Как приготвяте зимнина?

  • 175 824
  • 775
  •   1
Отговори
# 765
  • София
  • Мнения: 10 858
казабланка. гледах я тази рецепта, но не й обърнах внимание. Ще я погледна пак, благодаря ти. Малко ме е страх да експериментирам, да не затрия толкова продукти, затова исках нещо изпробвано. Ако не намеря, ще си я правя пак в буркани.

Доматки и аз така си правя, само със сол и аспирин. Екстра са, лесни та лесни.
Днес точно това ще правя, както и туршийка от печени камби. И тя мързелива  Laughing

# 766
  • София
  • Мнения: 1 832
Момичета, дайте акъл, как да заместя аспирина в туршията?

Две години си правя вече царската туршия на Мастерчето, рецептата е за компотни буркани с по 2 аспирина на буркан. Тази година искам да я направя в бидонче, но как да заместя аспирина, или как да го дозирам.

Или ако имате рецепта за парена царска, но за бидонче мерки, давайте.
Аспирина можеш да земстиш със салицил. На гърба на опаковката пише дозировката. Май беше 1гр/кг. От аптеката може да си купиш.

# 767
  • София
  • Мнения: 10 858
verabel , мерси много!!!   bouquet

# 768
  • София
  • Мнения: 23 165
berina, може да изсушиш някакво количество, обаче си е досадно занимание.
Много са полезни през зимата за разни стомашни проблеми.
Могат и да се замразяват, после се ползват или за сладко или за разни сладкиши.

# 769
  • Мнения: 182
Някой пробвал ли е парената туршия на Блонди да я направи в буркани,като залее с горещата марината зеленчуците наредени в буркана и запечатваш докато е топло?Дали ще се запази така?

# 770
  • Мнения: 7 474
Някой да пусне нова тема  Simple Smile

# 771
  • Мнения: 248
Здравейте ! Търся рецепта за туршия от пълнени камбички със зеле и моркови! Някой случайно да има изпитана рецепта?

# 772
  • Лондон
  • Мнения: 403
Някой пробвал ли е парената туршия на Блонди да я направи в буркани,като залее с горещата марината зеленчуците наредени в буркана и запечатваш докато е топло?Дали ще се запази така?


Направих я за пръви път.Моя приятелка я е правила от дълги години и ме уверява,че ще се запази  и ,че  е много вкусна.Аз още не съм я пробвала.

# 773
  • Мнения: 549
Заповядайте в новата ни темичка.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=528442.new#new

# 774
  • Мнения: 1 746
Днес точно това ще правя, както и туршийка от печени камби. И тя мързелива  Laughing

Странно новата тема не ми се отваря, дава ми, че е несъществуваща. Затова тук си задавам въпросчето относно рецептата за тези камбички, звучи ми вкусно.  Hug  bouquet

# 775
  • Мнения: 5 001
Днес точно това ще правя, както и туршийка от печени камби. И тя мързелива  Laughing

Странно новата тема не ми се отваря, дава ми, че е несъществуваща. Затова тук си задавам въпросчето относно рецептата за тези камбички, звучи ми вкусно.  Hug  bouquet
Тука е новата тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=525522.90

...и отдавна сме я захапали....А този линк е грешен дето е даден от Светла!

Общи условия

Активация на акаунт