.Какво става не знам newsm78. До онзи ден си ги хапваше сладко,даже и уста отваряше,а два дни не иска Thinking,а иначе си суче и е гладна ooooh!.Не знам къде бъркам newsm78Дали да не я оставя да си почине 1-2 дни и да си я караме на къърма и после пак да я пробвам?И с какво? newsm78

# 82
  • Мнения: 49
имам едно въпросче към всички мамчета:-наистина ли има смисъл в това,да захранвам детето си със сребърна лъжичка?Чувала съм го от много места ,но незнам дали трябва да го правя.Голямата ми дъщеря съм я хранила само с бебешки лъжички

# 83
  • Мнения: 49
Привет!
Днес моята щерка пак ми отказа пюрето на обяд,а беше само картоф и даже го разредих и с кърма.Какво става не знам newsm78. До онзи ден си ги хапваше сладко,даже и уста отваряше,а два дни не иска Thinking,а иначе си суче и е гладна ooooh!.Не знам къде бъркам newsm78Дали да не я оставя да си почине 1-2 дни и да си я караме на къърма и после пак да я пробвам?И с какво? newsm78

миличка ако я спреш за 1-2 дни може после категорично да ти откаже всичко . моята малка дъщеря е на 4 месеца и се хранеше добре с картофено пюре но после май й писна,пробвай да й включиш и морковче днес много и хареса точно това-явно го има при някои бебенца

Последна редакция: ср, 17 юни 2009, 15:12 от divayla92

# 84
  • Мнения: 270
divayla92 точно това е(аз и вчера писах),че от 10 дни я захранвам успешно с картоф,тиква и морков и в комбинации,даже и количеството увеличих,а от два дни отказва каквото и да е,вчера отказа морков с картоф,който беше яла вече преди няколко дни,днес дадох само картоф с кърма-пак не иска.Накърмих я и реших по-късно да пробвам с нов вкус (карфиол),еми пак отказа...не знам вече,нито иска познат вкус,нито нов newsm78

# 85
  • Мнения: 49
пробвала ли си да й даваш готовите пюрета на ганчев-аз голямата ми дъщеря така й не можах да я науча да яде нищо домашно приготвено-дори и сега когато е на 4години дом.мляко,сирене,идр.не яде

# 86
  • Мнения: 270
Пробвах да,значи картофа и моркова ги ядеше домашни,тиквата и картофа на Хип.Вчера пак беше домашно-откааза,днес отказа и домашното и купешкото Crazy

# 87
  • Мнения: 49
 ooooh!не се отказвай настоявай за домашното ,че аз още си патя с голямата караме я на пици джобове и сандвичи.а плодовите понася ли ги?

# 88
  • Мнения: 174
Здравейте,
имам питане във връзка с алергиите-днес захраних за първи път с месо, заешко на гербер. Появиха се две червени петънца около устата+леко подута горна устна. Всичко изчезна за около половин час. Други реакции няма. Предполагам, че не е алергия, но ако не е-какво е тогава? Чудя се дали да продължа и утре с месото или да изчакам известно време? Притеснявам се, тъй като таткото е алергичен към всякакви пернати животни и по съвет на педиатъра няма да ги давам до годинка, обаче остават много малко видове месо и ако не мога да давам и заешко, не знам какво да давам.
Благодаря предварително за отговорите!
Да си побутна питането...

# 89
  • Мнения: 49
Здравейте,
имам питане във връзка с алергиите-днес захраних за първи път с месо, заешко на гербер. Появиха се две червени петънца около устата+леко подута горна устна. Всичко изчезна за около половин час. Други реакции няма. Предполагам, че не е алергия, но ако не е-какво е тогава? Чудя се дали да продължа и утре с месото или да изчакам известно време? Притеснявам се, тъй като таткото е алергичен към всякакви пернати животни и по съвет на педиатъра няма да ги давам до годинка, обаче остават много малко видове месо и ако не мога да давам и заешко, не знам какво да давам.
Благодаря предварително за отговорите!
Да си побутна питането...
детето ти на7 месеца ли е сега?Има ли промяна в изпражненията му?

Общи условия

Активация на акаунт