ТЪРСЯ ЧЕТИРИМА КРЪВОДАРИТЕЛИ ЗА СОФИЯ

  • 4 531
  • 28
  •   1
Отговори
  • някъде
  • Мнения: 979
Момичета,майка ми е в Трета градска и й предстои сърдечна операция.Но се нуждаем от четирима кръводарители /стандартна процедура преди тежки операции/.Кръвната група няма значение.Моля ви,който има възможност,нека отиде в Националния хематологичен център и да даде кръв за Марийка Спасова Винчева!
ПРедварително благодаря на всички!

# 1
  • Мнения: 28
Желая успешна операция на майка ти!
За коя дата е определена, за да се ориентираме във времето?

# 2
  • някъде
  • Мнения: 979
Казали са й,че ще е за тази седмица.Но тъй като не е уточнен деня,се надявам утре и в понеделник да бъде събрано нужното количество кръв.

# 3
  • Мнения: 2 759
                         Желая успешна операция и бързо възстановяване   bouquet!

# 4
  • Мнения: 2 013
Пиша ти нещо на лични.

# 5
  • някъде
  • Мнения: 979
Подбутвам си молбата...

# 6
  • Мнения: 71
Незнам дали някой от тук ще се отзове,но защо не помолите близки роднини(мисля,че е по-вероятно да откликнат)или пък пред самият център има роми,които предлагат кръводаряване срещу заплащане-преди 2 г. една банка кръв вървеше около 150-200лв.На нас също ни трябваха 3 кръводарители тогава (съпруга ми и сестра му,и един от кръвопредлагащите роми).Успешна операция на майка ви. 

# 7
  • Мнения: 2 013
Незнам дали някой от тук ще се отзове,но защо не помолите близки роднини(мисля,че е по-вероятно да откликнат)или пък пред самият център има роми,които предлагат кръводаряване срещу заплащане-преди 2 г. една банка кръв вървеше около 150-200лв.На нас също ни трябваха 3 кръводарители тогава (съпруга ми и сестра му,и един от кръвопредлагащите роми).Успешна операция на майка ви. 

Много е гадно това с ромите. Наистина мисля, че който може да отдели време и да отиде до кръвния център е добре да помогне. На мен лично не ми трябва, но си помислете, че получавате 2 дни платен отпуск допълнително. Даването на кръв е полезно за организма - тялото започва да произвежда нова кръв и така се обновява.
Аз малко като рекламен агент:-)

# 8
  • Мнения: 2 013
Ето и малко статистика от наскоро миналия Световен ден на кръводаряването.


Кръводарителите на 1000 души население за 2008 година в България са 20,3. По данни на Съвета на Европа от 2005 г. на първо място по този показател в Европа е Австрия – с 67,4 на 1000 души население, следвана от Словения – 54,4, Гърция – 34,2, и Швеция – 30,5.

За да не се налага всеки път, когато някой е болен роднините му да тичат и да купуват кръв от циганите, можем всички да станем кръводарители. Не е толкова сложно и страшно. Въобще даже.

# 9
  • Мнения: 71
Незнам дали някой от тук ще се отзове,но защо не помолите близки роднини(мисля,че е по-вероятно да откликнат)или пък пред самият център има роми,които предлагат кръводаряване срещу заплащане-преди 2 г. една банка кръв вървеше около 150-200лв.На нас също ни трябваха 3 кръводарители тогава (съпруга ми и сестра му,и един от кръвопредлагащите роми).Успешна операция на майка ви. 

Много е гадно това с ромите.
Наистина е гадно,но когато спешно трябват кръводарители и няма отзовали се близки са алтернатива.Нямаше да прибегнем до техните услуги,но точно по това време бях бременна и нямаша как да стана кръводарител.

# 10
  • Мнения: 2 013
Знам, мила. Преди две години за свекърва ми с мъжа ми дадохме кръв, но в един момент поискаха още и платихме на циганите. Но като знам какви суми искат и за операциите понякога, наистина е грехота да дадеш и 800 лева за 4 банки кръв. При положение, че могат да се намерят безвъзмездни кръводарители (не винаги роднините могат), мисля, че трябва да сме солидарни.
Помислете си, че вие пускате призив за помощ.

# 11
  • някъде
  • Мнения: 979
Аз имам по-голямо доверие във форумската сила.
Вече двама души  са обещали,че ще дадат.За което незная как да им се отблагодаря.
 Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 2 759
Аз имам по-голямо доверие във форумската сила.
                           И аз, предвид, че 90% искат да бъдат донори по принцип. Аз не мога да дарявам по обективни причини, а преди да се разболея само веднъж ходих да дарявам. За което сега много ме е яд  Tired. От друга страна в други форуми съм виждала повече даряващи, мога да издиря къде беше, ако не сте набрали още достатъчно хора.

# 13
  • Мнения: 1 371
Мога ли да питам къде се намира Националния хематологичен център? И след кръводаряване ще мога ли да се самозакарам в нас с колата?

# 14
  • Мнения: 1 217
Ин@, преди това се консултирай с лекар, но дори да си подходяща за кръводарител, знам че е хубаво поне за 20-ина минути да стоиш някъде на чист въздух , и да изядеш 1-2 шоколада преди да правиш каквото и да е след това.

Общи условия

Активация на акаунт