Германска нова медицина - 4 част

  • 75 643
  • 741
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 150
Грейс,
Моля да обьрнеш внимание и на другите заболявания.
При децата например случаите на смьрт от СПИН са 0.Сьщо и от морбили са 0.

Има много офиц.страници.Моля те,обслужи се с гугл.
Ето една.
http://www.who.int/whosis/mort/profiles/mort_euro_isr_israel.pdf


мама на мом4ета
Как така днес са му открили?Досега не имал никакьв диоптер?
Конфликта е "страх вьв врата,отзад идва опасност,от която не мога да избягам и може да ме настигне"
При децата се случва често,ако ги гони куче например или друго малко агресивно дете,което иска да вземе играчката.
От нещо голямо го е било страх.По принцип е решена фаза,но се коригира с очила докато спадне едемата в ретината.
Ако няма рецидиви,зрението се вьзврьща на нормално ниво.

Ярка Птица,

Врата е свьрзан с конфликт на "недоволството от несправедлисвост"


Често стомашно неразположение е оскьдна информация.

Последна редакция: пн, 06 юли 2009, 17:05 от Christian

# 91
  • Мнения: 212
http://nlarchiv.israel.de/2008_html/10/Infobrief%20vom%2029.10.2008a.htm#n2
Auch die Zahl der Krebstoten ist im Laufe der vergangenen Jahre zurückgegangen. So starben etwa im Jahr 2004 152 Menschen in Israel an Krebs; 2003 waren es 160 Tote.
През 2004 година в Израел има 152 смьртни случаи от рак.
В Германия умират около 2000,две хиляди, НА ДЕН от рак.
Хамер пише ,че сме една минута преди 12 часьт.Нека всеки се замисли

В посочения линк има грешка. Става дума не за общо 152 човека, а за 152 човека на 100 000 души население.

За да се оцени правилно смъртността, се отчита населението на страната и възрастовото разпределение. Така смъртността се оценява чрез общия брой починали, фактическата честота (crude rate) - брой починали на 100 000 население и стандартизираната честота (age-standartized rate) - която взема под внимание възрастовите различия в държавите. Последният показател е най-точен, тъй като например в Израел възрастовата група от 0 до 14 години е 27.9% от населението, докато в България и Германия тази група е едва 13.7%. По подобен начин населението над 65 години е 17.7% и 20.3% съответно за България и Германия, а в Израел е едва 9.9%.

Освен това населението на Израел е 7 233 701, на Германия - 82 329 758, на България - 7 204 687 души.
Така точните показатели за починалите от всички видове злокачествени заболявания за Израел, Германия и България за 2004 г. са (International Agency for Research on Cancer):

ЖениОбщ брой починалиФактическа смъртностСтандартизирана смъртност
(от цялото население)(на 100 000 население)(на 100 000 население)
Израел4595138.390.2
Германия98319232.689.5
България6613164.981.0

МъжеОбщ брой починалиФактическа смъртностСтандартизирана смъртност
(от цялото население)(на 100 000 население)(на 100 000 население)
Израел4686144.1116.4
Германия111052275.1145.0
България9566252.7144.6

Става ясно, че стандартизираната смъртност общо от всички видове неопластични заболявания въобще не е толкова драматично различна в трите държави, колкото Christian се опитва да внуши. При жените стандартизираната смъртност в Израел и Германия е почти еднаква, а при мъжете разликата може да се дължи на начина на живот или на различната заболеваемост от различните видове злокачествени заболявания.

Ето смъртността от неопластични заболявания за 2002 г. - също незначителна разлика за трите страни:
https://apps.who.int/infobase/graphimages/Bar2DHorizontal-143879 … mo.cc.060_Big.png

За по-любознателните - ето и сравнение на смъртността в трите страни от различните незаразни заболявания през 2002 г. (скролнете надолу, за да видите смъртността от различните заболявания в България, Германия и Израел):
http://apps.who.int/infobase/compare.aspx?dm=10&countries=27 … .cg.059&sex=3

Последна редакция: вт, 07 юли 2009, 05:42 от Persona

# 92
  • Мнения: 212
През 2004 година в Израел има 152 смьртни случаи от рак. В Германия умират около 2000,две хиляди, НА ДЕН от рак.Хамер пише ,че сме една минута преди 12 часьт.Нека всеки се замисли

За 2004 г. от горните данни починалите от рак в Германия са 98319 + 111052  = 209371 души. Това прави 209371 : 365 = 574 души на ден (и то за 82 329 758 население). Числото е много по-различно от 1500, колкото твърди Хамер и от 2000, колкото твърди Christian.

Грейс,
Моля да обьрнеш внимание и на другите заболявания. При децата например случаите на смьрт от СПИН са 0.Сьщо и от морбили са 0.
Има много офиц.страници.Моля те,обслужи се с гугл.Ето една.
http://www.who.int/whosis/mort/profiles/mort_euro_isr_israel.pdf

Ето и от мен подобните страници от WHO за Германия и за България:
http://www.who.int/whosis/mort/profiles/mort_euro_deu_germany.pdf
http://www.who.int/whosis/mort/profiles/mort_euro_bgr_bulgaria.pdf

Вижда се, че и в България, и в Германия няма деца, починали от морбили и СПИН.
Следователно?

# 93
  • dimitrovgrad
  • Мнения: 22
Кристиян благодаря.Да днес му го откриха и не знам откога го е имал далекогледството.Сега съм в шок,но има ли начин да помогна на детето по бързо да се оправят очичките?Имам предвит и другите техники ТЕС и др.

# 94
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
[Благодаря за добре събраната информация!   bouquet  bouquet  bouquet/color]

# 95
  • Мнения: 8 769
Трябва ли да цитирам поста си от втора страница или да напомням отново темата за какво е?
Persona, въпреки предупрежденията продължаваш да се опитваш да разваляш теми и да преминаваш добрия тон.
В поста на Christian не виждам никакъв антисемитизъм, в който се опитваш да го обвиняваш, а само една статистика/констатация. Не преигравай и не се престаравай с функцията "Информирай модератор", знаеш, че четем и следим темата!
Оставям два от множеството ти шарени постове, защото ги приемам като информативни.
И да не забравяме темата за какво е! Затова разчистих около една страница реплики и дуплики, нямащо много общо със същността!

# 96
  • Мнения: 541
И трите ми деца имаха афти и отказваха храна преди 4-5 дена, двете от тях вече са добре, но третото нещо нещата не се подобряват, зачервени венци, толкова подути че не се виждат зъбките, афти навсякъде в устата, днес пак вдигна температура, засега започна да се храни и пак и приема течности. Днес бяхме на доктор и каза стоматит.

На какъв конфликт се дължат афтите и в каква фаза са?
А вие как облекчавате болката в такъв случай?

# 97
  • Мнения: 63
Цитат
Eto me i men otnovo.Bih iskala da pomolia ako niakoi ima statiata za razseiki pri rak da mi ia izprati... stava vapros za edna jena ,koiato predi 2 god i polovina e bila operirana ot rak na gardata ,posledvali sa himioterapia i lacheterapia ... i vapreki tova v nachaloto na 2008 sa i otkriti razseiki v cheren drob i kosti ,tia otkazva vsiakakvo lechenie ot strana na standartnata medizina i v momenta se lekuva samo s alternativni metodi kato neshtata varviat na podobrenie...az i kazah za GNM i tia proiavi interes da prochete za raka na gardata i razseikite ,no za sajalenie statiata za razseikite sam ia iztrila Sad((...
i oshte edin vapros imam - kade moga da potarsia informazia za mioma (miomatichni vazli ) i veroiatnata prichina (konflikt) za obrazuvaneto i???
Blagodaria che vi ima !

Ето ме и мен отново.Бих искала да помоля ако някои има статията за разсейки при рак да ми я изпрати... става въпрос за една жена ,която преди 2 god и половина е била оперирана от рак на гърдата ,последвали са химиотерапия и лачетерапия ... и въпреки това в началото на 2008 са и открити разсейки в черен дроб и кости ,тя отказва всякакво лечение от страна на стандартната медицина и в момента се лекува само с алтернативни методи като нещата вървят на подобрение...аз и казах за ГНМ и тя прояви интерес да прочете за рака на гърдата и разсейките ,но за съжаление статията за разсейките сам я изтрила Sad((...
и още един въпрос имам - къде мога да потърся информация за миома (миоматични възли ) и вероятната причина (конфликт) за образуването и???
Благодаря че ви има!


------------
Пиши на кирилица!

Последна редакция: чт, 09 юли 2009, 10:17 от Доня Туфиня

# 98
  • Мнения: 3 869
Здравейте,
Искам да попитам дали е възможно лекарства, давани за контролиране на доброкачествен рак на гърдата след направена операция да са причина за появата на рак на черния дроб?Лекарствата са взимани за период от 5 г.

# 99
  • Мнения: 60
привет, синът ми (1 г. 4 м.) 3-ти ден държи висока Т. вчера стигна до 39.9. на хомеопатия сме, но вчера го заведохме на лекар - нищо му няма. за сваляне обаче вече дадох панадол. не че я свали много.
върнахме се миналия вторник от почивка - според мен той преживяваше връщането не добре - спеше много лошо вечер, което е нетипично за него. и точно след вечерта, в която за първи път спа спокойно (според мен, коагто вече е решил конфликта с връщането и това, че мама и татко вече не са с мен по цял ден) вдигна температура. ясно ми е, че е решил конфликта, но 3-ти ден тази Т започва да ме притеснява много. и днес сутринта е с 38.5 (вчера сутрин нямаше никаква поне). някакви идеи с какво да му помогна?

# 100
  • Мнения: 4 150
Estrella,
Симптомите са на решен конфликт на "не мога да изям нещо,да прегльтна в истинският смисьл на думата ,храна".
Ако децата са имали някакви проблеми преди излизането на афтите и вьзпалението на венците,което е пречело да прегльщат,напр.болно гьрло,ангина,то след преминаването й,конфликта се е решил.
Има много лекарства за облекчаване на афтите.
Какво ви да де лекарят за стоматита?


Мег,
Не.Трябва да има желязното правило на рака на трите нива.Но лекарствата от този тип увреждат черния дроб.
Какви лекарства са давани?
Ако има вторичен рак на черният дроб след рака на гьрдата,то жената е получила конфликт,че ще умре от глад или ,че не може да си изхрани децата.Обикновено пьрвото идва,ако след химиотерапия има тежко поврьщане и загуба на апетит.
Рака на черния дроб е активен конфликт.
5 години са взимани лекарства за "контролиране" на доброкачествен тумор"?????



Фифорина,
Аз бих изчакал,след като нищо не е открито,така или иначе е в решена фаза и е нужно само облекчаване.


мама на момчета,

Недей да си правиш сама шок и конфликти.Това се коригира с очила.Ако проблема е в градината,след като се махне от нея,очите ще се нормализират,ако няма рецидиви на сьщият конфликт.Говорете с децата какво може да ги е уплашило или гонило.

# 101
  • Мнения: 3 869
Крис, много ти благодаря  Hug
Не знам точно какви са лекарствата, но тук често се прилага едно за спиране на яйчниковата функция , то напрактика блокира дейността на щитовидната жлеза. Не съм сигурна, че за него става дума, защото жената е във възраст, когато яйчниковата функция така или иначе вече е замряла. Правена е лъчетерапия след операцията, но няколко сеанса.
Благодаря за насоката за конфликта!! Засега е прогноза/предположение с голяма вероятност за "метастази", защото е видяно само с УЗ, няма биопсии и пр. Може да са правени турморни маркери, но те както знаем са много неточни  Confused

# 102
  • Мнения: 4 150
А химиотерапия правена ли е?
Защо е правена льчетерапия?
Тук има нещо неясно...
Интересуваш се от любопитство или искаш да й даваш информация?
Метастази в черния дроб от доброкачественият тумор от преди 5 години?????
Каква е точната диагноза на рака на гьрдата?
Туморните маркери са хубаво нещо,но се интерпретират от ГНМ по друг начин и тогава се осмислят.

# 103
  • Мнения: 3 869
Интересуваш се от любопитство или искаш да й даваш информация?
Не, не, в никакъв случай не е любоптсво. Безсмислено би било. Жената ми е много близка, но съвсем наскоро се обърна към мен (знаейки, че съм доста алтернативна) с жлание да й препоръчам други възможности освен съвременната медицина, от която явно вече се е разочаровала. Иначе изобщо не бих се месила!
Не мога да отговоря на другите ти въпроси, само за химио знам, че не е правена. Ами така се изрази жената за "местазите", явно лекарят така се е изразил. Ще трябва отново да поговоря с жената и да й дам да прочете преводите. Ще й послужат за носока, а тя сама ще реши какво да прави. В момента й предлагат химиотерапия, но тя не желае да се подлага на нея сега.
  bouquet

# 104
  • Мнения: 541
Estrella,
Симптомите са на решен конфликт на "не мога да изям нещо,да преглътна в истинският смисъл на думата ,храна".
Ако децата са имали някакви проблеми преди излизането на афтите и възпалението на венците,което е пречело да прегльщат,напр.болно гьрло,ангина,то след преминаването й,конфликта се е решил.
Има много лекарства за облекчаване на афтите.
Какво ви да де лекарят за стоматита?



Кристиян много ти благодаря за отговора.
Вчера като го прегледаха изписаха гентамицин мускулно, за мазане тантум верде, а аз мажа и с прополисов разтвор. Притесняваше ме гентамицина, но вече започнахме с него от вчера.

Ти как ще коментираш това което са ми изписали?

Има малко подобрение от вчера, но все още венците са много надути и поддържа много висока температура 39.5-40 С, давам винаги температуро понижаващо след 38.5-39 С.

Само да кажа че живеем в малък град и наблизо няма класически хомеопат, иначе бих се доверила на хомеопатията.

Общи условия

Активация на акаунт